Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

@Sane 89, to je normalna prosecna potrosnja za takve relacije. Da si isao samo magistralom i pazio na gasu moze ladno ispod 5l, gradska oko 7-7,5l zavisi od sezone, da li se koristi klima ili je zimsko vreme a moze i preko 8l..

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni sa penzionerskom voznjom do 2000 obrtaja 16v trosi 4.7 na otvorenom, a po gradu 7-7.5 po boardu mada sto kaze koleg ako se stigne malo gas i salta na 2500-3000 obrtaja ode potrosnja i na 9l po gradu

Share this post


Link to post
Share on other sites

DSC_0169.jpg

 

Ni - Ar - Ni. Umerena voznja (moze se reci i kilava jer sam bio u pratnji kombija), za moj pojam cak i neekonomicna. pun auto. po bordu 5.2, STVARNA POTROSNJA = 5.6.

Lybra 1.9 jtd 110ks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas terao sluzbenog puntisu, 8 ventila, 16km gradske voznje po board-u 6l/100km, ako su daske (boardovi) tacni, moj crveni 16 ventila istom penzionerskom voznjom po gradu trosi 7l, 1l litar je razlika sto nije bas malo, kud nisam uzeo s 8v    :rant:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad kad izađe na autoput i vidi da preko 100km/h petobrzinac troši kao lud ima opet nova ljubav da se rodi  :laughing:

 

Inače, gledao sam malo potrošnju sa 15'', doduše trenutnu i manja je ~0,2l ili malo jače, ali zaista ništa vredno pomena. Takođe, primetio sam da imam možda 3-5km/h duži menjač (po navigaciji) sa 195/65/15 u odnosu na 16'', ali opet ništa bitno :)

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad kad izađe na autoput i vidi da preko 100km/h petobrzinac troši kao lud ima opet nova ljubav da se rodi  :laughing:

 

autoputem godisnje predjem 100km maximalno, samo magistralom teram :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa što si onda uzeo 16v?  :harhar:

 

Šalim se, veruj mi da znači 6. brzina dosta, a i mnogo bojle ide 80ks nego 60 što mora malo i da košta. Taj 16v sportig ima sjajno ubrzanje koliko sam video dok je 8v prilično trom tako da ima sve svoje za i protiv

Share this post


Link to post
Share on other sites

zato sto se ne kupuje ono sto trazis vec ono sto valja, po preporuci komsije koji je rekao da ovaj primerak valja eto ;).

steta sto nema 6 brzinu, mada i ovako odlicno ide al bi ta 6 brzina znacajno umanjila potrosnju na otvorenom putu.

 

posle skode favorit 90 god koju cale i dalje tera koju sam i ja vozio ovo je avion :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozio sam se za vikend bg-tara-bg kao suvozac u ortakovoj hondi civic sa 4 vrata 1.8 benzin. Odusevio sam se kako auto vuce i nikako mi nije jasno kako smo uz ludacku voznju preko debelog brda uspeli da trosimo samo 6.3/100km.

Auto je sem nas dvojice bio blagosloven punim gepekom ronilackih boca i punim zadnjim sedistem nasih torbi.

Moj ex-clio 1.2 75 konja na istoj relaciji je trosio 6.5 uz moju babsku voznju.

Svaka cast japancima.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Edited by debelizmaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inače, gledao sam malo potrošnju sa 15'', doduše trenutnu i manja je ~0,2l ili malo jače, ali zaista ništa vredno pomena. Takođe, primetio sam da imam možda 3-5km/h duži menjač (po navigaciji) sa 195/65/15 u odnosu na 16'', ali opet ništa bitno :)

Maltene je isti obim guma u 15'' i 16'' varijanti, relativno mala razlika u tezini i u kombinaciji sa JTD i bukvalno se ne primecuje. Veruj mi na rec ili predji par hiljada sa 15'' pa uporedi ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može biti da sam nešto pogrešio :) Što se težine tiče ja sam video golemu ralziku kada sam nosio 16ice na potkrovlje  :laughing:

Javiću za par hiljada, mada očekujem dosta višu potrošnju zbog hladnoće

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj samo da onda bude veca potrosnja zbog 15'' ;) . Vozio sam od 15'' do 17'', veruj mi da su razlike mizerne, maltene ih ne oseti sa ovim motorom. Pricam iskljucivo za potrosnju, sve ostalo se poprilicno menja sto se performansi tice. A najvise cena guma :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrosnja kad su gume u pitanju najvise zavisi od sirine guma !

 

A sirina za stila kako kaze fabrika za 15-16-17 je smesna zato su i  mali razlike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neće biti veća zbog 15ica, ali biće jer mi se zagreva auto i do 50% duže nego pre :) A cena guma je baš velika stavka koliko vidim. Solidna 15'' može za 6-700 da se nađe, a 16'' ~11000 za zimsku gumu pa još *4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...