Jump to content
FAS Goran
ivick

Fiat Stilo - svetla za vožnju unazad ne rade

Recommended Posts

Prati onda taj kabal i vidi gde je ostecen, mora da negde ima ostecenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Kuvalja,

 

Hvala za info, imam danas dan pred sobom pa cu probati.

 

Gledao sam i one kablove koji idu kraj vozacevog sjedista i nista nisam nasao.

 

Ne znam samo da lice Stilu ista skoditi ako mu budem puno prckao oko kablova i konektora, nisam jos skroz upoznat sa autom pa da ne bi napravio jos gore.

 

Pogotovo sto je kvar od prije.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako budes vodio racuna i sve vracao na svoje mesto ne vidim sta moze da mu skodi, ako nisi siguran u sebe onda je mozda bolje da taj posao prepustis nekom elektricaru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdra Kuvalja,

 

Cisto da javim, nisam nista napravio. Vidim da kabl od rikverc prekidaca koji ide do potrosaca (lampi, parking senzora itd) odlazi u dzek ispod akumulatora a zatim u instalaciju koja ide u blatobran. Toliko sam vidio bez velikog rasturanja.

 

Po tvom savjetu, pregledao sam da nije diran mjenjac, nisam nasao nikakve tragove skorasnje popravke. Inace, kratki spoj je jak, bas kao da negdje nalijeze na lim ili direktno na masu.

 

Kao sto sam spomenuo, rikverc i sve ostalo je radilo kratko vrijeme dok se nije pojavio veliki kratki spoj. Ne znam vrijedi li ga voziti na dijagnostiku, hoce li tamo sta pokazati oko mjesta kratkog spoja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mozes probati, ali ne verujem da ce dijagnostika u tome pomoci, mozda pre da odes kod nekog krstenog elektricara, pa nek ti pretrese instalaciju.

Pogledaj konektore na oba stopa i vidi da li su vizuelno ok, da nije neka buksnica ispala pa negde pravi kratak spoj, isto tako, pregledaj instalaciju oko osiguracke kutije u kabini, da li nesto deluje da je cackano, prepravljano..... i isto to sa osiguracima pod haubom, tu pod haubom kutiju nije tesko ni skinuti, pa videti sa svih strana da li ima neceg sumljivog, da li imas sus plehove i podkrila, da nije neka voda dosla do te table sa osiguracima.

Ovo sve mozes sam da proveris, ako nista ne nadjes ostaje ti da odes kod elektricara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Kuvalja,

 

Samo da ti javim da sam citav dan proveo u potrazi za kratkim spojem i uzalud, kanda sam bas baksuz.

 

Poslusao sam tvoj savjet pa sam raskopao sve oko akumulatora. Pratio sam kabl od rikverca koji ide prema instalaciji (koji je u slusu) i nisam nasao nista posebno.

 

Dva kabla su imala blago istopljenu izolaciju na dzeku ispod osigurac kutije( kablovi od dzeka od rikverc prekidaca) ali nista strasno (to je od kratkog spoja).

 

To znaci da je slus negdje dalje u instalaciji pa ne znam sta cu. Gledao sam i kuda ulazi instalacija u vozilo, ni tu nisam nasao nista sumnjivo.

 

Ako imas jos neku ideju javi, ovo vec postaje izazov. :2guns:

 

Kao sto rekoh sve sam vec probao, nestalo mi je ideja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne znam, jedino jos da pregledas dzekove koji ulaze u same stop lampe, i u kabini gde su osiguraci da pregledas oko te osiguracke kutije da li je sve ok. Sve dalje bi ja ostavio nekom ozbiljnijem elektricaru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam isti problem oko rikverc svetla i na kraju kod majtora gde je majstror utvrdio da je isti prekidac koji ide i na astru f i mislim da je jeftiniji od original za stila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To su i meni rekli pli trazio i trazio ali nisam nasao prekidac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...