Jump to content
FAS Goran
malac1971

Veliki i mali servis za Stila / Nuova Bravo

Recommended Posts

Ako je UFI filter na njemu, njega možeš promeniti na svakom drugom redovnom servisu (ako redovan servis radiš na oko 15.000 kilometara).

Ako je bilo koji drugi filter, menja se na svakom redovnom servisu, nije od značaja da li pokazuje vodu u filteru goriva ili ne. Ta signalizacija ionako nije namenjena da se koristi kao nekakva naznaka da je filter za zamenu, nego upozorenje na loše gorivo.

 

Inače, UFI filteri su značajno skuplji od ostalih, za 1.6 MJet od 120 konja je negde oko 50 evra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovoru.

 

Nisam obratio pažnju koji je, sad ću da pogledam. Planiram da servis radim jednom godišnje, verujem da ću prelaziti između 10 i 15k za tih godinu dana max.

 

Znači definitivno UFI za gorivo? Ništa MANN ili nešto slično? (prvi Fiat do sada :) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

 

Zanima me da li neko zna šta sve ide u veliki servis na 60.000Km za NEW Bravo 1.4 16v 66kw 1396ccm. i koji se delovi ugrađuju

 

U bogunoviću mi tražili 450 EUR pa mislim da je to previše.

 

Hvala i pozdrav

Edited by gorran

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Robin Hood

Jeste OEM, a ako te zanima, slobodno vidi sa zadnje strane filtera ko je proizvodjac, meni lici da je UFI.

 

Inace pod OEM logom, moze svasta da se nadje.

Recimo, upravo u Bogunovicu su mi (kada sam jurio delove za mali servis) rekli da su filteri Clean.

Odustao, kupio sve UFI u Euroautu uz klupski popust i odneo kod majstora da mi ugradi.

 

Poredjenja radi Clean filter ulja je kod ovlascenih bio oko 1200 din, a UFI sa popustom 760 din.

Clean filter vazduha 1600 din, a UFI sa popustom 900 din :) .

Plus ulje direkt kod uvoznika u Slodesu preko 100 kinti jeftinije (puta 5l) i nakupi se polako... Em jeftinije, em si siguran u delove, koliko je to kod nas vec moguce ;) .

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto prodavnica ipak nema Ina delove na stanju,samo FAI, resio sam da sve kupim u Euroautu. Sta mi predlazete, da li da uzmem sve SKF ili Gates, ili kombinaciju ova dva proizvodjaca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan

 

Hvala na savetu. Ma iskreno malo hejtujem fabričke preporuke (neću Seleniu :) ) ali sam shvatio da je filter goriva vrlo bitna stvar pa rekoh da poslušam iskusnije.

 

Za filtere ulja i vazduha i nije toliko frka, ima dosta izbora. Sa ovim za gorivo se ne bih zezao.

 

Što se tiče ulja, razmišljao sam ili Total Quartz Ineo ECS 5W30 ili eventualno Fuchs Titan GT 1 Pro C-2 5W30. Čuo sam da su ovi Nemci opasni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za filtere ulja i vazduha i nije toliko frka, ima dosta izbora. Sa ovim za gorivo se ne bih zezao.

Filter za ulje, takodje vrlo bitna stavka, meni licno i najbitniji od svih. Najmanja mi je "frka" za filter vazduha :) , mada i to uzimam kvalitetno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj me pogrešno shvatiti, nisam mislio na stavljanje koječega nego da je izbor kvalitetnijih filtera znatno veći. Za razliku od gorepomenutog filtera za gorivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi filteri su bitni. Šta znači ušteda kad filter vazduha propusti krupnije čestice, ili filter goriva ne zadrži vlagu / vodu u sebi , štroku iz goriva .........

Svi filteri su bitni, i ovaj u kabini što nam čuva zdravlje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari, može li neka preporuka za filtere? Jel' da uzimam sve UFI? Šta kažete za MANN?

U Euroautu mi nude neki ne-UFI filter klime, kazu da je ok...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa imam opciju za filter goriva MANN (6.000), Marelli (4.900) ili UFI u prodavnici (6.100)

Što se tiče filtera ulja, imam MANN za 1.100 dinara i Marelli za 650.

 

Filter kabine kod MANN-a je mnogo skup, 2.100 dinara. Marelli je 760 dinara.

 

Filter za vazduh nemam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja zadnju put kad uzimao MANN filter ulje za Stilo bio je Made in Bosnia & Herzegovina.

 

Ostale filtre uzeo Valeo i bili su made in Czech i Slovakia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, vidi...

 

Bitno je da je originalan proizvod. Ako je original, nebitno je gde se nalazi proizvodnja jer je kontrola kvaliteta zagarantovana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisali smo vec, Unico iz Tesnja je imao licencni ugovor sa Mann Hummel: http://www.unico-filter.com/unico/

 

Filter kabine kod MANN-a je mnogo skup, 2.100 dinara. Marelli je 760 dinara.

Sigurno da nije tek tako ta razlika. Na osnovu cene, pretpostavljam da je Mann filter sa aktivnim ugljem, dok je ovaj drugi najobicniji papirni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne znam sa sigurnoscu koje sam filtere stavio, ali imam cene zapisane.

Filter goriva 1400

FIlter vazduha 700

Filter ulja 400

 

Na ovom servisu planiram kvalitetnije filtere da uzmem. Jel moguce da je UFI 6100?! Ja sam bio u tripu da je oko 2000

400 din za filter ulja mi deluje nekako malo. Ne znam, videcu sad neki kvalitetniji da uzmem.

 

Nisam ovo kupovao po principu daj sto jeftinije, nego su mi to stavili u servisu gde odrzavam vozila. Uglavnom italijane rade, mada moze sve za pare :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto, ja sam se odlučio za MANN

 

Filter goriva je 6.000

Filter ulja 1.100

Filter vazduha 1.200

Filter kabine (Marelli, ne MANN) 760

 

U svakom slučaju dosta skuplje nego što si ti prošao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na ovom servisu planiram kvalitetnije filtere da uzmem. Jel moguce da je UFI 6100?

 

Za Stila 2000,za Brava/Deltu 6000 din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunce ti, 6000 za filter za gorivo je stvarno mnogo, bar za nase uslove. Da se menja na svakom velikom servisu, pa ajde :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...