Jump to content
FAS Goran
oktopod

Benzinci vs. Dizeli

Recommended Posts

@igor cena odrzavanja je vrlo slicna, makar ono sto sam imao prilike da uporedim kao sto su plocice i mali servis.

Preko 750nm i 350ks na slici :)

d79c5c15856af73939a601958227ddaf.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi ti njega!!!

Yugisa bi da mu mi platimo ekskurziju, ono, malo Fruška gora, Kula, može i neka jezerca. Namazano, nema šta.

Što se tiče dokazivanja potrošnje, može i sledeća opcija: Dođeš do Bgd-a, mi plaćamo gorivo, čepujemo Punta, idemo Bg-Su-Bg, ako se potrošnja dokaže, plaćaš i svoje i moje gorivo, a ja častim ručak u svakom slučaju.

Može?

 

Pa da moram ja da placam ne bih nikad ni stigao do BG, radije bih priznao gubitak i nastavio trositi gorivo vozajuci se po krivinama :laughing: Veci uzitak nego pobediti neki 1.3 dizel :laughing:

 

Najbolje sta ja mogu da ucinim za vas je da dodjete do SU, sipamo, ja ga provozam krug po SU da vidimo koliko trosi, pa ako trosi koliko vi kazete, ja platim sve, ako trosi koliko ja kazem, vi platite sve :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne umeš ti ovo da teraš, Laki je malo nervozan. Druga stvar je što se ovde priča o LIČNOJ potrošnji, ne o TVOJOJ potrošnji u MOM autu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istina, ne umem, prevrnuo bi u krivini :laughing: Aha ok, steta sto se na forumu pise samo o forumskoj licnoj potrosnji a ne realnoj ;) I moj je jednom potrosio foruskih 3l na 100km, vozio 40-50km/h van grada jer je drug imao nekih problema sa svojim autom pa sam se ja igrao sa petom brzinom na 1000 obrtaja :laughing:

 

Imate srece sto sam nezaposlen pa mozete da se izvlacite na fore sto ne mogu da finasiram svoj auto da vidimo sta i kako :laughing: al bez brige, kad skupim pare, pokazacu ja vasim unucima kako treba  :laughing:  :harhar: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yugiša, zaposli se. Mađarska ti na pljuc, malo hrana, malo bela tehnika, tu bar možeš da zaradiš. Svako može da sedi kod kuće, digne sve četiri u vis i kuka kako ima 20-30eur mesečno.

Pri tom, ulaže pare u auto u koji ne vredi ulagati, a kao što i sam kažeš, pitanje je da li će se taj prevoz ikada završiti.

Stalno pričaš o nekim forumaškim i stvarnim potrošnjama, malo te ne razumem. Jesi li probao, merio, zaključio da neko iznosi neistine, ili je najbitnije pod*ebavati ljude, a ne pristaješ da ti neko dokaže jel će to da te košta!

Edited by vicent

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ono moje sokoćalo sa 1500kg 2000cc i 121kw i točkovima onolikim koliki su može da troši između 4~5l ne vidim zašto je čudno da neki manji auto troši i manje.

Eno u mojoj temi sam stavio slike potrošnje na priličnom uzorku i koliko je razlika u odnosu board-čep.

Niko ne potencira da je ta potrošnja izvodljiva u gradu ali nije ni tema potrošnja u gradu već u svakakvim/datim uslovima.

Zavist li je...šta li je.....jeb.m li ga...

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yugiša, zaposli se. Mađarska ti na pljuc, malo hrana, malo bela tehnika, tu bar možeš da zaradiš. Svako može da sedi kod kuće, digne sve četiri u vis i kuka kako ima 20-30eur mesečno.

Pri tom, ulaže pare u auto u koji ne vredi ulagati, a kao što i sam kažeš, pitanje je da li će se taj prevoz ikada završiti.

Stalno pričaš o nekim forumaškim i stvarnim potrošnjama, malo te ne razumem. Jesi li probao, merio, zaključio da neko iznosi neistine, ili je najbitnije pod*ebavati ljude, a ne pristaješ da ti neko dokaže jel će to da te košta!

 

Lako je suditi po koricama. Ti mene malo upoznaj bolje licno pa mi onda reci jel su mi dignute sve cetiri u vis, postoje odredjeni privatni razlozi zasto je tako kako je kod mene, to sto se ja cinim puno na netu je samo razlog sto je u "opisu posla" da budem tu na par minuta svakih par sati pa tu i tamo bacim po koji komentar...

 

Vozio, probao, pricao sa ljudima od poverenja.

 

Mnogo ozbiljno shvatate ovu temu, ja se vecinom sprdam, mada tu medju redovima ima malo istine, ne tvrdim ja da neko nesto ne moze, ali da je sve tako savrseno kako pojedinci tvrde, tesko mi je poverovati, a ja nisam nikad tvrdio tako nesto za ono sto ja "branim". Ne kazem da neko laze, znam mnoge koji i sami veruju u to sto pricaju, valjda sebi nece da dozvole muku istine.

 

Nije meni problem da platim da mi neko dokaze, samo sto uvek idu price evo ja cu dokazati, samo recite vreme i mesto, onda kad kazes e onda tako ne pase, nego mora ovako, mora onako... Ja da imam para i da zelim nesto da dokazem, ja bih onda uradio po tudjoj zelji. Lako je dokazati u uslovima koje sam definises.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yugisa druže, znaš da te ja podržavam iako sam dizelaš i volim da čitam tvoje komentare jer znam da su sprdnja.
Ovo me bre brine:

"to sto se ja cinim puno na netu je samo razlog sto je u "opisu posla" da budem tu na par minuta svakih par sati pa tu i tamo bacim po koji komentar..."

 

Nemaš pojma kako zvuči, kao da si ne daj Bože bot :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, sad kad kazes tako van konteksta, onda zvuci tako :laughing: Pa botujem ja malo po forumima u odredjenim tematikama, barem tako kazu ljudi, nisam siguran sto im smeta sto neko prica istu pricu na razlicitim forumima, valjda ljudi vise vole kad neko prica razlicite price za svaki forum posebno :laughing: ali je stvar u prodaji necega i u praksi se pokazalo da ako ne odgovorim u roku od 2-3h, vecinom ljudi odustaju, ljudi ocekuju valjda ako je internet prodaja da si onda na ekseru ;) Usustini duznost da budem na netu i bacanje kojeg komentara su odvojenog tipa, nisam primoran da budem na netu da bih davao komentare :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krajnje je vreme da se pridružiš dizel taboru. Samo nađi dobar primerak i ima da se oduševljavaš svaki put kad sedneš u njega, kao i na pumpi!

 

Prosto ujeda kako ide, a kako god da sam ga stisnuo trunku dima nisam primetio, nije ga cak bilo ni u leru na gas stisnut do blokade.

 

Motor i menjac su mu je odlicni, ali ostatak auta je bulja, niko ga nije cuvao, dzabe sve sto nije mnogo mator.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, ja volim konstruktivno da pričam o bilo kojoj temi, ono rekla-kazala me uopšte ne zanima.

Konkretno, Punto jtd po fabrici troši 4,0lit /otvoreno, 6.6 lit/grad. Posle remapa, na magistrali potrošnja je manja od 4 lit (3,6-3,8), na AP pri 120-130 je 4,5lit., a u gradu, gde svaki dan pređem na drugi kraj Bgd-a, nisu u pitanju špic gužve, potrošnja je 5,5-5,8. Evo ovih dana, pust Bgd, potrošnja pala na 5,2-5,3.

Ovo nisu uzorci od 100-200km, već rezultati dva Punta u 6 god.i 200 hkm. Isto tako, i bord uopšte ne odstupa, jer se sbaki put rezz puni do vrha.

Meni je, generalno, najbitnija gradska potrošnja jer je to 85% moje vožnje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosto ujeda kako ide, a kako god da sam ga stisnuo trunku dima nisam primetio, nije ga cak bilo ni u leru na gas stisnut do blokade.

Motor i menjac su mu je odlicni, ali ostatak auta je bulja, niko ga nije cuvao, dzabe sve sto nije mnogo mator.

I nemoj dizela do blokade u leru nikako kada kupiš auto :)

Edited by joshibeast

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Prosto ujeda kako ide, a kako god da sam ga stisnuo trunku dima nisam primetio, nije ga cak bilo ni u leru na gas stisnut do blokade.

Motor i menjac su mu je odlicni, ali ostatak auta je bulja, niko ga nije cuvao, dzabe sve sto nije mnogo mator.

I nemoj dizela do blokade u leru nikako kada kupiš auto :)

 

 

Mozda nije bas do blokade, ali je bilo preko 4000rpm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je Nesa mislio da ce Transporter pojuriti pa mu dao malo po gasu, refleksno.  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako bre vama tako malo trose ti dizeli, meni je Alfa najmanje potrosila 5.6 na autoputu i to voznja do 120 sa upaljnom klimom, inace trosi oko 6.2?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...