Jump to content
FAS Goran
boki

Plaćajte kazne

Recommended Posts

Ma to je ipak tezak krivicni prekrsaj,ja mislim da ne bi smeo vise da vozis,da platos kaznu minimum 100.000 eur i olaksavajuca okolnost dozivotna robija,jer ipak je uvek kod nas ucesnik u saobracaju i jedini krivac koji SVE placa samo vozac nazalost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Parking servis” skida novac sa računa građana

 

Beograđani koji nisu platili kaznu za nepropisno parkiranje suočavaju se sa neprijatnim iznenađenjem iz “Parking servisa”: ovo gradsko preduzeće počelo je sa prinudnim oduzimanjem novca sa ličnih računa.

 

406475_parking01rasfoto_petar_markovic_f

 

Čitateljki “Blica” J. N. je tako sa računa skinuto čak 80.000 dinara, iako nije, kako ističe, dobila nikakvo pismeno obaveštenje pre toga. Ona priznaje da “nije platila nekoliko kazni”, ali je ogorčena načinom na koji joj je uzet novac.

- U banci su mi rekli da mi je skinuto 80.000 dinara sa računa. Nisam mogla da verujem, pa sam tražila da provere ko je to uradio. Kazali su mi: Odeljenje za prinudnu naplatu Narodne banke u Kragujevcu po zahtevu “Parking servisa”. Kako su mi uzeli novac? Nisam dobila nikakav dokument iz suda - ističe ona. Slično su, kaže, prošli i njeni prijatelji.

 

- Jedan prijatelj vozi automobil na lizing, a pošto nije platio kaznu za parking, ona je prinudno naplaćena lizing kući. Ta kuća je platila kaznu, a njemu to naplatila sa kamatom. Poznajem i čoveka čijoj su firmi naložili da deo njegove plate izdvoji za kaznu. Neverovatno je da neko može tako da upadne na račun i digne novac! - revoltirana je naša sagovornica

U “Parking servisu” se pozivaju na zakon.
 

- Ako dužnik ne plati, onda smo obavezni da ostvarimo potraživanja koja vode imenovani izvršitelji po Zakonu o izvršenju i obezbeđenju. Kad dostavimo papire izvršitelju, sve je u njegovoj nadležnosti - tvrde u tom preduzeću.

Međutim, u Prvom osnovnom sudu našli su dva postupka protiv J. N, ali tvrde da ni u jednom slučaju nije pokrenuto izvršenje o prinudnoj naplati. Naša čitateljka ističe da u izveštaju od banke piše da je prinudna naplata stigla na zahtev “Parking servisa”.

Advokat Jovica Stojaković objašnjava kako bi to trebalo da funkcioniše u praksi.
 

- “Parking servis” dostavi predlog o izvršenju na osnovu verodostojne isprave Prvom osnovnom sudu. To je u ovom slučaju neplaćena dnevna karta. Na osnovu nje, sud donosi rešenje o izvršenju i obaveštava dužnika. Ako dužnik ne podnese prigovor pet radnih dana po prijemu obaveštenja, odmah se izvršava prinudna naplata. Ako uloži žalbu, zakazuje se parnični postupak, sastaju se tužilac i tuženi i utvrđuje krivica. Odeljenje za prinudnu naplatu Narodne banke uzima novac sa računa po rešenju Prvog osnovnog suda - kaže on.

A šta ako dužnik ne dobije obaveštenje od suda?
 

- Ako sud ne nađe dužnika, trebalo bi da angažuje kurira da se raspita gde živi ili u policiji proveri njegovu adresu. Ali, i ako ga ne nađu, prinudna naplata nije urađena protivzakonito jer postoji verodostojna isprava na osnovu koje se to radi - priča Stojaković.

 

Ne pomaže ni žalba sudu

 

U Prvom osnovnom sudu ističu da su brojni privatni izvršitelji angažovani da se “ujure dužnici komunalnih preduzeća”. „Po Zakonu o tajnosti podataka, ako sud ne nađe dužnika na prijavljenoj adresi, ostavlja mu se obaveštenje u sandučetu i na oglasnoj tabli suda. Ako dužnik ne reaguje za 30 dana, pristupa se izvršenju. I kada dužnik uloži prigovor, to ne odlaže taj postupak. To znači da će dužniku biti oduzet novac i ako se žali, a parnica bi se vodila posle - kažu u sudu.

 

Preuzeto sa Blic.rs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok otimaju sve je u skladu sa zakonom i ne treba im ni jedan papir ... a kad treba da ti daju ili vrate nesto, to traje mesecima i godinama, treba ti milion papira ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ako dužnik ne podnese prigovor pet radnih dana po prijemu obaveštenja,

 

...ostavlja mu se obaveštenje u sandučetu i na oglasnoj tabli suda

 

Znaci postar baci resenje negde i racuna se da si ga primio?!

I moras da ides svaki dan u sud da citas oglasnu tablu?! :unworthy:  :unworthy:  :unworthy:

 

Stvarno smo Srbistan :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj deo se odnosi na sudskog kurira koji najcesce zalepi kovertu na vrata pa slika. To naravno opet nije garancija da ti deca u zgradi nece to skinuti ali eto moze im se...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kako da uruce preporucenu posiljku koju niko nece da primi?

 

Gospodja kojoj su skinuli sa racuna 80.000 din sigurno nije "cvecka"... sama je priznala da je imala nekoliko neplacenih kazni. Ja npr. sve posiljke primam, nemam nijednu neplacenu kaznu... ali ni 80.000 din na racunu! ;):(


Naravno da nisam pristalica parking servisa... :2guns:  ali branim mehanizam naplate i isporuke dopisa... :close:


Ko je blesav da dobrovoljno plati kaznu? Niko ako ga ne nateraju... a kako ce to? Tako sto ce platiti jos vecu ako ne plati prvu. :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa preporucenu posiljku moze da primi samo onaj kome je namenjena valjda.

Potpisom potvrdjujem da sam primiom a samim tim I da sam upoznat sa sadrzinom.

Mozda gospodja ne izbegava prijem nego recimo radi od 08 do16-17 h...itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su pre neki dan doneli slicno obavestenje (koju stranicu nazad pise vise o tome), supruga rekla da ne moze da primi, oni rekli "Dobroooo" i vratili u postu... kulturno. Kasnije kad sam se raspitao, to se vodi otprilike kao primalac odbija da primi.

Naslov teme se ne zove dzabe - "Placajte kazne" dodajem - najjeftinije cete proci !! To je stvarno najbolji savet... a filozofiranje ostavimo za ubijanje slobodnog vremena, kao sto upravo sada radimo! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sa filozofiranjem uvek bio slab (imao sam jaku 2) .

Kazna je licna tj tvoja a ne tvoje supruge tako da nema mesta prici da je ona duzna da primi posiljku umesto tebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi li bio vojni obveznik 90-tih... ?

Ako se pitas zasto... zato sto su tada u praksi isprobane sve teorije urucenja posiljaka. :close:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukoliko je sudski dostavljac u pitanju svaki punoletni clan domacinstva je duzan da primi poziv...a sad po novom od marta dostavljac ce bukvalno moci da ostavi poziv komsiji...radnici u kaficu ciji je gazda trazen i tako dalje...cak se i sms pozivi spominju

Pricam za sudske...sa postom je drugacija situacija..

A sto se malo vise teme tice - imam jedno 6-7 "kazni"...nikad mi nista nije stiglo, tako da ovo placajte kaze dodje malo relativno :) cak uzimam i godisnju parking kartu i mislio sam da mi nece dati novu dok ne platim "kazne"...ma kakvi, uzmu njima sigurnih 2000 dinara i cute k'o zaliveni

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako radi u navedeno vreme i nije tu kada postar dodje, on ostavlja izvestaj i pismo stoji 5 dana pa moze da dodje po pismo kad joj odgovara ;)

Ono... 80000,00rsd i medijska paznja koju je uspela sebi da obezbedi svakako ne govori o nekome ko je savestan primalac sudskih pisama, ali ni ova prica o prinudnoj naplati po kratkom postupku apsolutno nije primerena i treba reagovati... ;)

Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma mene najvise nervira u ovoj drzavi sto ganjaju nas, sitnu boraniju, a kome treba prinudno naplatiti on se jos cuva (svedoci saradnici I sl) ...

P.s. valjda nisam zagrebao politiku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što volim te blesave kao gospođa. Čisto sumnjam da je osnovni dug 80k RSD. Ako su je tužili ima tu i zatezne kamate i sudskih troškova, pride što sudskim rešenjem mogu da joj obustavljaju 2/3 primanja. Moguće da je tih 80k iz više puta skinuto. Polutekst sa dosta spina. Što nije išla u parnicu ako je u pravu. Osim toga postoji nešto što se zove i pismo sa povratnicom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi treba sve da placaju,.tj ili svi ili niko. Ja placam te glupe kazne za parking odmah zato sto ne zelim da se podsecam da sam bacio skoro 2k rsd jer sam zakasnio 5 minuta da pomerim auto. Vidjam po gradu automobile sa zakacenim podsetnicima da duguju preko RSD 200K. I ova zena iz vesti, mislila je da je pametnija. E pa jbg, nije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Riblja Corba

 

Zora rudi, dan se svetli
javljaju se prvi petli,
na pocinak kuci leti

vestica na svojoj metli.

 

Zivi bili, zivi bili
imbecili i debili,
blago tebi, blago meni
unistice nas kreteni.

 

Tu nema Boga, nema pravde
i zato odlazim odavde
i nas ce ko nase oceve
zbog visih ciljeva
nabiti na koceve.

 

Ko god hoce ovde moze
da hara i pustosi,
sve kilavi Radovani
i nejaki Urosi.

 

Dobar covek svako vece
zarije mi nos duboko
za veceru usi sece,
za dorucak vadi oko.

 

Tu nema Boga, nema pravde
i zato odlazim odavde
i nas ce ko nase oceve
zbog visih ciljeva
nabiti na koceve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukratko, napravio sam prekrsaj, dobio presudu, zalio se, odbijena, vazi prvostepena. treba da platim 15.000, odobrili mi u 3 rate, hteo sam malo da prolongiram (bar do registracije). odmah sam uplatio 3000 + sudske troskove i oko 2 meseca posle toga nisam placao nista. Danas dosli kuci da me privedu ili da platim odmah jos 12.000 din preostalih. Nisam bio kuci, rekli da moram HITNO da platim i da primerke o uplatama odnesem ne u Sup i jos negde... da li ovo mora ovako, imate li iskustva? K'o da sam pregazio nekog a ne vukao neregistrovanu prikolicu, zbog koje evo vec mesec dana idem busom, a imam jos 2 meseca. uz to imam i 6 kaznena poena... sve za isti prekrsaj... heeeelp?!

 

ima li neki clan zakona koji nesto govori o tome?!

Edited by sashicus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada ti izađu u susret i daju ti na tri rate da platiš onda ne možeš da ih zajebavaš pa da ne plaćaš. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A i to je od referenta do referenta.. ovaj tvoj bas neki savestan i azuran...jbg.

U svakom slucaju mozes da odes u pisarnicu suda, po broju predmeta da ti nadju referenta izvrsenja pa mozda da sa njim vidis sto se tice nastavka placanja (u ratama), mada sumnjam jer je sada vec doslo do naredbe za privodjenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...