Jump to content
FAS Goran
oktopod

Fiat Punto mk.2 - city servo ; senzor pozicije volana

Recommended Posts

Sad bih već smeo smelo da kažem da znam o čemu se radi :D Izgleda da i Punto i Panda imaju isti problem a Stilo sličan, šta im je sa tim volanom baš....

Izgleda da je ista fora, nemoj samo da ti neki majstor prodaje priču o crklom servou jer to izgleda retko vrišnjava, pre će biti ovaj davač tj kardančić, čim i sam kažeš da čuješ zvuk...a to je znatno manje para za opraviti

Evo naš kolega mikisxy je to već menjao na Puntima, reći će ti i sam kasnije :) dal je i na Pandi i koliko košta...

Treba i ja da zamenim kod mene na Puntu pa ću ti javiti ako do tad ne rešiš kako je bilo :)

Edited by Oktopod

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni se to sitno, jedva cujno puckanje cuje od kad sam uzeo auto, evo vec 3 godine i 50 000 i nikad mi nije otezao volan, drmnuo ili ista slicno. Sam CITY mod mi za te tri godine, da ne lazem, nije bio ukljucen duze od 5 minuta ukupno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je sreca sto se Punto moze voziti normalno bez city serva.Hidro servo je zakon al kad crkne onda placi.Sreca da city kao rak rana na Puntu ne ugrozava koristenje vozila svojom ispravnoscu.Naravno najlepse je kad sve radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@punto abarth

ako misliš na krckanje kao elektricitet neki sve vreme dok vrtiš volan, to se čuje iz volana na svakom, to je normalno. Ovo baš pukne i oseti se ta vibracija od puca u volanu pod šakom.

Pitanje za iskusne, pročitao sam još davno na fiatforum da na punto mk2b je ceo taj sistem promenjen, mnogo se ljudi u Britaniji npr žalilo Fiatu i dobilo za dž opravku, zanima me ako je na mk2b drugačiji sistem, da li može da se on namontira na mk2? O kojim tačno delovima pričamo ako zna neko (zbog cene)? Motor, ili samo davač ili štampana ploča ili sve ili... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosto pitanje?Da li moze da se skine City komplet i da se vozi bez njega.Da li bi onda volan isao malo lakse?Ta djunta i onako radi samo na malim brzinama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

prosto pitanje, prost odgovor: moze da se skine, i da se vozi kao i svaki drugi auto bez serva. Punto nema dva serva, obicni i city, ako neko tako misli. Postoji samo jedan, elektroservo, koji ima dodatno pojacanje, koje mi zovemo CITY servo.

Dakle, skidanjem CITY-ja (tj, eletro servo uredjaja uopste) se nikako nista ne moze olaksati. U smislu tezine motanja volana. Moze u smislu ukupne tezine auta :)

@oktopod: da bas sam na taj "elektricitet" mislio.

Ali, posto mi se sad vec na redovnoj bazi pocinju cuti kojekakvi krccvak zvuci plastika, pa dinar koji mi je negde zapao u ventilaciju, pa nogica koja drzi miris takodje... Vise ne obracam paznju. Sva sreca pa radio moze da se odvrne. :)

Edited by Punto Abarth

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da vas obavestim, danas sam bio na dijagnostici i... senzor okretaja (valjda se tako zove) je riknuo, tj prijavljuje gresku... e sad danas auto radi skroz normalno, al kazu nikad se nezna kad ce ponovo krenuti da zeza, a hoce. A cena dela je blago receno bezobrazno velika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo kod mikisxy ako si čitao celu temu je polovan sa ugradnjom bio 30 jevrićona, za Punta doduše, oglasi se Miki pošto je nov :D Tebi jeste Panda i novija je, al ne bi trebalo po nekoj logici da je preko 100 evra, sem verovatno ona priča o Delti i original delu gde je ko zna pošto...al će da traje novih 100-200 hiljada, a ne da razmišljaš, tako isto ispade sa njihovim delovima da je priča. Pojedine stvari treba kupiti original, možda je ovo jedna od njih, mada ću ja ići na jeftiniju varijantu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znas sta... potpuno se slazem sa tobom sto se tice price za Deltu i za njihove cene, ali ja ipak ovde ne bih stavljao nista sto je polovno. Kod nekog drugog da, ali samo i jedino nov deo. Koliko sam procitao Mikisxy je rekao da ce probati da nabavi te senzore volana, doduse za punta, pa ako postoji neka varijanta da se nesto odradi i za ovo moje cudo, ja sam za, ali opet kazem samo novo, ipak je volan u pitanju a ja se tu ne bih igrao.

Edited by alex_011

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo kako izgleda deo procedure rada na servu

gx2ejhGA.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

posle 100tog ide vec lako :lol: kardan se menja bez rasturanja svega ovog

Share this post


Link to post
Share on other sites

mora tacno da se utvrdi sta je riknulo na servu i kad se to zna posao ide lako.nisam se zezao kad sam napisao da sam ih do sada odradio skoro stotinak.uspeo sam jedan "krckavi" senzor polozaja volana da sredim nekako ali nisam siguran koliko ce to vremenski da izdrzi.inace za nov snzor polozaja traze oko 180evra,ja mislim da je to malo mnogo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne treba, vremenom ćeš primetiti da blinke još po neka, možda i nađeš neko pravilo, npr ja kad pipnem kočnicu, u trenutku kad klikne tek oće jako jako kratko da blicne neka crvena, nisam još uvatio koja, čini mi se za servo, al to se desi jednom u 20 puta i tako je kratko da moraš noću da probaš, prvo gledaš u tablu a onda ne skidajući pogled pipneš kočnicu, jedino tako možeš da uvatiš :D

Mada ti to možda i možeš da rešiš čišćenjem kontakata kod osigurača u kabini, al ovo je po meni forumski mit na svim forumima, ne znam jednog da je ovako rešio problem...dijagnostika ti verovatno neće naći ništa

Meni npr UVEK kad palim auto se upali ABS lampica na sekund NAKON što zaverglam. Retko kad se ne upali pa znam da to ne treba tako.

Edited by Oktopod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nov sam na forumu, ali sa već poznatim problemom. Mada mi se čini da kod mene nije tako strašno, ali me izluđuje. Čuvena lampica za servo!!!! Moj problem je sledeći: kad upalim auto sve je O.K. i tek kad smotam pun desni lampica se upali. Servo i CITY servo rade isto i sa upaljenom i sa ugašenom lampicom. Da li neko zna ima li leka za tu đavolsku lampicu? Bio sam na dijagnostici, i sve je kao u redu, a i u trenutku dok je rađena dijagnostika lampica je bila upaljena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

postoje takve kombinacije a sto pali lampicu-pitanje je,a sve radi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene se npr desava kad namotam pun, upali se lampica i servo se ugasi (postane nezan kao na traktoru). :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je vec druga recitacija verovatno motor serva ali ima slucajeva da sija lampica nema greske i servo radi,nisam provalio "kvar"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači,teraj dok ne crkne skroz, pa onda na remont. U svakom slučaju, puno vam hvala :unworthy: .

Share this post


Link to post
Share on other sites
to je vec druga recitacija verovatno motor serva ali ima slucajeva da sija lampica nema greske i servo radi,nisam provalio "kvar"

A jbg ima par slucajeva, nekad se ugasi servo iz cista mira, nekad samo prosija lampica a servo radi normalno, a nekad kad namotam pun... Nisam pametan. :wallbash::question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta prijavljuje na dijagnostici?ako je do motora moze da se resi za 30 do 40e

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...