Jump to content
FAS Goran
jevtic_ognjen

Šta ste vozili pre Fiata?

Recommended Posts

1. Tomos Automatik

2. Tomos AP6 imam ga jos uvek

3. Stojadina sa intalijanskim motorom 78 god

4. Peglicu

5. Juga EFI 1.1i imam ga jos uvek

Predpostavljam da je autor teme mislio koja smo kola imali pre Fiata, a ako je bas sta smo vozili, spisak je mnogo dugacak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Stojadin 1.1 1986. god

2. Fiat Tipo 1.4ie 1991. god

3. Fiat Punto mk2a 1.9D 2001. god

4. Fiat Stilo 1.9JTD 115ks 2002. god

Share this post


Link to post
Share on other sites

FICA 750 crvane ferrari boja , zmija od auta sa dva retrovizora .

Jugo 55 zelenko sa belim felnama i zeljom da postane mnogo brz.

opel calibra 2.0 , celih 150 grla i jednim konjanikom , 2 meseca moj do odlaska u vecna lovista.

Mitsubishi eclipse 2.0 non turbo , bele boje sa crnim krovom i crnom haubom . spljostena buba na 4 tocka.

skuter 49cc munja koja trosi 2l/100km .

Yugo 55 , par dana.

Pontiac firebird 5.7l sa celim 300 konja , nikad vise vala...

rav4 toyota 2.0 dizel , uf josplacem za tim autom .

audi a4 2004god 1.9 tdi , tihi ubica...

passat 2.0t wruuuuuuummmmmmmmm 200 konjicaaa,

FIAT STILO ABARTHHHHH 2.4 l , mezimce.

to bi bilo to od mene

Ford TAURUS (ne taunus nego Taurus) :D, Opel Senator,Golf 3 i naravno Dzej salim se ocu reci Croma

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ja sam se navozao sledeceg:

Golf 1 TAS

Citroen 2cv charleston (spacek)

Zastava 101 comfort

Citroen Visa

Yugo 45 a

Lada Samara

Lada Niva

I sada Lancia Lybra

Vidim nabrajaju se i motori, e pa imao sam:

Vespu Piaggio 200e

Tomos automatik

Edited by MISHONNIUM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tamo neke 92 kupio cale meni i kevi juga , golubije plave boje bljak :) elem , posto je to bio samo jedan od automobila u porodici, doticnog je mrzelo da uzima svoj iz garaze pa je akao ovaj, a i imao je one fazone kad se pokacimo "parkiraj saobracajnu i kljuceve" tako da sam brzo se domogla jednog fice iz 71 koji smo od miloste zvali ''raspadakis fikus" , palio na gurku, hauba se otvarala strogo srafcigerom, popadaju od smeha na pumpi kad iz fine damske tasne izvadim onoliku srafcigercinu, onda kuma seda za volan, malko ga poguramo , palio na pola metra, a kad prolazi kroz neku vodurinu putnicima na zadnjem sedistu vicemo obavezno da dizu noge ako hoce da im noge budu suve :) Jednom smo kuma i ja sasvim slucajno i nezeljeno stigle na naslovnu stranu u tom fikusu tamo nekih dnevnih novina :) davno je bilo al smo se silno zezali sa tim ficom.

Tog sam ficu posle tog leta lepo udomila, maltene za duple pare , marke su bile u pitanju.

Sledeci je bio jos jedan Fica al 750 Lux, kupljen od jednog starijeg gospodina,sa sve ratkapnama, ja kad sam ga uzela presao jedva 52000 km.On ga je cuvao u garazi, pokrivenog ciradom, skidao kleme sa akumulatora :) Na tehnickom padali u nesvest , kao da je sad sa trake sisao :)

E taj je fica bio za pricu, savrseno ocuvan, stigao i na more, 2 puta , jes da smo isli 10 sati al vazno da smo stigli. U njemu smo probali da oborimo svetski rekord u broju ljudi u njemu al nas je prokleta djunta sprecila u tome, odnosno nije , mi smo se nagurali, ravno nas 8 , sad kad razmislim , nije mi jasno kako smo stali , valjda smo bili tanji u tim godinama :)

Posle toga je dosao golf II TD, sa sirokim branicima, 3 vrata, isao kao metak, tj koliko god je mogao, obisla pola Evrope njime , uradila generalnu , vozila jos 3 godine posle , udala ga srecno maltene za istu kintu, ako ne racunam generalnu, al u svakom slucaju , bas sam volela taj auto, nikad me nije prodao na putu a vala ni zimi. Pun, prazan isao isto.Kao tovarno magare.

I onda je dosao punto berlina 6 speed, od skora udomljen, srecno :) taman pred registraciju :)

Sad je tu obozavani stilo 1.9 JTD :)

Nije neki spisak, al su secanja i dogodovstine sa tim automobilima nezaboravna.

A vozila sam svasta nesto, caletovo , sluzbeno. Cale je nekad znao nekad nije :) da sad ne duzim pricu i ovako je dugacak post. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

zvanicno moj prvi auto je bila buba 68,za koju sam dao mog automatika,jos ne mogu da prezalim,ali liku trebao prdavac,a meni afto,pa smo se dogovorili.e to mi je bio auto za uzivanje,i gurkanje.prodao bubicu,uzeo yamahu xz 550,fin motor,pa prodao njega i uzeo suzukija swifta gti,tu sam se lepo navozao sa istim,malo je trosio(niko mi ne veruje),a gorivo bilo 74 dinara mislim...milina...posle njegove prodaje sam se malo zelepio za jednog seicenta i resio da ga uzmem.eto,istog imam preko godinu dana..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Peugeot Speedfight 2 2006.,toliko sam ga zeleo da su mi ga ljudi iz Verana doneli pred kapiju za 1. maj :D

Ode Pezov dodje Puntijak....:)

Zivotni san mi je da imam Toyotu Supru Twin Turbo Targa MK4,ako ikad budem dobio sedmicu to ce biti prvo na sta cu pare potrositi,pa posle toga Nissan Skyline GTR R34,BMW 850CSi,MB S600L W140,pa MB E500 W124,pa Alpina B12....i ako mi ostane kusur sledeci je Lambo LP640 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to nista... Cekaj da pocne motore da ti nabraja. Sto se mene tice:

1. Prisma 2,0

2. Thema 2,0t

3. Dedra 1,6

4. Thema V6 2kom.

5. Thema turbo 16v

6. Kappa 2,4tds 2kom.

7. Kappa 3,0 2 kom.

8. Kappa Coupe 3,0 i turbo 16v

9. Kappa 2,0 20v

10. Passat B5 TDI

11. Kappa coupe 2,0 20v turbo

12. Kappa 2,0 20v turbo

13. Doblo JTD

Mozda je jos nesto promaklo :coffee: Sada u dvoristu imam Kappu JTD, Punta 1, Chrysler Voyager 3,3 Y10 4x4 i Ficu 850 sa avatara.

Definitivno najjače :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozio sam opel astru karavan, bio sam zadovoljan autom - i mozda ga ne bih ni mijenjao ali jednostavno doslo je vrijeme za mijenjanje, pa mi je zapao za oko fiat :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

-Jugo Florida 1,4 (doduse vise slepali nego sto smo vozili) :wallbash:

-Mercedes 190 2,0d

-renault 5 1,4

-Renault 19 1,4

-Peugeot 306 1,4

-Renault Laguna 1,9 dti

-i sada LANCIA :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam dosta automobila tako da sam možda nekog i zaboravio :D

1. Fiat 125 P '81

2. Yugo 45 '86

3. Lada 1300 '88

4. Opel rekord uh mislim da je bio 2.0 D '82

5. Opel askona 1.6 benz '87

6. Peugeto 604 2.7 benz '84

7. Golf I 1.6D '84

8. Zastava 55 nesećam se godišta

9. Fiat 125 ne sećam se godišta

10. Opel askona 10.6 benz '88

11. Mercedes 123 300D

12. Zastava 55

13. Opel kadet 1.6 benz mislim '84

14. Lada riva 1300 '91

15. Golf II 1.3 .87

16. Punto 1.3 '05

17. Stilo 1.9 '04

18. Punto 1.3 '04

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. fiat 1500 elegant (1970-1988) - unisten od voznje i secanja (burazer vozio po 12 ljudi unutra)

2. peglica (1988-1991) - sta reci

3. yugo 45 tempo 1.0 (1996-2006) - prodat zbog kupovine korse

4. opel corsa 1.0 (2006-2007) - lici na ping pong lopticu...skroz slupana

5. yugo 55 tempo 1.1 (2008-2009) - prodat zbog punta

6. fiat punto 1.2 16v 2002 (2010- ) - zasad prezadovoljan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez dozvole:

1. Peglica 88. godiste na njoj naucio da vozim

2. Reno 5 85. godiste

Kad sam polozio:

1. Jugo 55 1991. godiste

2. Florida 1991. godiste

3. Lada Niva 2005. godiste (sluzbena)

4. I sada Brava 1.6 2001. godiste, a za kasnije ili nova Delta, ili novi Bravo, ili Alfa 159...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi auto koji sam vozio bez dozvole (kad me je ćale učio da vozim) Jugo 45 82go.

Kad sam položio taj isti jugo i posle Yugo Tempo 95to godište.

Ford Siera 1987.

Par službenih Polića i Golfića 2003-08.

Trenutno novi Polo ili Golf 2009, službeno, i moj krasni Fiat Stilo 2005 koji mi je neverovatno zadovoljstvo (uz neke sitnice koje nikad neću shvatiti što su takve, ali ok, niko nije savršen).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tomos-Apn 6 '84 god...Skuter Sprint-Exactly '08,jos uvek je kod mene,MZ 125 '90god,prodat,Skala 55 '90god,prodata i sad Fiat bravo :p...

Edited by milanpazova

Share this post


Link to post
Share on other sites

jugo 45 jugo55,jugo 55,Golf III,1.8,Bmw 316 e 36,Ford Fiesta 1,3 Z-tec,FIAT BRAVO HGT,Golf V,2.0....

Ako bog da bice i Fiat Cupe 2.0 20V

Moram da dodam....Stilo 1,6, Alfa 156 2.0 TS

Share this post


Link to post
Share on other sites

98 kupio 93 Honda Civic 1.6LX manual pa menjao za Volvo

99 kupio 95 Golf III 2.0 manual (i skockao ga ko bobmonicu)

00 kupio 95 Volvo 850 T5 222KS automatik

04 kupio 04 Mazda 03 2.3 sport automatik (polovan sa 15000 milja)

07 kupio 04 Seat Ibiza 1.4tdi

09 kupio sadasnju mazgu Cromu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozio Zastavu 101 sedam godina a onda se pre par meseci teska srca rastao posle dvadeset godina zivota sa njom(cale je kupio novu Zastavu iz fabrike).Dugo trazio dobrog Stila,zagledjivao i proveravao sve sto se moglo proveriti i na kraju nisam nasao nista.Onda sam se dozvao pameti :) i shvatio da je to polovan auto i nije bez mana.Kupio prvi sledeci Stilo na koji sam naisao,nisam ga mnogo ni gledao ali ispade dobar.Na par mesta ispravljan pa zafarban,oseti se da je pregazio dosta ali sve u svemu potpuno zadovoljan kupovinom,voznjom i uslugom koju ovaj auto pruza.Svakako preporuka svakome ko planira da potrosi oko 4000€ za polovnjaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yugo Skala 55

Fiat Tipo 1.8 16v (pa zamenjen motor stavljen 2.0 16v turbo)

Fiat Bravo HGT

Fiat Coupe 16v

Lancia Delta HF Turbo (1995 god)

Yugo 2.0 16v

Alfa Romeo 156 2.0

Alfa Romeo 147 1.6

Fiat Coupe 20VT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zastava 750 Lux

Yugo 55 Koral

Zastava 128

Golf 2 1.6 D

Zastava 900 AK

Yugo 55 Koral

Fiat Stilo 1.9 JTD

:thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...