Jump to content
FAS Goran
ivick

Fiat Stilo - svetla za vožnju unazad ne rade

Recommended Posts

Ja zamenio automat, a ono ista priča, ispostavilo se da ne valja kontakt na džeku koji ulazi u automat :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi kako da odvrnem taj sraf? Imam isti problem sa rikverc svetlima, cas rade cas ne, i danas sam naterao kola na kanal i pola sata pokusavao da pridjem tom kontaktu kod menjaca i nema sanse.... aj pomozite nekako... :)

Pozdrav,

auto na dizalicu,skini prednji levi tocak( gledano iz vozaceve perspektive),namotaj desno i polako prilazis. Dobro bi bilo da imas kljuc i sa kracom i sa duzom drskom.Kod majstora ova rabota sa delom izadje oko 1500-1700 din.p.s. nisam majstor,danas sam gledao dok su na mom stilu menjali prekidac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sredio rikverc svetla...podigao auto na dizallicu,skinuo levi tocak,i okastim kljucem polako skinuo prekidac za rikverc,naprskao ga kontakt sprejom spolja i iznutra,vratio i sada radi...moje miljenje je da je ulje uslo u prekidac i zamastilo kontakt,tako da nije hteo da radi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovako, automat na stili 1.9 jtd nalazi se na zvonu menjaca pozadi ,vidi se kad skinete tocak levi i plastiku ispod krila , pa iznad poluosovine videcete konektor i automat,da bi ga skinuli ako ne radi potreban vam je samo 19 okasto viljuskasti kljuc ali ne ravno okasti jer nece moci da pridjete ,skinite poprskajte ja sam to uradio sa wd40 ocistio dao kontakt  i proverio dal radi ,problem je bio u automatu a ne u kontaktu,zao mi je sto sve nisam slikao :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi se i kad se namota pun desni iznad leve poluosovine. Za neke prirucne radnje, tipa skidanja i ciscenja konektora (ali nista vise od toga, pomaze npr. u slucaju eventualnog spadanja konektora), moze mu se prici uz malo gimnastike i odozgo pored akumulatora, bez ikakvog rasturanja. Za skidanje automata vec mora da radi kupusanje i dizalica.

 

image.jpg

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam isti prolem pre par meseci.Postupio sam  po uputstvima sa foruma i uspesno resio problem,automat ponovo radi :thumbsup: .Otkacio one dve zice,rasrafio i poprskao par puta sprejem wd 40 i tako sve dok nisam izcistio ulje i masnocu iz automata.Nakon toga spojio one buksne i proverio ga pre montaze( radi ko nov). Ne bacajte pare unapred,a i original je original. Ko se odluci za zamenu nov je 780din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otvarao sam zadnja svetla , proverio lampice u redu su, nije do njih , ne znam u cemu bi mogao da bude problem, kude vode instalacije?

Pokusao sam da nadjem neki prekidac kod menjaca, al i bezuspesno. Zna li neko kako da resim problem i da me vide ostali vozaci kada budem vozio u rikverc?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Automat se nalazi sa zadnje strane menjaca, vidi se kad zagledas, ili skini levi tocak i gledaj u pravcu stabilizatora. Kljuc 19 valjda bese

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar stvarno mislite da ovde postoji problem za Stila koji nije resen :) ?

Malo dobre volje i Search i dodje se do odgovarajuce teme: http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/37438-stilo-svetla-za-vo%C5%BEnju-unazad-ne-rade/page-2#entry947448

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

U ovoj temi je vec objasnjeno kako da se problemcic sa automatom resi, ali sam se iznenadio da jos uvek nema ni jedne jedine slike, sem one moje na kojoj sam pokazao poziciju automata. Pa kad sam vec rasturao i popravljao, napravio sam kratki DIY (Uradi sam), kako FLCS forumu i dolikuje:

 

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/66134-fiat-stilo-popravkazamena-automata-rikverca/

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al si se stiso za 850 dindži.  :thumbdown:

Ima ženče da te lansira među Striži ako si isprljao trenerku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Vidi ga ovaj padobranac pravo sa vojne parade, je*o te Strizi :laughing:... I koja od zena :) ?

Ime, znas da nikad ne stedim na delovima, cak sve sto menjam uvek jurim originale. Ali koji ce mi moj novi automat, kad ovaj ociscen radi kao satic, evo drndam i testiram vec 2 dana? Problem je samo ulje koje vremenom udje unutra i koje se ocisti kontakt sprejom. Smem da se kladim da mu nista nece faliti, a ako bas bude opet pravio probleme, zamenicu ga novim za pola sata.

Uzgred, za ustedu dodao jos malo i uzeo nove stabilizatore ;) , opet ode na auto.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako vas bude opet zezao Mića ima da pomogne i ubaci ovaj prekidač.

 

Screenshot_2014_10_14_20_10_11.jpg

 

tu nema da uđe mast ni uJe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima!

 

Gledam ovaj forum vec dosta dugo pa rijesih i ja da se uclanim. Red je, posto su ucesnici i forum extra.

Elem, vlasnik sam stila 2005 god., karavana, 1.9 JTD 115 KS. Kupljen prosle godine, poslije mukotrpne pretrage sta kupiti. Pogotovo kao bivsi vlasnik VW-a, nisam nikada mislio da cu pazariti Fiat-a.

 

Ali cijene i ponuda su ucinile svoje, VW i njihovi rodjaci preskupi i vecinom sve pregazene krsine. Sjecam se kada sam ugledao svog Stila i pitanja postavljenog samom sebi, zasto niko nece da kupi ovaj auto. Jos kad sam provozao, vidio kako lezi na cesti i koliko opreme ima ostao sam zbunjen. Ne mogu reci da nemam dozu rezerve i danas ali to je, da budem iskren, predrasuda. U svakom slucaju, nakon kupovine, uradjen veliki servis, nakon toga promijenjeno jos par stvari na trapu i to je to. Ostale sitnice koje sam imao, sam samostalno rjesio da ne placam bezveze a i iz hobija. Tako sam rijesio (uz pomoc foruma i ucesnika) svjetlo tablica (popucali i otpojeni nosaci sijalica), mikroprekidac na rucki gepeka (skinuo rucku, rastavio rucki i "nabudzio"), promijenio jedan grijac motora i jos neke sitnice. Auto bi moglo i bez toga ali volim da sve radi, ako je moguce.

 

 

Stoga, dolazim i do svog problema-kad je auto kupljen, dzek sa rikverc prekidaca je bio skinut. Kada je radjen servis, receno mi je da rikverc prekidac ne valja. Kupio sam drugi, zamijenio ga i radilo je neko vrijeme. Poslije toga se desio "belaj"-izgorio je veilki osigurac na kutiji pod haubom (kod akumulutaora) te sam ostao bez kontakta (auto je bio mrtav).

 

Prije toga mi je dva puta izgorio osigurac F38 od ventilacije i rikverca ali tada nisam skontao da se to desava kada ubacim u rikverc

 

Zamijenio sam osigurac i krenuo u potragu. Ustanovio sam da ima negdje jak kratki spoj na tom vodu (po principu prespajanja dzeka od prekidaca). Sve sam raspojio (lampe, parking senzore, pregledao kablove na prelazu u gepek i sl.) i kratki spoj je bio opet tu.

 

Pa eto, ako neko od starih forumasa ima neko rjesenje bio bi jako zahvalan a i ako neko ima neki problem oko svog Stila mozda mozemo razmijeniti iskustvo.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto od instalacije je osteceno, da li je menjan set kvacila na tom autuz moguce je da su prikljestili neku instalaciju kada su vracali menjac pa sada stoji izmedju menjaca i motora. Sve u svemu mislim da je neka instalacija pod haubom, pa pretresi malo, skini akumulator i njegov nosac pa pretresi da li je tu sve u redu. 100% sam siguran da je tu nesto osteceno ili prikljesteno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala puno na savjetima.

 

Pravo da ti kazem, dosta sam vec pregledao i nisam nasao nista sumnjivo.

 

Kad sam kupio auto kabl od rikverc prekidaca je vec bio raskopcan i svezan za kocioni vod tako da je vjerovatno i bivsi vlasnik imao istih problema koje isto nije mogao da rijesi.

 

Necu se predavati, rijesicu ja to kad-tad :book: , ako uspijem javljam rezultate. Cini mi se da nisam prvi sa ovim problemom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...