Jump to content
FAS Goran
malac1971

Veliki i mali servis za Stila / Nuova Bravo

Recommended Posts

Vidi, ja to gledam ovako i negde mislim da sam u pravu.

Filter ima neku granicu filtracije oravno.

I sad, staviš taj filter i teraš ga 40~50 pa i tih 60kkm....šta može da našteti motoru? Znači kroz njega NE MOGU da prolaze čestice manje od tog jednog mikrona ma koliko tih čestica da se u njemu zaustavilo kao što i na tom filteru vazduha sve što se nahvatalo nije otišlo dalje nego je ostalo tu gde jeste. 

Realno ništa sem što može da ti se desi da se ranije zaprlja do te mere da ne nože gorivo da prolazi pa ti napravi problem.

Tako da je po meni suludo menjati filter goriva na kilometražama daleko manjim od one projektovane. Ne mora se gurati ceo interval ali 6 puta češća zamena....jok

Ja sam UFI recimo terao oko 30+ kkm i opet stavio njega i ne planiram da ga menjan na manjoj kilometraži jer smatram da je to bezpotrebno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probacu tako sledeci put. Najvecu razliku pravi filter vazduha, ali da ne verujete koliko. Auto mekse radi, tise, lepse povlaci... sad cu da praktikujem proveru filtera vazduha na 5k i menjam ga ako je prljav. On je bar jeftin.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, totti said:

Dobar prijatelj koji drži dobar VW servis kaže ovako: garancija na veliki servis sa Dayco i sl. je 60.000 km. Garancija na veliki servis sa Continentalom je 100.000 km. Eto, toliko emoji4.png

 

Na Golfu 6 zamenjen zupcasti Continental posle nepunih 10k jer je poceo uzasno da skripi...Ista prica bila u VW servisu...:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbm li ga... Duboko sam ubeđen da na tržištu ima Continentala i "Continentala", kao što ima Castrola i "Castrola" npr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Recimo ovi iz Coninga su ranije davali garanciju od 80 000 na Optibelt zupčaste kaiševe. Kako je sada ne znam.

Evo kako je za Stila JTD

 

ulje na 20 000 km. Filter goriva na 20 000 km, filter vazduha na 40 000 km . Zupčasti na 120 000 ili 3 god u otežanim uslovima (prašina, hladnoća....) max 5 godina.

 

 Intervali.jpg

 

 

i za MJ

ulje na 30 000 ili svake druge godine. Filteri vazduha i goriva na 60 000 km. Zupčasti na 150 000.

Interval MJ.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

E jbš ga. Tri godine u otežanim uslovima rada...

Kod mene je npr donja granica za te otežane uslove 180.000 km ili 10 godina. Prosto mi je nemoguće da stavljaju toliko nekvalitetniji razvod. Pre će biti politika fabrike za češće uzimanje para.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Računaj da je auto razvijan krajem devedesetih i da su tad bila ta pravila odnosno te tehnologije (ili bar Fiat-u dostupne).

Nije se puno toga promenilo.  :no

Fiat Bravo

 

intervali Bravo.jpg

 

novi Tipo

 

Intervali Tipo.jpg Intervali Tipo 2.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mjet krajem '90-ih?

A ovo što sam napisao za moj motor važi i za 10 godina starije Hdi. I na 308-ici iz 2004. mi je takođe bilo tako.

Baš ću sutra da pogledam za neki Tdi CR motor koliki je vremenski interval, pošto se za pređenu kilometražu kreće od 180 do 220000.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Godina isto ali km dignuta sa 120 000 na 150 000.

Dok Tipo spušten ponovo na 120 000. ???????????????????

I Alfa Giulia još gore 100 000 ili 60 000 u otežanim uslovima. ?????????????

 

Intervali giulia.jpgIntervali giulia 2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 25.6.2016. at 5:11 PM, neshaoct said:

Nekada je Fiat preporučivao za svoje dizele Seleniju TD koja je 10w-40. Ali, čim je na tržište izbačena Selenia WR koja je 5w-40, ona je postala preporučena i za one motore za koje je do juče pisala Selenia TD. Odatle ponekada majstori i dalje sipaju 10w-40 u Fiatove dizele. Ali, generalno...nije mi jasno zašto su menjali gradaciju kad auto nije imao nikakav problem sa 5w-40. Da su meni to uradili bez prethodnog pitanja i saglasnosti, ne bih preuzeo auto i platio servis, nego bi tražio da ispuste i sipaju 5w-40. Ne zato što neko treba da bude svađalica, nego me baš briga što imaju ''kombinaciju'' za 10w-40, ili ga imaju dosta na stanju pa kao ae sad da sipamo malo njega. Može, ako hoćeš tako pitaj me prvo je l se slažem...

 

Neće ništa biti motoru ako ga voziš isti servisni interval kao i sa prošlim uljem ovaj put.

Mada, ti već imaš interval za koji više gledaš da bude na godinu dana nego po kilometraži...ja ne bih gurao više od 15k kilometara sa tim uljem, a vidim da si gore pisao da ti je nekada interval bio i na celih 20.000 kilometara. Naravno, kao što reče @MS PK ulje 5w-40 je bolje od 10w-40.

Hvala. Poslušaću predlog. Pozdrav. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jedno pitanje u vezi sa velikim servisom za Fiat Stila 1.6. Raspitujem se po servisima i dilema je za roler/spaner pk kaisa. U nekim servisima mi kazu da se menja samo roler (tockic) a u nekim servisima mi kazu da se menja ceo spaner (kao na slici). Naravno razlika u ceni je poprilicno velika. Da li neko zna sta se tacno menja, pod kojim uslovima itd ?

 

Sa setom za zupcasti i ostalim delovima nema dileme...

55357.bmp.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko se raspitujem, jos uvek nisam naisao na izraz "set pk kaisa", samo sam naisao na "set zupcastog" oko kojeg uglavnom nemam dileme. A sto se tice pk kaisa (kanalnih?) ja sam ovako razumeo pricu, nek me ispravi svako ko zna vise:

 

Auto ima 3 pk kaisa, jedan za klimu, jedan za vodenu pumpu i jos jedan ne znam za sta (alternator?). E sad, u kit komercu i stojanovu mi kazu da se menja samo roler, tj taj tockic, a u Subotici u ovlascenom Fiat servisu (Annus) su mi u ponudi poslali ceo taj spaner kao sto sam okacio sliku gore.

 

Voleo bih da ne budem "ocesljan" i da znam tacno sta mi auto ima, sta je i kako zamenjeno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sad ne znam kod 1.6b kako ide ali sigurno se po kenom pravilu menja deo sa tim nosacem ali mi kao jeftinije resenje zamenimo samo lager -roler. Ne znam sad da li taj tvoj nosac nateze kais ili ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...