Jump to content
FAS Goran
Guest 11599

Katalizator

Recommended Posts

Kako da se vidi da lije zacepljen ili nije i kako se to resava?

Pokaze ti dijagnostika lose parametre na drugoj sondi, pa moras da utvrdis da li je do sonde ili kat-a

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imeni je izbacio istu gresku danas na dijagnostici.Tako da cu u toku sledece nedelje da odem do majstora i da resim taj izduv.Naravno icice sportski lonac malo da prodise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na dijagnoatici mi se pojavila greska P1135 otpor grejaca 1 iznad katalizatora.neispravan signal kriticno lampica ukljucena.to sve pise u programu multiecuscan.sta ciniti?(Nije moj auto ali je isti motor punto 1,2 16v 2002)

Prvo proveri da li ti sonda radi i kako radi, kada je auto zagrejan.

Ako zagrejana varira od 0.100mV do 0.800mV onda je katalizator ok a sonda neispravna tj crko je grejac sonde u njoj, ako je zakucana na preko 0.500mV i ne varira onda ti je zapusen kat.

 

Imas li sondu posle kata?

Edited by kičerica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na parametrima obelezis samo sonde onda prebacis na dijagram i njega pokrenes.

To snimi i postavi.

Edited by kičerica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam svratio do Kilera na tošinom bunaru, jer mi lonac katalizatora jako zveči pri oko 1100-1200 obrtaja.

Majstor mi je rekao da je katalizator propao i da se raspao, kao i da može da otvori lonac i da ga izvadi. Nekoliko Vas je reklo da auto posle ovog zahvata više dimi i to je po meni nešto što apsolutno ne dolazi u obzir.

 

Da li je negde u Beogradu moguće kupiti novi tipski katalizator za 1,9 JTD motor i po kojoj ceni? Da li je to neko uopšte radio? Jbg, nemam para za Priusa, pa hajde da barem minimizujem sranja koja izlaze iz auspuha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa idi na neki odpad oni ih prodaju ovima sto odkupljuju po 50-60e ti ima daj tolko i uzmi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima ih koji su čipovali kola i skidali dobre katalizatore, tako da napravi oglas na forumu i neko će ti se već javiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba mi savet, posto sam nasao polovnu izduvnu granu sa katalizatorom od Stila 1.6, ali mi prodavac kaze da je katalizator prazan da nema unutra saci ili keramike ili sta god da vec ide unutra,kaze verovatno su cistili katalizator pa su to izvadili,mene zanima dal da kupujem to ili ne

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne. Ako ti treba da zamenis svoj katalizator koji je zapusen i da ti sonde rade dobro. Znaci neispravna stvar tj nece rtaditi dobro sonde samim tim i motor i potrosnja.

Edited by Dragan G

Share this post


Link to post
Share on other sites

vucem vec 2-3 godine problem sa mojom izduvnom granom,ja imam fiat brava 1.6 2001 a do skoro sam cuo da moze izduvna grana od stila 1.6 i sad sam nasao za 60 eura ali mi covek kaze da nema saci u katalizator pa zato pitam dal cu imati neki problem zbog toga ili ne

Share this post


Link to post
Share on other sites

katalizator mi valja ali mi ne valja izduvna grana,dva puta je bila pukla i sad opet,vise ne vredi da se vari a cuo sam da moze od stila 1.6 na moju bravu 1.6

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije meni problem 20-30 eura sto cu ja njemu da spustim samo za izduvnu granu bez katalizatora,ja i ne gledam na taj nacin a i koga da pitam dal moze od brave katalizator na izduvnu granu od stila,malo je sve to komplikovano i puno posla oko budzenja,cuo sam svakakvih verzija tako da vise ne znam sta je istina,kazu da mogu sonde sa moje brave da idu na stilovu izduvnu granu i ona druga sonda kod katalizatora,sad kome vise da verujem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate uloga katalizatora je da precisti izduvne gasove e pre nego sto ih ispusti u atmosferu a ceo taj proces kontrolisu sonde. Sonde su tu da ocitavaju vrednosti tih gasova i da ih salju racunaru. tako da ako je siromasna smesa ona kaze racunaru da pojaca benzin.  kapiras. Ako je prazan katalizator onda nema funkciju precistaca i sonda ce ga registrovati kao neispravan i slace netacne podatke u motorni racunar. Tako je na svakom autu i na stilu i na bravi i na .......

Ako pasuje priljucak grane stilove grane na glavu od tvoje brave onda odseces tvoj katalizator i navaris ga na deo koji ces zasrafiti na tvoju glavu. 

Katalizator ako je prazan on nije katalizator, vec obicna gvozdjurija i nista vise, kao da ga nemas, kao da si ga odsekao i navario obicnu cev na granu. Tako da to sto planiras zaboravi jer i da pasuje nece raditi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas mi stigla izduvna grana sa katalizatorom za stila 1.6 koju cu da stavim na brava 1.6,nego imam jedno pitanje posto mi fali jedan sraf na izduvnoj grani pa da lineko moze da mi kaze za sta sluzi,ima 3 komada meni fali jedan ali koliko vidim moze da se tu zavije,ne znam kako slku da postavim pa cu da kazem da se ta 3 srafa nalaze na vrhu grane,jedan je naspram sonde a druge dve su sa leve i desne strane od te u sredini

Edited by pekac

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam kako se kaci


sad nesto razmisljam dal tu ne ide onal lim na ta tri srafa sto prekriva granu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...