Jump to content
FAS Goran
ivick

Fiat Stilo - problem sa brisačima

Recommended Posts

skidaj onu veliku plastiku pa pogledaj da nisu spale makaze , meni se to desilo pre 2 meseca , samo sam ubo nazad na leziste i vratilo se u normalu , samo nije to resenje , pitanje je kolko ce drzati , meni za sad jos drzi lepo :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj da se nije olabavila poluga na motoru brisača. Uradi to što pre da ne sjebeš nutove na motoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krenuo da skinem makaze sa motorom I skinuo. Konstatovano da je nut na motoru oblaznuo malo. Skinuo sam I vratio zategao kako treba I sad ne mogu da pogodim u kom polozaju da namestim makaze a da pritom ne zaglave na pozarni zid. Komplikacija u PM. Nisam trebao da skidam sam kad sam glup!;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Provalio sam kako! Skinuo sam poluge sa jabucica I ukljucio da se namesti motor u pocetni polozaj I posle vratio poluge. Medjutim opet mi krece iz gornjeg polozaja! Moze biti da je nut bas propao pa opet dok namestam oblazne uprkos tome sto sam nut na motoru sivonjski zasrafio.

Ako sam u krivu molim objasnjenje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

stilo_linkage_lrg.jpg

 

Ovako treba da stoje poluge kada je motor brisača u početnom položaju. 


stilo_linkage_lrg_2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala prijatelje! medjutim ovaj motor odnosno makaze i nosac motora uopste nije isti kao na novom Bravu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

upravo taj!


rece da ima problem sa nutom! bem li ga da to moze da bude problem da mi samo u gornjem polozaju drzi brisace.malko mi nelogicno.

tripujem da je u pitanju nesto drugo. unutra u motoru su kontakti i mast bili ko novi. sto se tice elektronike i ona postoji u motoru. neki kondenzatorcic i stampana plocica!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obmotaj malo izolirke ili foliju itd oko nutova i zaglavi polugu. Ne bi trebalo da proklizava.

Čim možeš brisače rukom da pomeraš znači labavo negde. Inače oni imaju foru da rade šta im padne na pamet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako mislis imaju foru da rade sta im pada napamet? Drugar mi kaze da ima u motoru neki reostat ili tako nesto koji hoce da rikne pa onda pobrljavi. Sve tripujem da nije kod mene problem sa osovinom motora I nutovima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Rendži me je zezao. Očistio točak, proverio ga, menjao releje i opet je stajao gde god mu dune.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I sta si uradio? Promenio motor I posle bilo sve ok?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motor sa starog prodao.  :thumbdown:  Tako ga terao do prodaje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ja motor od brisaca da prodam :)! Motoric je sa polugama al jedna poluga ispada, inace motor radi sigurno dobro! Meni je na proslog stila ispala ta poluga. Ja ludak kupim ceo motor al kad sam otisao kod majstora on mi zameni samo polugu jednu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu isti motori na Stilu I na Bravu. A ni makaze nisu iste! Da jeste pazario bi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Namestio Ivane kao na slici I opet pocinje sa kontra strane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da znas Jankovicu! To jos nisam probao! Elem: slika koja predstavlja makaze I motor sa Brava potvrdjuje samo da su to delovi sa Brava I poziciju kad vam brisaci stoje u gornjem polozaju I brisu na dole prema gore ( kao na DTM). Problem sam resio namestivsi ga kontra od slike. Pozicije sam zabelezio fotopreparatom pa cu vam obesiti slike da ako neko bude imao problem da ne lupa glavu kao ja. Hvala Ivane na pomoci I tvojoj dobroj volji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni DTM zamalo pre 10 godina da otfikari prste dok sam držao makaze u rukama i gledao da rešim DTM položaj. Majstori kažu mora motor da se otvara okreće i ko zna a u stvari poluga kontra nameštena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kontra prijatelju nego sta! Motor vrti samo u jednom smeru i nikada kontra! Apsolvirao sam brisace ko integrale!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi..imam naravno problem sa brisacima..naime brisaci rade perfektno ali kad ih iskljucim ne odu u pocetni polozaj vec ostanu na vrhu soferke i posle kad opet ukljucim krecu odatle i tu opet staju...znaci sad im je pocetni polozaj na vrhu soferke.i sto me najvise buni kad ih ukljucim prvo krecu na dole pa se vracaju...da li neko ima resenje?Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...