Jump to content
FAS Goran
boki

Plaćajte kazne

Recommended Posts

to o cemu ti pricas da si bio u pritvoru je verovatno neko krivicno delo ... mislim da to nema veze sa kaznama za saobracajne prekrsaje, a sto se uslova tice, ko ide u zatvor i nada se da mu bude lepo? ne razumem zaista 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beli...objektivno nema taj bimmer veze sa placanjem ili neplacanjem, taj je verovatno iz neke zaplene, carinski ili ko zna sta, tesko da je taj kupljen za to. Poceli su da koriste ta vozila polako, drug moj radi u policijskoj upravi, 407-icu zaplenjenu vozi

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Ts Supu je neko vreme pre par godina stojao Nissan 350Z, ne znam da li je još uvek tamo, ali ne bi me čudilo da se pojavi kao neki presretač... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milutine, to je beli BMW 5, postavljao sam u nekoj temi sliku, ali sam sad prvi put imao prilike da ga vidim uzivo, sigurno ih ima vise komada, znajuci kako su alavi ovi nasi minimum 50 ... drugar radi u saobracajnoj policiji u Beogradu, ali malo toga o poslu prica jer nije klasican saobracajac nego radi neke druge poslove, ali nasao sam sliku opet pa sad ti proceni da li je drzavi kao sto je Srbija potrebno ovakvo policijsko vozilo i da li je normalno da na ovu krizu oni voze ovakve automobile, a narod nema leba da jede, a ne da placa kazne ...

 

338822_444498022251146_1535911077_o.jpg

 

ja da placam oni da se voze ... da se ja pitam nesto u ovoj drzavi placalo bi se samo ono sto potrosis, a opet platu bi primao na osnovu onoga sto uradis ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeste bilo krivicno delo ali se sedi u istom pritvoru bilo krivicno ili prekrsajno.samo je druga soba.uslovi su isti.a kupili su više komada tih bmw-a jer su pre dvadesetak dana 3 -4 bila u Pozarevcu jer su dolazili Nikolic i Dacic

Edited by pozarevljanin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kazne prema dubini džepa

 

I u Srbiji se razmišlja o uvođenju progresivnog sankcionisanja za razne prekršaje. Većina evropskih zemalja globu određuje na osnovu prihoda prekršioca

 
dru-kazne_620x0.jpg

 

UKOLIKO šef ne primeti da je zaposleni zapalio cigaretu na poslu uprkos zabrani, taj će ga previd koštati jednomesečne zarade, jer zakon predviđa za službeno lice kaznu od 50.000 dinara. Ako vozač koji nema dozvolu samo preparkira automobil na drugo mesto, za svoju će nesmorenost „iskeširati“ tri republičke plate - 120.000 dinara. Tolika je i novčana kazna za kretanje zaustavnom trakom na auto-putu.

 

I dok većina evropskih zemalja kazne prekršiocu određuje u zavisnosti od ličnog bogatstva, u Srbiji je i dalje na snazi uravnilovka pa tako „običan“ prekršaj, koji nije uzrok nikakve štete, prosečnu srpsku porodicu može dovesti do bankrota. S druge strane, oni kojima novac ne predstvlja problem, svoje divljanje na ulicama mogu da kompenzuju sićom.

Zato i Milan Škulić, profesor Krivičnog prava na Pravnom fakultetu u Beogradu, podseća da nije suština da novčane kazne dovedu siromašne porodice do ekonomske paralize, a ni da omoguće jeftinu kupovinu hirova bogatijim građanima, već da je poenta kazni u prevenciji i prevaspitavanju nesavesnih. A izvesno je da kazna od 120.000 dinara nema isti efekat na učiteljicu kao na vlasnika privatne kompanije:

- U Krivični zakon Srbije je pre šest godina uneta odredba da se novčane kazne određuju u odnosu na imovinski status okrivljenog. Većina sudija, međutim, i dalje okleva u primeni tog mehanizma jer smatraju da im je veoma komplikovano da se bave tuđim prihodima. Situacija je, ipak, mnogo jednostavnija i naše sudije bi mogle, poput onih u Evropi, da svoju procenu baziraju na mnogo jednostavnijim metodama jer zaista nije teško utvrditi nečiji status, čak i na prvi pogled.

 

Profesor Škulić kaže da će u novom zakonu o prekršajnom postupku biti uneto progresivno kažnjavanje jer samo ono odgovara suštini. Tako bi i u Srbiji bogatiji plaćali veće kazne, a oni sa skromnijim prihodima bi davali manje novačnica za isti prestup. Kada će ovaj zakon biti usvojen, nije izvesno, ali je on prebačen u parlament.

U većini evropskih zemalja ovo je rešenje već u primeni, pa tako u Italiji, na primer, prekoračenje brzine može koštati 39 ali i 3.199 evra, U Grčkoj od 40 do 750 evra, u Nemačkoj od 15 do 600 evra, vožnja pod uticajem alkoloha u Velikoj Britaniji košta od 2.500 do 5.000 funti, u Makedoniji od 250 do 400 evra, u Austriji od 300 do 5.900...

 
DIREKTORSKE KAZNE
Poznat je primer direktora „Nokije“ kojem je za za prekoračenje brzine od 25km/h izrečena kazna od 116.000 evra. Nakon što se žalio sudiji da je preterano „oguljen“, kazna mu je smanjena jer su pale cene deonica „Nokije“.

Prema domaćem Zakonu o bezbednosti saobraćaja, najmanji prestup kod nas se plaća 6.000 dinara, a najveći staje 120.000 dinara. Tako će nesavesni vozači, najskuplju tarifu - uz zabranu upravljanja od najmanje osam meseci i oduzimanje 14 kaznenih poena - platiti za upravljanje vozilom bez vozačke dozvole, vožnju sa više od dva promila alkohola u krvi, za odbijanje alko-testa, za prekoračenje brzine za više od 70 km/h u naselju...

 

ZATVORSKA CENA

PROFESOR Škulić kaže da će novim zakonom o prekršajnom postupku drugačije tarifirati i zatvorski dani. Tako vrednost svakog dana provedenog u zatvoru (u zamenu za novčanu kaznu) neće biti ista za one koji imaju redovne i visoke prihode kao za one koji su na ivici preživljavanja.

 

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/drustvo/aktuelno.290.html:443224-Kazne-prema-dubini-dzepa

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je baš super. Jedino što je veći deo prihoda bahatih krimosa/kontroverznih biznismena/političara neprijavljen, pa će kaznu, ako im nekim čudom i stigne, verovatno platiti po najnižoj tarifi. Iz tih razloga, ono što funkcioniše u Skandinaviji ne može da funkcioniše u Srbiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš tako. Opet će da klepe po ušima normalan svet i opet jebu ale. Nije u visini kazni problem, nego u primeni, tj selektivnom kažnjavanju. Bahati vozači se ne izvlače jer imaju para da plate kazne, nego ih ne plaćaju uopšte.

Ja ne znam dokle više mogu da ne vide drvo od šume.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuvajte hebene uplatnice. Upravo mi stiglo resenje o zameni novcane kaznom zatvora od 5 dana. A platio hebeni prekrsaj pre 8 meseci. 8 meseci nisu proknjizili. Da im odmah donesem uplatnice ako imam. Ej ja da im odnesem jos. Kakav retardizam, kakav debilizam, kakav nerad, kakvo izivljavanje. Sreca pa sacuvao uplatnice. ej 8 meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel sam ja rekao odnesite uplatice u pisarnicu, vi svi govorite ne treba :) nema racunara, nema servera, sve se radi peske - preko knjiga, i zato se to i desava...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa to je oduvek tako. ne kažem da ne treba da se promeni, nego da i nije neko iznenađenje ja i danas čuvam uplatnice svih kazmi koje sam platio za prethodnih 20 god.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ladno sam video ovu zenu na slici iznad u pezou 206 na sajmu,traka pored mene. I jos kazem zeni vidi identicno kuce kao nas Djura jer malo ima sivih. :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Policajac se prerušio u saobraćajca da uzme pare!


dru-kazne_620x0.jpg

 

 

Sremska Mitrovica – Policijac iz Sremske Mitrovice uhapsili su kolegu iz Kraljeva Dejana Đ. (38) jer je zloupotrebio službeni položaj saznaje Alo.rs.

Zanimljivo je da je uhapšeni pripadnik policijske stanice u Kraljevu mesecima unazad oblačio uniformu saobraćajnog policajca, izlazio na put po celom Sremu i naplaćivao kazne po svom nahođenju.

Nakon nekoliko prijava koje su stigle policiji on je uhapšen i trenutno se nalazi u policijskom pritvoru. Kako alo.rs saznaje on će u toku dana biti saslušan kod istražnog sudije suda u Sremskoj Mitrovici.

 

http://www.vaseljenska.com/drustvo/policajac-se-prerusio-u-saobracajca-da-uzme-pare/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro... covek je malo radio privatno...

Svi navalili,  privatni biznis, samozaposljavanje, dopunski rad....A ovaj ni subvenciju nije trazio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to... čovek preduzimljiv... da mu je posao krenuo sigurno bi otvorio firmu, zaposlio još radnika i plaćao PDV... a vidi ga sad u zatvor... eto kakva nam je država... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam platio kaznu od prosle godine, za nemanje prve pomoci, pa me je danas na kapiji docekalo resenje o 5 dana zatvora i na resenju ne pise nista drugo osim da cu 5 dana u zatvor, zbog prve pomoci koja truli i skuplja prasinu u gepeku ... :D 

 

ima li neko resenje sta da radim ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikog nije bilo kod kuce i kurir ostavio, kad sam video umalo se nisam slogirao :D 

ne znam sta sad da radim, spremam se za inostranstvo pa ne bih voleo da me vrate sa granice, a nemam te pare trenutno, ne znam da li je izbegavanje i laganje dobra solucija ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino resenje ti je da platis i da odneses priznanicu...Da oni odmah uvedu u sistem i onda ne bi trebalo da imas problema...mada mislim da i ako ne platis,neces imati problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uplata kazne zaustavlja izvršenje zatvorske kazne. To bi trebalo da ti piše na rešenju. Takođe, rešenje ti nije uručeno kako treba tako da rešenje nije pravosnažno. Dakle, u najgorem slučaju izuće te za 5000 da uplatiš na licu mesta da bi zaustavio izvršenje zatvorske kazne. To se sigurno neće dogoditi na granici jer je to prekršaj, a ne krivično delo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam papir u kapiji, pitao sam drugara kaze da on to ne placa i kad dodju kod njega na adresu gde je prijavljen baba kaze da zivi i radi u Beogradu, a on zivi u centru i normalno je vadio pasos skoro i licnu kartu. tako da se nadam da i ja necu imati problema prilikom izlaska iz zemlje ... ako budem imao para platicu im, ako ne neka oproste

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cek tek da cujete sta se meni juce i danas dogodilo!

Stize mi juce preporucena posiljka... danas podizem:

 

SAOPSTENJE

O VREMENU TRAJANJA IZRECENE MERE ZABRANE UPRAVLJANJA MOTORNIM

VOZILOM EVIDENTIRAE U REGISTRU O IZRECENIM MERAMA VOZACU.

 

(namerno pisem velikim slovima, jer je isto tako napisano)

 

izmedju ostalog pise 0 godina, 3 meseca, 0 dana... gledam, zbog cega, kaze pise u resenju broj taj i taj...

Koliko se secam (a jos sam pri zdravoj pameti) pre oko 2 godine napravio sam prekrsaj sto nisam propustio pesaka na pesackom. To je bio jos jedan od onih pesaka sto zakorace pre nego sto pogledaju, a vozac mora naglo da koci i rizikuje da izazove lancani sudar. Do tada se jos uvek nismo (svi mi vozaci) navikli na te pesake sto misle da imaju sva prava, a da nemaju nikakve obaveze... I policajac koji me je zaustavio odmah potom mi je rekao - znam, u pravu si, nije smeo da zakoraci pre nego sto se uveri da je to bezbedno... ali i ti si morao da vozis prilagodjenom brzinom, i da zaustavis pre pesackog. Pesak je odsetao, kao da nista nije bilo, a ja sam dobio kaznu od 7.000 din (+1000) troskovi postupka.

 

Da se vratim na temu - nigde u resenju ne pise nista o oduzimanju vozacke...

Nazovem ja PU Novi Sad, prebace me na nekoliko lokala, dok nisam dobio direktno nadlezne koji mi kazu:

- "Sigurno tu pise negde kod Vas... dobijate iste primerke kao i mi"....

- "Ma ne pise, uzvracam ja, tri puta sam citao, mozete li da proverite da nije neka greska?" :rtfm:

- "Koji JMBG i broj resenja"? - pitaju me opet... posle sledi kraca pauza od par minuta, dok nije nasla svoj primerak resenja... :whistle:

.....

- "Ah, da... koleginica je napravila gresku, pa je umesto da upise 3 boda - upisala 3 meseca zabrane"... :crazy::rant:  :wallbash: 

- "Da li treba nesto da podnosim, neku molbu za ispravku"... sve misleci, sad cu morati neku zalbu taksiranu sa jedno 900 din...

- "Ne treba, sad cu ja to odmah da ispravim"...

- " I eto... ipak imam dozvolu sledeca tri meseca..." :rolleyes::clover:

 

Za svaki slucaj ja cu da iskopiram resenje i saopstenje, da imam uz sebe u kolima, ako me zaustave drugovi :police: pa budu postavljali kojekakva pitanja... sto je sigurno sigurno, ...dok ne dokazes da nisi vo, odose j.... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...