Jump to content
FAS Goran
speedster

Fiat Stilo - lepljiv enterijer

Recommended Posts

Sam sebi najbrže pomogneš tako što pročitaš sadržaj teme na kojoj si:

 

moze li neko da pojasni kako se skida ona plastika sto dodje sa lijeve strane volana na kojoj su dugmici za podesavanja svijetala itd. ?

 

Skini onu skroz bočnu oblogu do vrata ispod nje imaš šrafove.

:thumbup:

Hvala .

Treba ti ovo :) :

 

040620141825.jpg

 

Kao sto kolege rekose, moras da skines bocni panel ka vratima, a pre njega cini mi se i komplet plasticna vratanca preko osiguraca.

Ispod tog panela videces srafove za panel sa dugmicima i ventilaciju.

Kada odsrafis panel sa dugmicima (mislim da su ga krstili "My Car" panel, zbog podesavanja na njemu), samo ga lagano povuci ka sebi, posto sa zadnje strane imas konektor sa polugom koji je na kratkom kablu, pazi da ne iskidas. Otkacis konektor i panel je slobodan. Na mojoj slici postoje i 2 dodatna kabla za diodu alarma, to te ne zanima ;) (ostali kablovi su od mikrofona navigacije) .

Hvala ti puno.Sutra se bacam na posao :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako treba pomoci, pisi na PM, da ne off-ujemo ovde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni ARF Universal a ni alkohol nisu uspeli da odrade posao kao sto su odradili topla voda i prasak za pranje vesa DUEL sa Jorgovanom :-)

Kako sam te plasticne delove ubacio u kantu sa toplom vodom i praskom,tako je ta crna farba pocela sama da se skida.Posle sam samo presao krpom,bez nekog jaceg trljanja.

Jeste da sam morao da skidam deo po deo ali nije mi bilo tesko.Ostalo mi je jos da skinem i operem kasetu kod suvozaca kao i plastiku na kojoj se nalaze dugmici za klimu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smac odradio vrhunski posao, natopi se i samo pokupi sa tonom krpa. Prvo sam probao sa alkoholom ali sam morao kao taliban da trljam, sva sreca pa sam procitao za ovaj Smac i odradio za par sati sve...Samo sam gumu sa dugmica skidao sa alkoholom... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni ARF Universal a ni alkohol nisu uspeli da odrade posao kao sto su odradili topla voda i prasak za pranje vesa DUEL sa Jorgovanom :-)

Kako sam te plasticne delove ubacio u kantu sa toplom vodom i praskom,tako je ta crna farba pocela sama da se skida.Posle sam samo presao krpom,bez nekog jaceg trljanja.

Jeste da sam morao da skidam deo po deo ali nije mi bilo tesko.Ostalo mi je jos da skinem i operem kasetu kod suvozaca kao i plastiku na kojoj se nalaze dugmici za klimu. 

 

 

Ovo zuci dobro tj lako uraditi :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto sam uspeo da ogulim dugmice do belog ima li neko resenje sta sad? :D Nisam mogao da trpim ono lepljivo i zeznem dugmice.

 

Kontam da je prikladno da pitam ovde obzirom da je neko jos sigurno u procesu ciscenja zahebo stvar kao i ja.

Razmisljao sam da ogulim dugmice do kraja i nabavim nalepnice koje odgovaraju simbolima pa da prelepim, al ne znam gde bi to mogao da narucim :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

A koje dugmice, od podizaca i onog levo panela sa menijem? Ako na njih mislis, naprskaj sgrasom i trljaj nekom malo grubljom krpom i izgledace posle nekog vremena kao novi, a ako mislis na navigaciju ili dugmice digitalne klime, tu je problem, posto se skida sva boja i ostanu beli dugmici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam izvalio da je volan u pitanju, meni se na volanu na + i - videli tragovi koriscenja u vidu kao da se usijala plastika pod nekim uglom pa sam ih trljao krpicom namocenom sgrasom pa posle alkoholom i tako u krug i nigde se nisu ostetili, ali ne mogu da garantujem da su svi dugmici isti mozda ima veze do godista.....

Edited by Kuvalja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, volan  :2guns:

 

A koje dugmice, od podizaca i onog levo panela sa menijem? Ako na njih mislis, naprskaj sgrasom i trljaj nekom malo grubljom krpom i izgledace posle nekog vremena kao novi, a ako mislis na navigaciju ili dugmice digitalne klime, tu je problem, posto se skida sva boja i ostanu beli dugmici.

 

Evo slike ovde, da ne stvaljam i u "Stilo- nakdanda ugradnja MF (sa dugmićima) volana" temu.

I na radiju mi se ovo desilo na onom dugmetu za izbacivanje cd-a, ali je zanemarljivo, ali ovde je vec veća šteta.

 

055bf5850a51b75bdb805ba542ea9114e212ef9d

 

Isčitao sam celu temu, nisam našao da je neko za početak uspeo da uradi ovo, ni da popravi u krajnjem slučaju  :help:

Čitao sam temu ranije, i video negde da su ljudi radili ovo i sa acetonom, a on mi je bio najdostupniji u kući tada. Znači NE ACETON!

Edited by m1hajlo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uffff nisam znao da mogu ovako da se ostete dugmici, inace ja nikada aceton ne nanosim ni na jednu plastiku, on je bukvalno rastvara i topi.

Ovde jedino sta moze da uradis je da sa sgrasom i toplom vodom pocistis sve ovo lepljivo, pa onda da iseces od krep trake male kockice ili kruzice tolike velicine da taman prekriju simbole i onda da vodenom smirglom 2000 samo blago izmatiras plastiku i da u 2-3 ruke bacis bamper sprej, posto on u sebi ima prajmer za plastiku, mislim da bi to moglo bas lepo da izgleda na kraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam imao slicnu ideju. Al posao je stvarno pikanterija ozbiljna. Kada bih nasao nekoga ko pravi custom nalepnice, pa da napravi neku za ovo dugme. Ali recimo u drugoj boji da bude namerno kontrast jer ako bude crna isto razlikovace se sto posto tekstura u odnosu na ostale, onda se vidi da je krpljeno, a ovako bi bio fazon. A ja bas volim da sve bude cakum pakum, ne mozes da zamislis nivo samokontrole :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mada sada razmisljam, pa samo bamper sprej je 1200 din, to se nikako ne isplati, plus bromazapan da ne racunam :D Oooooo hebeni aceton, hebo me pas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam na navigaciji uradio sa crnom karbon folijom one strelice isto ih zaebem posao da ih ocistim a ne znajuci da ce se skinuti,izrezao polako te strelice i prelepio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, negde sam u temi kod tebe i video da ti je ceo donji red dugmica u carbonu. Sad znam i zasto :D Mudro zborite, sad cu ove nedelje da kupim foliju i da se vezbam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo kako izgleda kod mene

9428abc24e9efcf0248e18ca4801cafe193da772

 

CAM00095.jpg

ovo escape nisam mogao da iscrtam pa sam napisao samo esc :D

Edited by nemanjas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne znam koliko sam puta napisao da se na navigacijama i volanima uglavnom pre restyle bude oprezan sa ciscenjem upravo zbog ovoga. Alkoholom i pazljivo:

 

040720152772.jpg  040720152796.jpg

 

Mozda sve ovo moze u moju temu o servisu MF volana: https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/69061-fiat-stilo-rastavljanje-i-servis-mf-komandi-na-volanu/

U ostatku enterijera moze slobodno da se "roksuje" :)  sa plastikama, raznoraznim hemijama.

Samo treba procitati...

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema bolje stvari od onog zutog Smack-a.Sve zivo skida.

 

Evo kako je ocistio komande sa leve strane volana.Bukvalno nisam morao nista da gulim.

20160502_221836.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam imao isti problem sa lepljivim čudom i dao se u čišćenje pre nego sto sam naleteo na ovu temu... problem trsio Axel odmascivac i grublja strana sundjera.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2.12.2009. at 7:32 PM, amos1980 said:

Imao sam indentican problem kada sam kupio stila.Probao sam puno rastvora i hemikalija ali je samo jedna stvar urodila plodom.Potrebne stvari su:4 sundjera za sudove (ne koristiti zelenu stranu),1 veliki carsav od kreveta (iscepati na male krpice), jedan litar CISTOG ALKOHOLA i 4 sata slobodnog vremena.Natopis sundjer alkoholom i trljas ravnomerno kao kad skupljas mrvice sa stola,od gore na dole ili sa jedne na drugu stranu,po zelji.Kada se to mesto natopi alkoholom pokuois sa krpom pa opet sundjer....i opet.....i opet....i opet i tako redom. U pocetku se cini da neide ali budi uporan.ja sam samo tako uspeo i vise ne prljam kolena o donji deo table crnim katranom. :thumbsup:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...