Jump to content
FAS Goran
rstefan88

Chip Tuning (čipovanje)

Recommended Posts

Dobro se raspitaj, kruzile su price da ubacuju gotove mape sa torenta, i dosta prica sam cuo da su ljudima sjebali masine, a i sta ocekivati za cenu koja je kao 20l evro dizela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedno laicko pitanje:

 

da li su za sve motore iste serije identicne fabricke mape?

moze i prosireno, da li su za sve motore iste oznake i istih performansi (recimo za svaki jtd 85kw u stilu) iste mape?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uz moje skromno iskustvo rekao bih da su iste sve za Stila u smislu podešavanja, ali ne i u smislu adresa gde se neki parametar nalazi. Barem bi tako trebalo.

A za sve jtd nisu iste. Npr Lancia ima 280Nm, Alfa 275,a  Stilo 255.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je tako, sta vise od univerzalne mape (sa torrenta ili odakle vec) ili neke univerzalne korekcije mape ocekivati za 30 evra? Sigurno nece vrsiti analizu stanja motora, prilagodjavati mapu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam ko mi rece,ali mislim da nisu iste mape npr,za mog stila i npr.za Igorovog...mislim da ne moze moja mapa da se samo iscita i ucita u njegov komp. Mislim da bi tu nesto crklo,bar sam tako ja cuo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neće. Igor će da naruči Galletto i sam da se igra sa tim  :laughing:  Ali o tome nekom drugom prilikom..

 

Poenta je koliko sam ja ukapirao da svaki ecu ima svoj kod koji je univerzalan. Ako ubacite mapu sa drugim kodom može da se zaključa ecu i onda vam treba Examiner da bi se otključao. 

E sad ukoliko samo uzmete vašu mapu i prepišete vrednosti iz neke pete ništa loše se neće desiti(ukoliko mapa valja, naravno).

 

Što se samog ponašanja tiče sve je to isto. I kod Saleta i kod mene imaju isti sklopovi i isto radi motor. Mislim da se tek od mjet-a pravi razlika.

 

Inače, koliko sam video poenta mapa je "povući" grafik u levo tako  da npr auto puni sa 1800 obrtaja kako bi sa 2000, onda se na 2000 još odvrne sve 10% i tako dalje. E sad savršenu količinu goriva i vazduha je već teže postići i to treba da radi neko pametniji od mene. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najpoznatiji problem loseg cipovanja je guranje previse nafte, tada hoce da dimi crno, tada ne sagori naftu lepo, tada je temp. izduvnih gasova raste, pregrejava se izduvna grana uz moguce krivljenje i pucanje, pregreva se turbo.......

Nije kvantna fizika u pitanju, ali nije ni naivno kao sto nekima izgleda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekoh ja da je to najteži deo. Zato se i većina čipovanja zasniva na tome da se "povuče" grafik u levo i svi srećni jer je idealni odnos i dalje ispoštovan ako se u svakoj mapi to uradi.

 

Ja sam svestan da to nema šanse da uradim i ne bih ni pokušavao, ali isto tako smatram da nije nikakva mudrost uzeti dobru mapu i upisati je u neki drugi auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igore , vidim ja da nema ništa od kanala u garaži.  :laughing:  :laughing:  :laughing:

Natpis Pro und Contra tuning by Jgor Strošni 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kanal je bio namenjen za senzore radilice i sl.

A što se tiče čipovanja to su malo ozbiljnija posla i za puno više od 30 e.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitao sam ja jednom čaletovog majstora zašto ne koristi dijagnostiku i kaže čovek da je to za one koji ne znaj ovako da prepoznaju kvar ovako  :rofl:

Ja bih bio izgleda suprotno od toga.

 

Šalu na stranu ne bih se ja nikada bavio čipovanjem. Ove glupsoti oko čitanja binarnih i heksadecimanlnih vrednosti i promene mape mislim da svako sa solidnim znanjem o kompjuterima može da napravi, a za pravo pravljenje mape trebaju godine iskustva i učenja.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doslo vreme i da ja chipujem kola, nesto sam na netu nasao da dobijam 160ks i 380nm-a (RS Chip) e sada, tamo stoji cena od 250e sto mi je premnogo, imate li nekoga da je za preporuku?

Hteo sam da probam kod Curcica (ili kako se vec zove, BMW-ov servis u Tosinom) ne znam kako se krecu cene. Nemojte mi samo davati neke dzibere da mi sj*** kola, treba mi pouzdan chipovatelj :D takodje da nije nesto skupo (do 100,120e max). Pa pucajte komentare :p

Caletov drug je uradio kod tog u Tosinom pre 3 godine i auto sljaka i dalje fenimenalno. Cena je za mene bila oko 60,70e ako se dobro secam i rekao mi je kad god hocu da ga zovem i najavice me posto je odlican sa njima...sada ja imam 2.2 i 130ks sa 320nm (vozio se Nesa) ali mu fali snaga zbog kilaze (1980kg). Chipom dobijam oko 30ks i 60nm, osecam da bi auto zivnuo mnogo, da bi mu i potrosnja bila manja (ne znatno) ali bi prodisao bas kao svaki 2.2, pa pomagajte drugovi :)

Edited by CileBGD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...