Jump to content
FAS Goran
ivick

Fiat Stilo - problem sa brisačima

Recommended Posts

ako imas iole alata a pri tom znas da ga koristis nije problem sa se uradi u svojoj reziji.dosta slicno je sa puntom 2 a o tome postoje i tema i slike kako uraditi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toga vala imam kol'ko oces, a i garaza se greje tako da mogu i generalnu da radim (mislim imam vremena zbog tople garaze) :thumbsup: Hvala na pomoci! Samo da prvo resim ovo sa alternatorom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre nekog vremena je poceo da se javlja problem uglavnom po hladnijem vremenu sa brisacima. Kad dam onaj kontakt rucicom ka gore, umesto samo jednom brisaci rade 3 ili 4 cela pokreta i onda se zamrznu na sred soferke ili u skroz "otvorenom" polozaju, tako nekoliko sekundi stoje i ne reaguju na komandu uopste, onda se "odmrznu" i opet reaguju na pomeranju rucice, naravno opet ne rade kako treba, i tako nekoliko puta do se makar priblizno ne zaustave tako gde treba.

Ukoliko se ukljuci rezim gde brisu na vremenski interval stvar je cesto jako slicna ako ne i ista, tj ,mozda ne odrade 3-4 puta nego 2-3, naravno opet stanu tamo gde ne treba.

Sinoc sam probao, da kad dam kontant za jedno brisanje, pri njihovom vracanju na nulu fizicki ne dam da se vrate i nije bilo problema, tj nisam osetio da motor pokusava da ih opet pokrene.

Laicki, kao da neki senzor ili granicnik ne registruje u kom su polozaju posto se onaj zvul "cak" od osiguraca ili cega vec, cuje samo kad se zaustave na tom pogresnom mestu

Ako ima neko keko resnjecne ili je bio u slicno problemcicu, eto, savet bi trebao? :)

Edited by neshaoct
moved post

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav dobri ljudi.

Danas sam vozio mog stila i brisaci su normalno radili i u jednom trenutku ostali zablokirani na pola soferke.Zaustavio sam auto i vratio ih na svoje mesto, upalio auto kad ono samo vozacev brisac radi! Ovaj suvozacev ni da mrdne.Kada ga rukom pomeram deluje mi dosta labavo, ne pruza nikakav otpor dok ovaj levi sljaka normalno.

U cemu moze biti problem i koje je resenje?Ja sam uvek za varijantu "uradi sam" :thumbup:

pozdrav

Edited by neshaoct
moved post

Share this post


Link to post
Share on other sites

otkacila ti se jedna od poluga koja ide sa motora brisaca imas tu temu vec odradjenu na punto delu cak sa slikama i razlicitim resenjima,isti je princip i na stilu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nekoga muce brisaci koji skripe, ima u Uradi Sam NBG, neki nesretni Alca brisaci za 219 kinti po komadu, ali rade kao da su 2000.

Inace imam problem sa brisacima koji seckaju (verovatno motor i oni limici)

Probao Bosch, Champion ali ovi nesretni rade skoro bez ikakve skripnjave :) Ja slucajno uzeo, ima svih dimenzije, za Stila idu 530/480mm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moji skripe-seckaju kad rade zbog motora, ali sa ovim brisacima rade skroz normalno.

Probao sam sve moguce, i sad necu motor ni da diram.

Pre su zadirali kao plug po staklu, promenio sam bar 3. vrste satro original :)

Na ovima pise Alca Germany.

Share this post


Link to post
Share on other sites

neki nesretni Alca brisaci za 219 kinti po komadu, ali rade kao da su 2000.

Da ne idem u off, ja sam sa "Alca" prezadovoljan (pisao sam vec ovde My link). Tacnije, koristim svapski :rolleyes: "Heyner" koji nosi "Alca" gumice brisaca (partnerske firme, valjda). Prezadovoljan, pre toga probao i neke "brendirane" brisace.

Moja preporuka: Heyner All Seasons . I na Stila ide 560/480mm, koliko se secam?

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proverio, jeste 560/480 :)

Da ne znas mozda gde ima da se kupi Heyner(ako su to oni gumirani)

Edited by ICECUBE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ih poodavno uzeo u "Junior autu" u Sindjelicevoj, ali im je radnja premestena odatle. Evo sad nadjoh da je maloprodaja otvorena u Ugrinovackoj 101, nisam bio u toj novoj prodavnici, ali imas ovde i telefon: My link

Brisaci su aero (gumirani, kako ih vec zoves) i u pakovanju dobijes jos jednu rezervnu gumicu, cena je bila oko 500-600 kinti za ove nase dimenzije. Pored toga sto ekstra brisu i ne skripe vec drugu zimu, OK su i vizuelno jer imaju adapter za kacenje koji je "uliven" u brisac i ne strci kao grba kao kod vecine drugih aftermarket brisaca tog tipa. Vidim na Heyner linku da je ovo noviji model u odnosu na onaj koji ja imam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probajte aero brisace marke SWF-Znaci brisu bruka dobro imaju i onak indikator koji vam pokaze kada treba da ih menjate. Ima u Kit-u

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ih poodavno uzeo u "Junior autu" u Sindjelicevoj, ali im je radnja premestena odatle. Evo sad nadjoh da je maloprodaja otvorena u Ugrinovackoj 101, nisam bio u toj novoj prodavnici, ali imas ovde i telefon: My link

Brisaci su aero (gumirani, kako ih vec zoves) i u pakovanju dobijes jos jednu rezervnu gumicu, cena je bila oko 500-600 kinti za ove nase dimenzije. Pored toga sto ekstra brisu i ne skripe vec drugu zimu, OK su i vizuelno jer imaju adapter za kacenje koji je "uliven" u brisac i ne strci kao grba kao kod vecine drugih aftermarket brisaca tog tipa. Vidim na Heyner linku da je ovo noviji model u odnosu na onaj koji ja imam.

Hvala, sutra svracam pa kacim, i odmah smanjenje otpora 10% :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

Mlopre su mi otkazali prednji brisači i ne rade ni u jednom modu.

Na ručici se aktivira zadnji brisač i prskalica. Ostalo ništa.

Na nekom servisu uz put proverili su osigurače i kažu da su svi OK.

Molim za savet, i prilično mi je hitno obzirom da sam u Grčkoj

i da planiram povratak za 2 dana, a ne usuđujem sa ovakvim stanjem.

Da li da pokušam sam da proverim konektor na motoru brisača,i da li postoji

mogućnost de je sam motor crkao obzirom da vidim, da niko nije imao sličan problem ?

Pozdrav i hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Morao sam hitno da rešavam u servisu.

Crkao je prekidač na ručici, 120 eur polovna sa radom.

Ne znam koliko je u odnosu na Srbiju, ali moraću da proverim

čim se vratim.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Našao sam na "polovni autodelovi" 50 eur :wallbash:

Tako da je ovo možda realna cena kod njih.

Najcrnje je što je Grk pokušao da mi uvali neke smešne

ručice sa ko zna kog modela, pa sam ga vraćao,

polomio poklopac akumulatora...

Sve u svemu mnogo bezbolnije bi bilo da mi se desilo u Srbiji.

pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo pre mi se pojavio nesvakidasnji problem na mom stilu. Do malo pre je sve radilo ok, kad odjednom kad sam upalio brisace levi radi normalno, a desni stoji u mestu. Tj stoji u onom donjem pocetnom polozaju. Ja proverim on moze rukom da se pomera gore - dole, kao da nizasta nije zakacen. Proverio sam sraf koji steze brisac. Stegnut je lepo... Ne proklizava tu.

Ima li neko ideju sta bi moglo da bude? Da li mogu nesto sam tu da proverim i uradim? I postoji li bojazan da sad ostanem i bez levog?

:wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

spala ti je poluga koja spaja desni brisac sa motorom,nije bas nesvakidasnji cesto se desava.pretrazi o tom problemu na delu za punto potpuno isto se resava

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok. Kako se pristupa toj poluzi? Kada pitam kako, ne mislim da mi se objasni postupak, nego pretpostavljam da imate iskustva s tim, pa me zanima da li je to neki komplikovan posao da znam da li da se upustam sam u to ili ne. Imam garazu, alat, pomalo i znanja (sam sebi radim male servise, menjam plocice...), pa ako nije nesto bas, bas komplikovano sa nekim cakama upustio bih se sam u tu avanturu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

skini plastiku sa kisnog kanala izmedju sofersajbne i haube i sve ce ti biti jasno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...