Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

...pa ja to pokrenuo lavinu... :smoke:

I ja sam primetio kao i Nidža da više troši sa tempomatom i koristio ga upravo samo da odmorim nogu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje iskustvo sa potrosnjom od juce. Put za Grcku, pun auto, dvoje odraslih, dvoje male dece, pun gepek i prostor iza prednjih sedista. Stilo malo dopingovan, gume 225/45 17", brzina 120,130km/h na autoputu, 80,90 magistrala od Leskovca do granice ( i deonica oko Bujanovca gde su radovi pa se ide sporednim putem bas polako oko 10 km). Na EKO pumpi na NBG sipan pu rezervoar, nakon 393 km na MOL pumpi na granici nasuto 22,8l do punog rezervoara, bord pokazuje 5,0l potrosnju, prosecna brzina 108km/h, po digitronu potrosnja je 5,8l.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smart 800 cdi

ti si van konkurencije :laughing:

Ja sam danas prvi put u svakodnevnoj vožnji (više gradska, manje prigradska, prošle nedelje stalno sa klimom) izmerio potrošnju čep metodom..

Na 452km, prosečna brzina 33km/h, natočio sam ponovo pun i stalo je 26,5l.. bord kaže 5,8, računicom isto toliko - 5,86 l/100km.

Mogu reći da sam zadovoljan..skuplje je nego punto na gas (8,5l/100km gasa), ali za auto sa ovim performansama je stvarno super potrošnja :)

e da..što se tiče tačnosti borda, otkako sam sipao pune rezervoare (put u Grčku, Bosnu i sad po gradu) uvek je pokazao približno tačne vrednosti, dok sam ranije imao utisak da laže prosečnu potrošnju za 0,3l.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad da nisam pročitao šta pišete o tempomatu i dalje bih tugovao što ga nemam :laughing: Iskreno sam očekivao da baš zbog nizbrdica i uzbrdica mnogo manje troši jer ja uvek uz uzbrdicu malo dodam gas da bih zadržao približnu brzinu,a na nizbrdicama skoro puštam kad krene da ubrzava..takođe sam primetio da posle tog puštanja gasa npr na 90km/h u petoj, ako ne nastavim da dodajem mnogo gas posle nizbrdice potrošnja narednih 2-3km bude jedva oko 3l :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti onda voziš kao tempomat :laughing:

Naravno da da potrošnja raste uzbrdo sa tempomatom, vidi se i po bordu, ali toliko mi je komforno voziti da ga aktiviram i u gradu :) Tempomat je najbolja investcija koju sam imao, a i ubeđen sam da (barem u ravnici) troši manje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

U principu se trudim da mi je noga što ukočenija na gasu kada idem na ravnicama i to se znatno oseti na potrošnji :laughing: E sad što se uzbrdica tiče tu još nisam ušao u fazon sa Stilom jer je prilično jak tako da mu ni ne treba dodavati gas za manje uzbrdice(npr kod Genexa na autoputu na Astri pri 80 dodam gas za 20% da bi nastavila da ide isrom brzinom i još se malo pomuči dok me je Stilo fino ubacio u sedište kada sam isto uradio sa njim :laughing: ). Ali bih ipak tempomat ugradio za duža putovanja jer stvarno mnogo znači malo odmoriti nogu. Kada idem do tetke(oko 1200km) u jednom pravcu, tačno osećam kako trne zglob noge, pa polako list i koleno, onda dupe i kad j**a krenu da se koče onda stajem i pravim pauzu :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smart 800 cdi

ti si van konkurencije :laughing:

Ja sam danas prvi put u svakodnevnoj vožnji (više gradska, manje prigradska, prošle nedelje stalno sa klimom) izmerio potrošnju čep metodom..

Na 452km, prosečna brzina 33km/h, natočio sam ponovo pun i stalo je 26,5l.. bord kaže 5,8, računicom isto toliko - 5,86 l/100km.

Mogu reći da sam zadovoljan..skuplje je nego punto na gas (8,5l/100km gasa), ali za auto sa ovim performansama je stvarno super potrošnja :)

e da..što se tiče tačnosti borda, otkako sam sipao pune rezervoare (put u Grčku, Bosnu i sad po gradu) uvek je pokazao približno tačne vrednosti, dok sam ranije imao utisak da laže prosečnu potrošnju za 0,3l.

Isti slucaj. I ja sam ranije vozio Punta na plin. Na godisnjem nivou nije neka velika novčana razlika u korist Punta, ali je u svakodnevnoj vožnji neupitna razlika u korist JTD. Ako baš hoću da uštedim, voziću manje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sipano 38,12 litara evrodizela na Eko pumpi. Predjeno 753 km voznje laganom nogom, od cega max 150km u gradu, ostatak uglavnom na magistrali ili lokalnim putevima.

Prosecna potrosnja - 5,06 l/100km

Prosecna brzina - 44 km/h

Edited by djunis82

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je potrosnja zadnjih meseci - 2 crvene, 10ak dana :lol:

Edited by FantomX

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bg-Kš-Bg 402km prosecna brzina oko 95kmh 18l bio skroz prazan ugasio mi se pre pumpe... Cc oko 4.5l/100 km i ima jos. Koriscen tempomat made in turska (poveca cigla na papuci gasa(jbg stavio sam jak kontra feder) prim.prev.)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z10, 1.2 8v

Bg-Pefkohori( Halkidiki) : 1.503 km

Potrosnja po bordu: 5,3 l/100 km

Prosecna brzina: 78 km/h

Natovareno preko svake mere prtljagom + 3 odrasla putnika + dete + krovni kofer.

Realna potrosnja nije tacno racunata, ali otprilike po onome koliko je goriva sipano, verovatno bord ovaj put nije mnogo slagao.

Gorivo je Euro BMB sa OMV-a iz Bg-a, pa malo MOL-ovog Euro BMB-a sa granice sa Makedonijom. U povratku malo nekog grckog BMB-a sa neke seoske pumpe :), pa opet MOL-ov Euro BMB sa granice.

U principu jako mala potrosnja za ekstremne uslove za ovako slabasan motor.

Edited by Hardvet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim... Nije lako voziti ovo na ovakvim relacijama, ali bar malo trosi...:)

Posledice ovog putesestvija cu verovatno polako uvideti, jedno po jedno...

U odgovarajucim temama ce biti opisano...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A psihicke posledice zbog prisustva 8-og* pardon 3-ceg* putnika... :D

* - tasta

** - 100% tasta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam posle zamene termsotata merio potrošnju i možda je malo manja nego pre(oko 0,2l). Nije baš merodavno jer vozim na delu Novosadskog autoputa od Batajnice ka gradu gde me ne uhvati uvek isti broj semafora pa se zbog toga dosta razlikuje potrošnja.

Sinoć sva zelena svetla, brzina konstantno 80-95km/h, sve vreme sam vozio pola metra iza branika šlepera koji zakanja celu traku i prosek je bio 3,3l :laughing: . Na istom putu bez šlepera izađe oko 4,1-4,3l

Inače, na otvorenom putu mi se vrti oko 4,5l, gradska 5,5-6(nije baš ultra gradska i veže se nekad i više od kilometra u 4. brzini :) ), sve u svemu oko 5l je prosek. Gradska potrošnja tokom dnevnih sati ~7l, nekad i malo više kad je baš velika gužva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekoh ti ja da po zameni termostata maltene i neces primetiti neku razliku sto se tice potrosnje, pogotovo na ovim temperaturama. U svakom slucaju je dobro sto si ga zamenio zbog same masine a i da se pripremi za zimu.

I sta to vise pickas i meris, nabices dioptriju od board-a, ocepi taj JTD po gasu ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

I dalje sam fasciniran šta se dešava sa trenutnom potrošnjom kad smirim gas :laughing: Kad sam ga uzeo i kad je počeo da pada na nizbrdici na 3l mislio sam da je poludeo :rofl: . A nisam ni uspeo nigde lepo da ga isprobam. Na putu gde sam ga do sad vozio sa 60-80km/h prolazim kroz sva zelena i ni ne isplati mi se da brže/sporije vozim. Jedva čekam neki put autoputem da lepo uživam u čarima jtd-a :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To volim da cujem, ugusices ga bre nacisto sa tim merenjem minimalne potrosnje, mora azdaha malo i da se izduva ;) .

Jedva čekam neki put autoputem da lepo uživam u čarima jtd-a :laughing:

Ma kakav autoput, za mene je potpuno uzivanje u JTD neki lep, vijugav put (u vr' glave magistrala) sa dosta preticanja, a malo :police:.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maksimalno se trudim da ga ne gušim, napravio sam sebi neku mentalnu blokadu da auto nikad ne vozim ispod 1600-1700 obrtaja i ne preko 3500 jer već tad gubi snagu, a po meni i nije dizel za takvu vožnju :)

Verovatno si vozio već, ima obilazi put oko Fruške Gore, jednosmerni i maksimalno krivudav, ja sam tu imao najlepše trenutke moje vozačke karijere :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno si vozio već, ima obilazi put oko Fruške Gore, jednosmerni i maksimalno krivudav, ja sam tu imao najlepše trenutke moje vozačke karijere :laughing:

Cuj vozio, je.avo :laughing: .

Takodje, jedan od mojih omiljenih, cisto da se obnovi tehnika: http://www.fiat-lanc...75 (opis odmah iznad ovog citiranog posta)

18052012307.jpg

Aj' pa ovde uzbrdo meri minimalnu potrosnju ako imas duse, pa ko ce da odoli ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahaha ovde stvarno ne bih imao srca da pogledam u bord :laughing: Kada sam išao do Novog Sada preko Rume i autoputem sam baš imao nisku potrošnju sa Astrom, ali na tom krivudavom putu mislim da je popila sigurno 1,5l za 10km :laughing: :laughing: . I generalno mi potrošnja bude baš visoka kada prolazim tim putem jer ne mogu da odolim. Kao stvoren je za uživanje u vožnji i još ne moram da brinem za druge jer je jednosmerni.

Ivane ovaj put kao da je iz Fast&Furios Tokyo drfit :laughing: Sad mi se ozbiljno ide na ćavepe u Baš čaršiju :laughing:

@Mladen uglavnom nikog nema na putu kad gledam. Kad je gužva nije neko uživanje pratiti potrošnju..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...