Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Bio sam malo pod utiscima sa slave :D malo sam preterao sa cenama

Pa brate, vidim, al jedno je staviti cenu, a sasvim nesto drugo prodati ga za te pare :)

Moj matori je tristaca (prvi vlasnik) poklonio svom polubratu pre 20 godina, bio je u takvo stanje, garaziran, i tad je bio star preko 20 godina.. Kod nas nije zazivela svest o (materijalnoj) vrednosti oldtimerima, emotivna je naravno nesto drugo, mi debelo zaostajemo, kao sirotinjska zemlja, kod nas je stos imati sto noviji auto, jer nov auto (z10 i slicno na stranu) reeetko ko u srbiji moze da priusti, a starih ima koliko hoces..

U Nisu da vozis tog istog tristaca, i ficu, gledali bi te kao sirotinju, velika vecina devojki bi te pogleda sa mesavinom podmeha/sazaljenja.. dok u Nemackoj bi to bila atrakcija i rekli bi WOW .. Da je ovo EU gde prosecan covek moze da sebi normalno da prisuti nov auto i imati nov auto je kao kod nas imati nov mobilni, tamo to nije nista zanimljivo, a tamo starih krseva nema, i onda kad se vidi neki odlicno ocuvan auto 30+ godina star, to je WOW efekat.. Al mi zivimo u drugoj planeti..

Ovde i da se nadje neko ko ima love za kolekcionarstvo, neverujem da bi gledao neki auto koj je sluzio za motorizaciju najsirih masa, nego opet bi se gledao neki redji luksuzniji automobili u odlicnom stanju..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nažalost i novca.. Ima kola koja jednostavno ne treba sređivati i budžiti jer bi sve živo na njima izgledalo kao glupost i kič. Evo na primer moja Astra G je takva. Na njoj lepo stoje alu felne, evenutalno spojlerčić na gepeku i to je to. Svako sledeće dodavanje na eksterijeru čini kola materijalom za ovu temu, ali ljudi jednostavno ne znaju da stanu. Svakodnevno viđam jednu metalik sivu Astru na Voždovcu, ono je užas. Neki svemirski štopovi, krila od aviona zalepljena na gepek, pragovi 30ak centimetara od kola udaljeni i naoštreni, neke šarene felne i crvene ćeljusti kočnica, auto je da ga se uplašiš kad vidiš.

I još pored uvek bude parkiran neki Smart sa trepavicama, oba su da se krstiš kad ih vidiš

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au, kakva rugoba, sreca pa sam sedeo, inace bih pao! I opet, moram da prokomentarisem, opet je sever u pitanju, Vojvodina :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

prednji branik ni sa cim ne ide niti je uklopljen kako treba,

retrovizori katastrofa

bocni spojleri?

stopaljke???

zadnji branik i mrezica za komarce sa rupom za nepostojeci auspuh!

zvucnici prikaceni za vrata sa holsrafom! wtf???

od 6 u vratima 3 iscepana!

auto je upaljen, svetli bulb failure, check engine, airbag failure....

sta mu je ono na krajevima table levo i desno? visokotonac :D

a stikeri rupe od metaka na haubi?

definitivno pobednik!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au, kakva rugoba, sreca pa sam sedeo, inace bih pao! I opet, moram da prokomentarisem, opet je sever u pitanju, Vojvodina :laughing:

Ne osecam se prozvanim, ali mi je malo glup komentar ;)

A Punta uopste ne bi da komentarisem :)

Edited by rkoma1986

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno jer je kolega MS PK iz Prokuplja... :) Inace,ima ih svaki grad,selo,varosica itd... :)

Edited by Marko BK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to kazem, ima seljaka svuda, mozda i najvise u Bg-u jer ipak tamo zivi cetvrtina Srbije :) p.s. i ja sam rodom iz Prokuplja, tacnije Kursumlije ali zivot me doveo u Vojvodinu. Ali sve je to Srbija :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Bogu pa i ne treba niko sa foruma da se oseca prozvanim, nego se slucajno u zadnjih par strana na temi cesto pojavljivali puntici sa ovakvim "stajlingom" i nekako su svi bili iz vojvodine i to relativno blizu jedan od drugog, pa je zato i pocelo takvo komentarisanje.

Niko od nasih i da hoce ne moze da se oseti prozvanim odakle god da je jer su nam auta na forumu extra! Ovakvih cudesa ima po celoj zemlji, bukvalno svuda, ima ih puno i preko i to nisu nista bolja od nasih, tako da...se izvinjavam ako sam nekoga uvredio :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E morao sam da se umijem i uzmem šećer i vodu.... ja ružniji Punto nisam video nikad

http://www.mojauto.r...Punto_2002_god#

big_dscf1460_1356196889.jpg big_dscf1462_1356196930.jpg big_dscf1463_1356196951.jpg big_dscf1465_1356197012.jpg

ovo je umetnost :thumbdown:

Kakva rugoba od kola. Jedino sto mi se svidja na njemu su felne. Ali opet ne kako na njemu stoje, vec kao model kako izgledaju.

Strasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...