Jump to content
FAS Goran
speedster

Fiat Stilo - lepljiv enterijer

Recommended Posts

JA sam imao taj problem i mislio sam da je neko pre mene koristio one sprejeve  za sjaj i psovo ljude  pre mene, ali ispade da nije to problem, ja sam deo po deo skinuo  plastike sto su se dale i u kadu sa arfom  to je toliko bilo ruzno  kao nafta  pomesana sa uljem + prasina  i sve to  zivo mislim ljigavo topljivo, e sad  kad sam ocistio to sve  skontao sam sta je glupi Italijan radio  na silu je farbao plastiku jer je plastika  puno bledja sada  tj siva plava  a bila je tj trebala je biti crna ,  to se desava iz razloga sto su sigurno imali viska sivog nekog inetrijera pa da ne propadne neka budala je koristila nesto sto ne treba da se mesa  .....cccc

sivo-Plava boja je sada  kad se to ocisti ja sam krenuo samo jednu plastiku da perem kad sam video sta sam uradio morao sam sve  jer je  boja  bila potpuno drugacija  iz aviona se vidi  tako ti je to, citav zivot vozim Italijane  bas zbog toga nikad ti nije dosadno  uvek ostave  ne zavrsena posla a sada kako sam stariji pocinju da mi idu na zivce  i mislim da ce ovo biti moj poslednji  Italijan  fiat stilo jtd   idioti  ko i ovi ovde na balkanu  ne disciplinovani ne profesionalni .

Da  plus  da ne pominjem  nebo koje je spalo i sav tapacir na vratima  koji se odlepio ...cccc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spalo je i odlepilo se a i sarena ti je plastika jer je taj auto ocigledno spreman i pakovan za neku prodaju, nekada kada je bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Evo i ja da se pohvalim :)

Posle dugo dugo vremena koliko mi je isao na k**** ovaj lepljiv enterijer i zbog kojeg me je bilo sramota da se svaki put kada nekoga vozim isprlja zbog mog auta, resio sam da krenem u radnu akciju sa jednim Cifom i jednim Axelom.

Za one koji se odluce na ciscenje: Axel je bolji od Cilit Bang-a, meni Cilit nista nije pomogao za razliku od Axela koji je fantasticno odradio posao :D

Slike su vam ispod, videcete kolika je razlika.. Auto kao da je nov! :D

 

 
 
cxcb53126.jpg

 

 

Ovde si mnogo šmirglao, vide se ogrebotine. Bolje ipak sa hemijom probati da se skine lepljivi sloj nego strugati abrazivnim sredstvima.

 

Pogledaj ovu sliku vidis li koja je razlika tako je i kod mene bila razlika vidna sa crnog na sivo   i da nije pakovan  moj auto  po seriskim brojevima  i tapacri i dezen je original  

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam imao isti problem ali sa 2l benzina i mnogo pamucnih krpa sam uspeo da  skinem sve. Sada je enterijer gladak i nema vise prljanja odjece  :fun:

Share this post


Link to post
Share on other sites

cxcb53126.jpg

 

Mare,kako se skida ta plastika sa tim dugmicima pored volana i kako se skida ona gornja vratanca od fioke kod suvozacevog sedista?

Pokusavao sam cimanjem ali nesto nece a posto sam tek uzeo auto ne bih da nesto polomim pa da napravim jos veci problem.Inace strasno me nerviraju lepljivi dugmici i lepljiva vratanca od fioke.

Poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto je lepljivo je samo posledica ljudi koji uvoze pojedinacno aute ili ovih sa placeva.Urade ti dubinsko ofarbaju plastike crnim silikon sprejom i eto ti auto kao nov.Ja sam Stila uzeo pre par dana od jednog lika kod koga je auto bio godinu ipo.Doveo ga iz Nemacke neki lik i naprskao ga isto tako sa svim i svacim.Ali sam sve lepi poskidao plastiku idrljaj sa odmascivacem BAS BAS Univerexport robna marka odmascivaca i da vidis kako skida.Krpa sam potrosio bar 5 ali ako se uzme sundjer moras ga samo ispirati posle svakog drljanja pa tako ukrug.I na kraju jos samo da namackam sa Arexon mlekom i kao nova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepljiv je zato sto je ta guma losa pa se vremenom topi.A ima i do mackalica raznih kojima se jos lakse sjebe taj zastitni sloj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da vidis kako ga usminkaju ovi na placevima da mislis da su sve plastike nove.Licno imam drugara koji radi dubinska pranja i poliranje po placevima za te likove pa znam koja je procedura kada auta dolaze od preko.Kako se nije lepio enterijer Stila koji sam isao da vidim u Frankfurt.Plastika je bila naravno istrosena posle 10 godina starosti ali da su se ovi sa placa dokopali to bi silikonskim sprejom crnim izgledalo kao novo...odmascivac u ruke i ribanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za novopecene vlasnike Stila - kada budete rasturili neki plasticni element enterijera i pogledate unutrasnju stranu gde nikako nije mogla da dopre bilo kakva hemija, sve ce vam biti jasno.

Totti je apsolutno u pravu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam živaca...

kad se ozenis bice ti lakse :p 

ja predlazem svima koji koriste benzin cist da posete ustanovu,gde pregladaju glavu,da im daju uverenje da nisu tacni :)

Medicinski benzin moze,moze sredstvo za table,ali najvise treba zivaca i volje i kada mislis da si uradio,predji josj ednom za svaki slucaj sve ponovo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kada sam uzeo stila...
Imao sam taj problem,zbog ne iskustva prvo sam pomislio da su razno razne hemije i mleka za tablu,ali kasnije sam saznao da je to jednostavno tako...
Ja sam to jako uspesno skinuo alkoholom a da nista nisam ostetio. Jes da ima da se trlja ali se isplatilo. Sada vise taj problem nemam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivan.Imas duze stila od mene.Video sam unutrasnju stranu svih delova srednje konzole i te kod nogu.Ni traga od crnog mastila.A zato spolja sto ta srednja sto ova na vratima sva crna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam rekao da su sve unutrasnje strane sa tim materijalom. Pogledaj deo ispod konzole ventilacije ili kad se izvadi radio.

Sa vratima nisam video da je neko imao problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao problem sa vratima,pa od vratanca od ladice ona,pa okolo dugmica levo kod volana,pa dole kdo nogu sa strane tu je bilo najvise,pa oko rucne.Ok mozda ili kao sto kazete sigurno da je to boljka kod plastike za stila,ali ja znam provereno kako mackaju vozila sa tim crnim silikonom.Meni su sundjer i krpa  bili toliko crni da je to strasno kao katran da sam skidao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu da mackaju koliko hoće, ali to je boljka Stila, Lybre i Alfi 147/156 na konzoli sa prekidačima podizača stakala i donekle na rukohvatima na vratima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemas potrebe da skidas bilo sta da bi skinuo to lepljivo sr. Krpicu i odmascivac npr.Axel ili alkohol i trljaj, lako se skida.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma znam da ne moram da ih skidam,ali izgleda da ima prljavstine i unutra izmedju dugmica,jer kad stiskam dugmice hoce da zaglave.Pa bi ih ja zbog toga skinuo,da sve detaljno ocistim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sam sebi najbrže pomogneš tako što pročitaš sadržaj teme na kojoj si:
 

moze li neko da pojasni kako se skida ona plastika sto dodje sa lijeve strane volana na kojoj su dugmici za podesavanja svijetala itd. ?

 

Skini onu skroz bočnu oblogu do vrata ispod nje imaš šrafove.


:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma znam da ne moram da ih skidam,ali izgleda da ima prljavstine i unutra izmedju dugmica,jer kad stiskam dugmice hoce da zaglave.Pa bi ih ja zbog toga skinuo,da sve detaljno ocistim.

U stvari sad kad sam bolje pogledao,sve oko table,pepeljare i unutra u onim fiokicama ima nesto crno,lepljivo kao da je farbano necim.Kad sam obrisao krpom ,krpa je bila sva crna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba ti ovo :) :

 

040620141825.jpg

 

Kao sto kolege rekose, moras da skines bocni panel ka vratima, a pre njega cini mi se i komplet plasticna vratanca preko osiguraca.

Ispod tog panela videces srafove za panel sa dugmicima i ventilaciju.

Kada odsrafis panel sa dugmicima (mislim da su ga krstili "My Car" panel, zbog podesavanja na njemu), samo ga lagano povuci ka sebi, posto sa zadnje strane imas konektor sa polugom koji je na kratkom kablu, pazi da ne iskidas. Otkacis konektor i panel je slobodan. Na mojoj slici postoje i 2 dodatna kabla za diodu alarma, to te ne zanima ;) (ostali kablovi su od mikrofona navigacije) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...