Jump to content
FAS Goran
speedster

Fiat Stilo - lepljiv enterijer

Recommended Posts

Video sam skoro u Tempu sve proizvode koji su ljudi ovde navodili, i Smac, i Axel i jos par drugih

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala na pomoci :)
Uradio sam,tj ocistio sam "smac"-om lepljiv enterijer kod suvozacevih nogu,a i vozacevih,auto ko nov :D nema nigde lepljive plastike,milina :)
Hvala x)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maksimalna preporuka za SMAC - nijedno sredstvo nema takav ucinak. Bukvalno se nakon sprejanja prebrise krpom i sve ostane na njoj. Par puta se ponovi proces i gotovo. Mucio sam se pola sata raznim sredstvima i bukvalno trljao i upirao al nista. SMACom se samo prebrise... Imaju bijeli i zuti (limun) ja sam ovaj drugi uzeo (4.75KM oko 2.5 eura)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se pridruzim komentarima , ja sam skidao sa alkoholom 70 % i krpicom a deo koji je posebno tvrdoglav je fioka kod suvozaca . Tamo sam nitro razredjivac , radi ko lud, nista nije ostetio niti je promenio boju plastike :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari-))

 

I ja sam se danas uključio u klub fijatista..Slučajno sam naleteo na ovu priču o lepljivoj plastici na prednjoj strani auta...

Kupio sam auto na placu u Novom Sadu i od silnog uzbuđenja nisam ni primetio da je plastika levo od volana,ispod volana donji deo -ispod klime i donji deo cele desne strane...to jest kaseta...

Znači to je bukvalno bila crna lepljiva masa+na dodir ostavljala je crn trag..Ja mislim da se to vremenom od pranja nekim lošim sretvima ili je na autu ta plastika bila tolko izgrebana pa su oni da se to ne primeti(preprodavci) prali sa nečim na bazi alkohola ili neček jače da je to pojelo tu gumastu plastiku...

 

Uglavnom sećam se da nikakve tu pomoći nije bilo..što se tiče pranja..ja sam to na kraju ofarbao sa crnom farbom i bilo je ok neko vreme..ali kako su krenule vrućine kako bi naslonio farmerke na plastiku ostalaja bi mi boja...

Jer ni ona nije imala zašta da se veže i da držii,,

 

Tog Stila 1.9 jtd sam prodao na kraju  pošto me je sahranio finansiski od silnih kvarova....i imao sam prilike da ga vidim kasnije. Dečko kome sam prodao je jednostavno imao pare i zamenio tu celu plastiku sa donje strane i 

izgledao je ekstra ..to je bilo jedino pravo rešenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se sto ponovo pokrecem ovu temu ali samo da se zahvalim..
Pre tri dana sam kupio Stila, a od pre dva dana sam na forumu i vec ste mi pomogli da se resim onog katrana iz kabine  :thumbup: . U pomoc mi je pritekla sestra, pa smo uz pomoc nekog sredstva protiv masnoce u spreju, jedno 700ml alkohola i tri stara peskira uspeli da ocistimo sve za nekih 3 ipo sata.
Hvala vam puno, ne znam sta bih bez vas  :unworthy: 

Edited by davor990

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mučio bi se... :) i ceo kraj bi uvek znao koju sve devojku si povezao jer bi im ostajao crni trag na garderobi... :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

I koju je povezao i koliko je bio nasilan ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acetonom sam skidao lepak od nalepnice sa soferke, pa sam usput probao i ove lepljive dugmice... skida lepo ali ne treba preterivati sa acetonom. Ostaje belo ako se predjes pa prevuces po tabli kad ti sklizne krpa sa dugmeta, mada nije previse upadljivo. Najmanja bocica acetona (a ne litar alkohola) i pola sata pazljivog brisanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ok je to za dugmice, ali meni je problematican bio ceo donji deo table, od kasete s osiguracima do donje kasete ispred suvozaca (ona je bila najlepljivija), plus onaj deo table koji zaklanjaju vrata... Tu mi ne bi pomogla bocica acetona sigurno, ali nije ni bitno ja sam taj posao zavrsio  :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je momak iz rumunije koji se bavi reparacijom i sredjivanjem enterijera prodao foro sredstvo za skidanje sminke na bazi mleka i tuferi skinuko se za 15 min,sa cele kasete i sastrane oko menjaca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da vam ispricam i moje iskustvo sa lepljivim enterijerom.

 

Jednom sam sredjivao enterijer i aj reko da ramutim onog AJAX-a za podove pa da prebrisem platike da mirisu.

Uzeo sam magicnu i trljao po dugmicima za maglenke posto se samo to lepi kod mene i samo je spalo, bitno je da se trlja u jednom pravcu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja sam upravo zavrsio sa poklopcem od osiguraca. Otisao sam do tempa na cukarici i kupio SMAC beli. Dosao kuci skinuo poklopac, naspricao smacom prvi put, i nisam mogao da verujem. Sve to sto je lepljivo je pocelo da se skida, da curi samo od sebe sa poklopca, to je tako crno kao da se katran razredio...strasno..3 puta sam naspricao smacom, ostavio 1-2 da deluje i isprao. apsolutno nista nije ostalo. Crn,suv,uopste nije ostavio tragove nicega. Znaci samo smac i nsita vise. 264din 750ml u tempu.

Edited by DraganUS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro sam kod mene kompletno rasturao konzolu da ubudzim jednu "zezalicu". Cak i na delovima koji uopste nisu dostupni i sa zadnje su strane, taj sloj je postao blago lepljiv. Znaci i bez uticaja hemijskih sredstava sloj vremenom izgubi svoja svojstva i samo pravi sra*e...

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro sam kod mene kompletno rasturao konzolu da ubudzim jednu "zezalicu". Cak i na delovima koji uopste nisu dostupni i sa zadnje su strane, taj sloj je postao blago lepljiv. Znaci i bez uticaja hemijskih sredstava sloj vremenom izgubi svoja svojstva i samo pravi sra*e...

Drustvo , imam ideju kako je mozda doslo do problema sa lepljivim enterijerom. Kod mene je bilo sve u redu dok mi se jelkica nije naslonila na na dugmice od radija. Farba se samo podklobucila. Nakon toga prskao sam auto sa osvezivacem (mislim da je bio oust ili slican). Posle toga sve je postalo lepljivo. Nakon razgovora sa raznim majstorima, zakljucio sam da prodavci vole da naspricaju nekakav lak po enterijeru da bi sijao i lepse izgledao. Od tih hemikalija i silikona interijer postaje lepljiv, posto oni tope taj lak (ili neka slicna magija se dogadja u dodiru te dve materije). Uglavnom, nakon sto sam sve dobro oprao razredjivacem, vise se nisu pojavljivali takvi problemi. Sada lepo pospricam sve silikonom, lepo mirise, sija i ne lepi se! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja iznad napisah da je taj sloj lepljiv i na mestima gde nema sanse da pridje bilo sta od hemije... Los kvalitet i trajnost...

Mozda ga ta sredstva samo jos dokusure, ali on ode i bez njih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Skoro sam kod mene kompletno rasturao konzolu da ubudzim jednu "zezalicu". Cak i na delovima koji uopste nisu dostupni i sa zadnje su strane, taj sloj je postao blago lepljiv. Znaci i bez uticaja hemijskih sredstava sloj vremenom izgubi svoja svojstva i samo pravi sra*e...

Drustvo , imam ideju kako je mozda doslo do problema sa lepljivim enterijerom. Kod mene je bilo sve u redu dok mi se jelkica nije naslonila na na dugmice od radija. Farba se samo podklobucila. Nakon toga prskao sam auto sa osvezivacem (mislim da je bio oust ili slican). Posle toga sve je postalo lepljivo. Nakon razgovora sa raznim majstorima, zakljucio sam da prodavci vole da naspricaju nekakav lak po enterijeru da bi sijao i lepse izgledao. Od tih hemikalija i silikona interijer postaje lepljiv, posto oni tope taj lak (ili neka slicna magija se dogadja u dodiru te dve materije). Uglavnom, nakon sto sam sve dobro oprao razredjivacem, vise se nisu pojavljivali takvi problemi. Sada lepo pospricam sve silikonom, lepo mirise, sija i ne lepi se! 

 

Ja sam odavno rekao da sumnjam u te prskalice ..... ja kod sebe samo suvom krpom skinem prasinu i je to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li svaki stilo ima takav enterijer? Lik od koga sam uzeo auto (koji ga je i uvezao) kaze da nije skidao bilo sta, a pre njega ga je voio italijan i auto je bio na lizingu pa sumnjam da je italijan mogoa da se zeza sa time bas.

 

Prosto nigde u kolima nema nicega gumiranog. Sve je glatka plastika.

 

Da li je moguce da su se kod kasnijih kola opametili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...