Jump to content
FAS Goran
boki

Plaćajte kazne

Recommended Posts

Na BG-PA UVEK vozim 100 na 80 i 80 na 60 i NIKAD me nisu zaustavili... čak namerno sam pokušavao kada znam gde stoje da idem 20 preko da vidim hoće li me zaustaviti i koliko će mi pokazati i nikad me nisu zaustavljali... kad god su me zaustavili imao sam preko 100 na delu gde je 80 ili preko 90 na delu gde je 60. Slična iskustva i sa svim ostalim deonicama... uvek se može ići 10ak km/h preko ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas je bedak kad platis kaznu za tako malo prekoracenje....

Drugar je policijski inspektor u Hrvatskoj, ali ne saobracajni, i rekao mi je da tamo je sasvim regularno da se pozoves na 10% kalibracije ili preciznosti mernog uredjaja, tj. radara.

Takodje, na njihovom autoputu je dozvoljeno 130, ali presretaci de ne diraju do 150.

Share this post


Link to post
Share on other sites

strašno!!! šta li će da nam rade od 29.novembra ka stupi novi...

nego taj put do pančeva mi je uvek enigma, jer su panduri nekad odma na prvom semaforu, pa kod Pevca, pa dalje...

mene redovno negde zaustave na tom putu i uglavnom bude redovna kontrola jer vozim po ograničenju ...

ali pitanje je čiji su PA ili BG, pa valjda prema tome i zaustavljaju kola - lokal patriotizam !!!

jedino što 99% koji rade u bg nisu odatle ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pa dobro jeli on preticao 3 ili vise vozila, ako jeste ker je upravu, sad malo zezas za 5

Ne bih dao ruku u vatru ni za jedno ni za drugo.

Kao umorni suvozač nisam zainteresovano pratio saobraćaj, al kad nas je zaustavio a ja pogledao niz put gde se to dogodilo bio sam siguran da bez optičkih pomagala ne može da se proceni.

Ako je dobro video u pravu je.

Meni je jednostavno krivo što je kažnjen pažljiv vozač koji jedva da prekorači brzinu ponekad.

Da sam ja vozio, obišao bi i onaj kamion u cugu, verovatno i prekoračenje brzine, manje bi mi bilo krivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
strašno!!! šta li će da nam rade od 29.novembra ka stupi novi...

nego taj put do pančeva mi je uvek enigma, jer su panduri nekad odma na prvom semaforu, pa kod Pevca, pa dalje...

mene redovno negde zaustave na tom putu i uglavnom bude redovna kontrola jer vozim po ograničenju ...

ali pitanje je čiji su PA ili BG, pa valjda prema tome i zaustavljaju kola - lokal patriotizam !!!

jedino što 99% koji rade u bg nisu odatle ...

Tu su BG panduri skroz do Pančeva tj. do Tamiškog mosta ;) Meni kad su pisali prijave išao sam u Zemun i u Rakovicu kod sudije za prekršaje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas mi je krivo za tvog ortaka i to sto kazes da je pazljiv vozac ali tako izgleda uvek bude oni najpazljiviji najvise nahebu, ali pazi nebi on njega zaustavio tek tako veruj mi mada ne garantujem nista, ali sta je bilo bilo je neka pazi ubuduce da izbegne preticanje kolone ako je to uradio ili da to radi tamo gde je siguran da nema cika u plavom.

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ljudi kad vam kažem... samo slalom između automobila i ne može vam niko ništa... ne morate ni ući skroz u desnu traku dovoljno je samo preći desnim točkovima preko srednje linije ;) proverena metoda... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja juce prodjem na zuto, (inace nemam obicaj, ali takva je situacija bila) i tup izlece pandur ispred mene, i zapenio da pise prijavu, a prvo me pita gde radim (razmislja koliko da me odere), i ja mu lepo kazem da sam student i da nemam da platim kaznu, on trazi 2000 din ja kazem nemam, pita jel mozes da doneses ja kazem ne, kaze ajd daj 1000 dinara ja opet istu pricu, (posto pare pandurima ne dajem iz principa osim ako nije u pitanju bas nesto jako sitno), i kazem ja njemu da mu dam 500 din, kaze nemam ja blokove za tako sitne kazne, i na kraju posle jedno 15 minuta raspravljanja napisa mi za prljave tablice, ja njemu 500 din i svi srecni i zadovoljni. Ja sam svestan da sam kriv, i ocekivao sam da ce mi napisati da idem kod sudije posto mu ne bih dao 2000 na licu mesta, samo kad je vec mene zaustavio trebao je da zaustavi jos 2 - 3 auta zbog istog problema. Zakljucak: Zakon nikad nece biti isti za sve, i sve se svodi na to koliko imas srece i na kakvog strunfa naletis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A u čemu si to kriv ako si prošao na žuto, to bih voleo da mi objasniš? I mene su cimali kod opštine NBGD, čak me i kamerom snimili da nisam propustio pešaka. Ja mu lepo rekoh da neću da platim i da pešak nije disciplinovano prešao ulicu, a još je i zakoračio tik ispred mene u traku pored, da sa svojih 20-30 na sat ne bih mogao da stanem (a ograničenje je 60). Čak mi je i mahao snimkom, pa kad je video da neću ništa da platim, krenuo je sa pričom o pojasu, pa me takođe pitao gde radim - a odlučio sam da im ne dam ni dinara, pa mahali mi tim filmom koliko hoće.

Na kraju su me pustili, ali idu mi na živce samo tako. Novi zakon će samo da im otvori još diznu za prevaru i korupciju. Nerviraju me koliko su nesposobni i koliko uništavaju saobraćaj. Nisu uopšte u stanju da minimalno evoluiraju sa ostatkom zemlje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne znam kako je je u zakonu definisan prolazak na zuto, i dal je uopste definisan... A inace nemam obicaj to da radim, kad vidim da trepce zeleno ja kocim, ali jbg nekad je takav sticaj okolnosti da jednostavno nesto moras da uradis...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U principu je definisano kao da si prošao na crveno svetlo...

Sem ukoliko se ne ustanovi da radi bezbednosti nisi mogao da ukočiš već si morao da prođeš, ali aj't ti sad dokaži...

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je upalilo jednom da nisam stigao da ukochim, ali je stari tip semafora bez treptanja zelenog, samo zeleno-zuto-crveno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na zuto uvek prolazim, ne kazem da je to pametno ali... ne radite to jer u zakonu lepo i jasno pise kad JEDINO moze da se prodje kroz zuto, ali ne cinite to. Sta ce vam da se stalno zezate sa pandurima i da placate kazne.

Doduse ja za to nikada nisam platio kaznu iako su me zaustavljali zbog toga, trazi pare kazem ne pada mi na pamet da vam dam pare pisi kaznu pa dokazi kod sudije pozvacu Vas na suocenje ali uvek imam svedoka sa mnom.

Samo se okrene i kaze nisi ti naivan mali uopste, ja se nasmejem i furam dalje.

Ali vi to nemojte raditi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi jel neko vozio auto kome je istekla registracija do 30 dana i da ga zaustavi patrola ???

jel mogu nešto da pišu ili se toleriše do tih 30 dana kako piše u zakonu ???

dođe mi da ni neregistrujem auto do novih tablica jer me evo preko 8 meseci nisu zaustavljali ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne registrovan auto,jedan ili trideset dana...isto.Nove tablice ne znam kad pocinju,al moras registrovati sad,pa pri prvoj sledecoj registraciji ces menjati.Meni istice 7 decembra verovatno cu obrnuti jos godinu sa starim tablama.Iskreno,i ne umirem od zelje za novim plehom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

što onda u zakonu piše do 30 dana od isteka registracije -produženje saobraćajne , a po isteku 30 dana vraćaju se stare i moraš platititi nove table i saobraćajnu i ponovno uvođenje vozila u bazu ???

ako je isto 1- ili 30 dana posle onda bi odmah po isteku, oduzimali stare table i terali te da plaćaš nove ...

ovako mora da postoji razlog za ovih 30 dana i tada ne bi trebalo išta da naplaćuju ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada ti istekne registracija ti NE SMEŠ na ulicu. 30 dana imaš fore da registruješ ukoliko nisi u situaciji da platiš registraciju itd, ali nakon 30 dana moraš vratiti tablice i saobraćajnu ili registrovati auto... u Beogradu nisu toliko rigorozni jer imaju manjak tablica, ali u manjim gradovima dolaze na kućnu adresu po tablice kad prođe više od 30 dana od isteka registracije.

Dakle, ti možeš da neregistruješ auto, ali od onog dana kad ti istekne registracija ti ga više ne smeš voziti. Ako te zaustave pisaće ti kaznu za vožnju neregistrovanog vozila ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

koči koči, jel to tvoje tumačenje ili pouzdano znaš da je to tako ???

2. jel ti sa bos tablama uopšte plaćaš zone kad parkiraš negde u BG ili se provlačiš ...

treba neko društvo da mi dođe pa ne znam gde da im kažem da parkiraju jer su nam sve iz/zonirali ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Kada sam ja nešto ''tumačio''? Ja ili znam ili pitam.

2. Ja plaćam sve regularno. Sitne su to pare da bih priređivao sebi pozive na sud zbog neplaćenog parkinga.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2. Ja plaćam sve regularno. Sitne su to pare da bih priređivao sebi pozive na sud zbog neplaćenog parkinga.

realno...

Share this post


Link to post
Share on other sites
2. Ja plaćam sve regularno. Sitne su to pare da bih priređivao sebi pozive na sud zbog neplaćenog parkinga.

U pravu je covek,bravo Dovla, svaka cast! :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, jasno ....

ali kako može da ti dođe poziv na sud kad si auto registrovao u drugoj državi ili si državljanin te države ???

ne pitam za tebe konkretno, već za sve ostale ... (komšija redovno menja table na nemačke kad parkira u crvenoj zoni ...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni jucer stigla koverta iz suda u vezi neplacenih doplatnih karata parking servisa. Prete oduzimanjem vozila i svega sto je u njemu, prodajom istog i namirivanjem duga.

Ne verujem, hoce da mi zaplene auto jer nisam platio parking. Apsurdno.

Ovaj grad je totalna kaubojstina. Kada sam trazio dozvolu za parkiranje radi delatnosti koju radim rekli su ne moze. Sekretarijat za saobracaj takodje nije imao razumevanja.

Cena njihove doplatne karte je taman toliko visoka da mi se ne isplati da radim u centru. Hajde da je i platim pa da se svrckam po centru ceo dan, ali ta karta vazi samo za odredjenu zonu. Znaci trebao bih da im platim 5.400,00 dinara dnevno za sve tri zone da bih mogao da radim nesmetano po centru. To je preterano, nenormalno i neisplativo.

Meni je ovo veliki problem i ne znam sta da radim vise.

Ako neko ima resenje, molim da ga predlozi.

Edited by MISHONNIUM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma oni samo laju ... moraju da prete pa da se ti uplatis i da im platis odmah, uzvrati im nekom slikom, budi mastovit i bole te uvo sta oni pricaju ... svi imaju pravo da ti oduzimaju imovinu, a kad treba da daju nesto, tu se ne racuna kamata, nema sanse da ti daju parce svoje imovine jer nisu platili na vreme

inace dok sam imao stare tablice i auto se vodio na starog vlasnika, imao sam 2 kazne iz beograda i vrsca, stigle su gazdi i kad sam prenosio auto covek me ispalio samo tako i nisam platio ... posle par meseci mi se javio da su stigle opet kazne, ali sam mu rekao da ih plati sam kao sto je on mene odjebao kad sam otiso da prenesem auto. Sad imam jednu iz beograda i jednu iz smedereva .. ali jos niko ne laje u vezi toga, mada sam cuo da ovi u smederevu nose auto cim vide da imas kaznu, pa dok ne platis 1000 dinara + troskove za odnosenje auta, nece da ga vrate

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mishinium

Nisam siguran šta si dobio od suda, ali ako si dobio "rešenje na osnovu verodostojne isprave" imaš tri dana da pošalješ žalbu nadležnom sudu. Žali se, i u žalbi tvrdi suprotno, Tako će ovaj proces da pređe u parnični, a u međuvrmenu ili nađi advokata, ili dobro prosurfuj, namnogim forumima je ova tema već obrađena.

Svakako se OBAVEZNO žali, jer ako to ne uradiš, presuda postaje pravosnažna, a onda više nije nadležan sud, već sudski izvršioci, koji najčešće ni ne znaju (niti ih zanima) razlog prinudne naplate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...