Jump to content
FAS Goran
Guest 11599

Katalizator

Recommended Posts

kad bi mi neko znao reci kakav je simptom kada je katalizator zapusen...zagrijan/hladan kako se uopste ponasa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoce malo. Nisam primetio da te to interesuje :) Ocisto map, maf, blokiraj egr... za pocetak :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Biće oštriji za 0,002 s i brži za 2,5 km/h.

Ne diraj ako radi da ne pokvariš još nešto usput.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta moze da pokvari jos usput?
Zapusen katalizator bolje da se skine nego da unistava motor, nema tu nikakvih sondi kao benzinci pa da mora da resava problem sa javljanjem greske, druga stvar to nije kat onaj koji ima kod stila odma iza turba, nego lonac na sred auta tako da nije ni komplikovano ni rizocno skidati.
Izbaci gada i blokiraj egr i osetices kako auto lakse dise, neces ti dobiti nikakvu snagu ali jednostavno sam odziv gasa je bolji. Cim skines i poteras auto izbacice dosta dima ali ne plasi se to je garez koja se slegla u loncima a nije bilo dovoljno pritiska da je istera.

 

Sad videh da si napisao da je mrtav, ne mora to da ima veze sa katom, moze do egr-a biti ali i do drugih stvari, protokomer filter vazduha, opsteg stanja motora, dizni, turba....
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Egr je zatvoren.

Motor je dobar, turbo solidan. Filter vazduha je promenjen prosle godine.

 

Za neme nije mrtav, jer sam pored njega probao par auta...
 


U ponedeljak cu skinuti kat, 500din, nije mnogo uopste...tako da iako nikakav napredak nema, nisam bacio neke velike pare...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Protokomer i maf senzor koji se nalazi iznad egr-a, Lako se skida, ali moraš da imaš toraxe, a za prokomer treba neki čudni zvezdasti torax čini mi se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oba su na dohvat ruke tako da nije problem. Samo treba biti pažljiv sa protokomerom da ga ne oštetiš. Za maf već treba biti veći stručnjak da ga zezneš  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas i ovde po forumu teme o ciscenju MAP i MAF senzora, baci pogled, bice ti od koristi, a i da ti Igor krace objasnjava :) ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na dijagnoatici mi se pojavila greska P1135 otpor grejaca 1 iznad katalizatora.neispravan signal kriticno lampica ukljucena.to sve pise u programu multiecuscan.sta ciniti?(Nije moj auto ali je isti motor punto 1,2 16v 2002)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bile su tri greske.Ova sto sam u prethodnom postu rekao i jos nesto oko paljenja i treceg cilindra.Da napomenem da su ove dve bile zbog probijanja kabela od jedne svecice i da je to rezultiralo da auto radi na 3 cilindra.Kupljeni novi kablovi i svecice to je reseno,ali majstor koji je menjao nije imao dijagnostiku da otkloni greske.Ja sam sve tri otklonio i bio sam ubedjen da se ove oko cilindra i paljenja nece pojaviti jer je stavljeno novo sve,a za ovu oko katalizatora sonde da oce.Provozao sam se krug nekih 5km po gradu i vratio do kuce.Prikopcam ja njega opet i pojavi se ta greska gore navedena vec u postu.U petak ide da sredjuje auspuh jer je negde busan pa sam joj preporucio da stavi sportski auspuh ne da bruji nego samo da malo otvori izduv cisto zbog motora.Pa me interesuje da lida joj kazem i da vadi ovaj katalizator ili da sredjuje tu sondu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako nije zacepljen nema potrebe,sondu bi trebalo da resi.Neka ne naseda na ubedjenja majstora da treba da skida katalizator i da joj ga uzmu jer vredi koji evric.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je zacepljen moze da se izbije sace ili da se ubaci drugi lonac a katalizator da se proda za odredjenu sumu.Pa to moze da utvrdi mehanicar ili ti ako se razumes kad se skine vidi se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...