Jump to content
FAS Goran
igorralic

Fiat Punto mk.2 - ne funkcioniše podizanje i spuštanje farova

Recommended Posts

Stavio sam nove farove,sve je lepo povezano,ali podizanje i spustanje farova ne funkcionise.Tj.farovi ne reaguju na komandu.Taj problem sam imao i pre novih farova,ali sada je nekako uocljivije.Tesko da moze da se vozi uopste,jako su niski.

Kome se obratiti,auto elektricaru?Mozete li nekoga da mi preporucite?

Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

moras biti uporan kod elektricara,velika zezancija za malo para

Share this post


Link to post
Share on other sites

Visinu farova podesavas mehanicki na samom faru, a komanda iz kabine (koja se koristi iskljucivo za spustanje farova kada ti je zadnji kraj opterecen) ti ne funkcionise verovatno zato sto ni nemas motorcic na novim farovima (cest slucaj sa jeftinim aftermarket farovima).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo u tehnicki pregled, da ti nasteluju farove (visinu). To mozes i sam ali nemas onaj aparat. Visina se steluje na belim plasticnim srafovima imas ih dva ili tri u zavisnosti od maglenki.

A sto se tice motora, za pocetak proveri osigurace.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srednji far, odnosno oboreno svetlo treba da pored mesta za sijalicu ima mali motorcic za podesavanje i

na njemu je kinektor sa zicama.

To si trebao da skines sa starog fara , ako si ga uopste imao, i premestis na novi.

Nije jednostavno - ako imas motor napisi pa cu detaljnije objasniti kako se zamenjuje.

Ako ga nemas, na njegovom mestu je zavrtanj sa plasticnim tockicem za rucno stelovanje.

Ne mislim na onaj beli zupcasti koji je gore, vec iza je i crni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kasnim sa odgovorom...U pravu ste,nisam ni imao motorcic na novim farovima.Posto su novi farovi zestoko biiip koji vec kondenzuju vlagu odlucio sam da od starih i novih napravim jedne kvalitetne.Najme stavice mi stakla sa novih na stare farove tako da cu imati sve u fulu :thumbup:

Nisam znao da su novi onoliko biiip.Izvinjavam se na recniku,ali...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da sam pretegao onaj krug za nivelaciju farova i sada se naravno vrti u krug :wallbash: ,jel tu ima leka namestiti ili....?

Socivo je sada uzas otislo je gore

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam u kom pravcu ti je otišlo. Probaj da povučeš sijalicu kratkog svetla ka pozadi a istovremeno vrti taj šraf da probaš da uhvatiš nekako taj navoj. Ne znam kako tačno izgleda tvoj far ( moj vidiš na slici) ali probaj tako nekako. Inače ti sleduje skidanje fara pa na stolu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu, posto sam menjao akomulator i resetovao mi se komp, kad podesavam farove na kom broju treba da stoji, tj u kom polozaju ima ja mislim 0,1,2 i tri ili samo 0,1 i 2 nisam siguran, sad je trenutno na 0. :D:thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa po nekom previlu 0 je kad si prazan, a u zavisnosti od opterecenja vozila stavljas 1,2...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,farovi na mom Punto Mk2 ne reaguju prilikom podizanja i spustanja(mehanickom) pomocu imbusa kada se otvori hauba…zna li neko u cemu je problem(ja se bojim da se mehanizam nije pokvario) pa da farove kompletne moram mjenjati…jer sada su mi svjetla totalno losa

Edited by neshaoct
moved post

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce je ako si previse vrteo,ima on jednu granicu do koje moze da ide,ali nema nikakav granicnik,nego jednostavno kao kad saraf ispadne iz matice tako i ovo,izvrte se saraf iz matice,pa onda ne dohvaca je,e sad da li moze da se umesti nazad nisam siguran,recice to malo bolji majstori.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pukla jabucica na kraju srafa za stelovanje...nema granicnik jednostavno kad se dodje do kraja mora se stati ....moze da se popravi ali mora far da se otvara ...vise se isplati kupiti polovan ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislis na skidanje stakla sa fara ili na "kupusanje" zadnjeg dijela fara??

Koliko kostaju najjeftiniji zamjenski...pa da razmislim sta mi se vise isplati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skidanje stakla sa se izvadi socivo ...ja radio sebi iiiii nikom vise >) ne isplati se...farovi su 20 25 e a ja sam izgubio 4 sata i godinu dana skratio zivot ...jesam ga napravio ali eto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari. Pratim vas duze vreme i sad resih da se oglasim. Imam problem sa levim podizacem fara na puntu mk2a.  Promenio sam tri motorica i ni jedan nece da radi,desni radi sasvim normalno.  Jel ima neko predstavu sta bi to moglo biti.   

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako već menjaš motorić za motorićem i ne radi ni sa jednim, možda je onda ovo što pominju ljudi u prethodnim postovima. Pročitaj ih sada nakon spajanja tema. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari,ima jedno pitanje vezano za farove, drugar je kupio Z-10 sa losim faoriva neki zamnski posto je auto bio lupan. E sad jel zna neko po ovom novom zakonu sta se desava sa morimoto bi xenon projektorima,jel da stavlja ili ne,hoce li proci tehnicki ako uspe da ubaci obicnu h1 sijalicu? Hvala svima unapred na odgovorima

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ovako decki, majstor mi je skido i ponovo vraco instrumental tablu, od tad mi jedan far kad dizem od 1  do 3 ne reaguje dok drugi normlano radi, ovaj nikako niti se dize niti spusta dok je sa drugim sve ok, da li je nesto tamo kada je skidao na instrument tabli zezno ili, dali je imo neki problem od vas. Myb nesto zaboravio spojit...

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...