Jump to content
FAS Goran
etibor

Stilo 1.9 JTD - lamela proklizava? / skoče obrtaji bez ubrzanja

Recommended Posts

+1. Pre bih rekao da nisi baš dobro uskladio puštanje kvačila i stiskanje gasa nakon šaltanja.

Probaj da ideš u 4. brzini 80km/h i onda potopi gas. Snimi i obrtaljku pa ćemo malo bolje znati šta se dešava

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos bolje vozi 5 tom brzinom 80 na sat pa potopi gas i gledaj u obrtaljku...ako naglo skoci onda definitivno proklizava lamela,ako ne skoci onda nemas razloga za brigu. A i po ovome sto se vidi,rekao bi da nemas razloga za brigu. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao sam,ubacio u cetvrtu na 80 i pun gas kazaljka za obrtaje ne skoci nego postepeno se krece kao i brzinomer ,takodje sam ubacio i u petu na 80kmh isti slucaj,tako da mi se cini da ne proklizava lamela. Nisam uspeo da snimim ,vozio sam se sam ,a ne znam kako da postavim telefon :/ 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sve je ok. Kada prokliza to se čuje, nema šta da gledaš. Najsličnije je vožnji automatika. Sve najbolje i uživaj.

PS

Ako baš želiš da prokliza lamela opali neku žešću mapu :D, pa da vidiš šta je klizanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poštovani,

Od skora je stilo počeo čudno da mi se ponaša! Kako dam gas u 4. ili 5. brzini, sve bude u redu do nekih 2200-2500 obrtaja. Kako jače pritisnem gas, obrtaji naglo skoče (auto kao da prokliza).

Kad popustim gas, ne menjajući brzinu, i polako pritiskam papučicu gasa auto normalno ubrzava?!  

Nadam se da nije lamela jer auto ne trese pri kretanju iz mesta na uzbrdici (probao više puta sa malim gasom)!

Hvala unapred na vašim odgovorima!

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

prosle godine zamenio na stilu set kvacila i jos nesto vezano za njega(ne mogu da se setim sta,druk lezaj,valjda) i zadnjih par dana kao da mi proklizava lamela.nisam jos testirao kako treba,samo ono "u 4-tu i pun gas".nekad kao da prokliza a nekad ne. zanima me koliko bih trebao kilometara da predjem sa zamenjenim setom kvacila? presao od zamene oko 15.000 km i nadam se da nije opet isto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

malo mi je cudno to da kada prokliza obrtaji ne "skacu" nego se normalno povecavaju.ne cimnu se ni najmanje onako kako je bilo pred zamenu.cuo se danas sa majstorom i kada sam mu spomenuo obrtaje on kaze da sumnja na nesto drugo.kaze mozda eger ventil ili maf ili tako nesto.nista to nije cackano ni cisceno od kada sam uzeo auto.sutra pravac servis pa da vidimo sta je u pitanju.

..a i to u vezi ciscenja eger-a i drugih stvari za ciscenje,kad god sam pitao majstora jel treba nesto da se cisti on kaze ne ako ti auto dobro ide.sad cu sve da ocistim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto sumnjam da tako moze da se manifestuje... Nevezano za to, blindiraj sr*nje i onda ocisti usis, pricali smo ovde detaljno: http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/32497-blokiranje-egr-ventila/

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

da i ja dodam malo o temi. Meni se proklizavanje lamele desilo jednom pre šest meseci prilikom naglog dodavanja gasa u drugoj brzini. Posle toga ništa sve do pre neki dan. Sada je proklizavanje bilo mnogo izraženije i desilo se svaki put kada bih naglo dodao gas. Danas, kada sam vozio, namerno sam ga pokusao naterati na proklizavanje i ništa. Išao je sasvim ok. Potpuna misterija. Već sam zakazao kod Stojanova pa neka ljudi od struke odrade svoje. Javljam se posle servisa sa rezultatima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najverovatnije se dogadja isto sto i nekima sa Foruma...nekako je ulje dospelo na lamelu,i zato proklizava. Ali eto,imaces priliku da vidis zbog cega se desava...i ako ima jos neki problem,da ga resis

Share this post


Link to post
Share on other sites

poz svima planiram da zamenim set kvacila, eh sad mozete li mi predloziti neku gde ce auto dati dobre karakteristike :) ne voolim da ga startujem jako ne slajfujem ali zelim da auto dobro povuce kad treba :D predlozite neku koja se najbolje pokazala

Edited by nemanja1

Share this post


Link to post
Share on other sites

poz  da li ova lamela pase na fiat bravo 1.6 16V 1996 posto prodavac ne zna, da l pase za 1.6 ali zna da je za bravo.


evo oznake LBS 501323 EEC


big_27659106_5652ebec0bd1e2_769697642013


Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz svima 

Posjedujem fiat stila mjet 140hp cipovan u safe cip novi sad na 187konja. Nedavno sam ga kupio al.znam bivseg vlasnika da ga je odrzavao i da nije imao problema nikakvih. Kad vozim u  3 4 brzini na jedno 2000obrtaja i stisnem gas do daske nabija do 2300 400 obrtaja i samo zajeci auto i obrtaji skoce so 3 3200 obrtajaa i opet vrati na 2500 i povucee normalno(zvuk motora isto ko kod automatika kad stisnes kick down pa kad povrati u manju) pa me.zanima da li je to sta do cipa da daje previse snage pa to ne moze da ovoji kako trebaa ili neki drugi problem

 

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...