Jump to content
FAS Goran
Guest 11599

Katalizator

Recommended Posts

Ukucaj u google postimage pa uploaduj sliku pa je okaci ovde imas vec na forumu objasnjeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i sad jos jedno pitanje,kad budem isao kod majstora da mi stavi tu granu,treba da kupim dihtung koji ide izmedju motora i grane i dal treba dihtung koji ide na kraju cevi od katalizatora i valjda nema vise dihtunga,Sa komresorom cu da izduvam malo granu i valjda je to to,ako nekog zanima platio sam 40 eura granu sa katalizatorom i majstor mi je rekao da ce mi za ruke uzeti 1500 din sem ako ne bude malo komplikacije na kraju cevi gde treba da se spoji cev od katalizatora ali do 2000 din najvise


posle sam se setio kad sam napisao za sta su ta 3 srafa

Edited by pekac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je dihtung izmedju glave i izduvne grane,i dihtung izedju kata i cevi auspuha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav

Na puntu hgt htio bih skinuti onaj treci lonac kod gibljivogg creva :)  inace buraz mi ima isto hgt-a i u isto vreme stisnemo gas u istoj brzini i on ode a moj se kao gusi dok ne dodje  preko 2 hiljade, e tad i moj vuce a on nema tog kata.  ima li neko savet predlog i sugestiu? 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao, da li kod mog Stila sa sondom i iza katalizatora, ECU treba da izbaci gresu da je katalizator zapusen i slicno? Kako uopste ustanoviti da je katalizator problem?

Primetno je da auto u 4. brzini manje vise normalno dolazi do 3.000 obrtaja . Posle toga slabije vuce i dodje nekako do 3500.  Slicno je i sa 5. brzinom. Manje vise ubrza nekako do 3500 -120km/h i onda do 4000 treba bas vremena. Testirao i na tng i na benzinu i ista je situacija. Nadjoh negde da ne treba da ga "maltretiram" ako je do katalizatora  jer moze doci do pregrevanja.

Nedavno menjane svecice, bobine ok, uradjen veliki servis ove nedelje. Ne trosi vise ulja. Ne dimi nigde. Tj nikakve promene nisam uocio.

U slucaju da jeste katalizator - koja je najpovoljnija varijanta zamene a da sonda nakon istog ne poblesavi?

 

(Radio sam grafik obe sonde. Mogu da postavim ako nesto znaci).

Edited by chiki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel dovoljno pratiti parametre u leru ili da snimim tokom voznje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako da proverim ima li moj bravo katalizator Mislim on ima ja Mislim oko 3 lonca ali je jedan secen tj vidi se da je vareno kao u obliku kvadrata pa da nije izvadjena platina?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali je zvuk bio tih, sad je bucniji posto prslo pancir crevo :D, gledao sam na yt bravo bez katalizatora ima zvuk slican zastavi 101 a ovaj moj ima onako normalno ne znam sta je radio prosli vlasnik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jedno pitanje :
Pukla mi je grana na jednom mestu a katalizatora nema..E sad jel mogu da stavim katalizator sa lybre 2.0 20v (skoro isti po izgledu kao i na 2.4 20V) i granu? Sve izgleda gotovo isto ali zanima me da li ko zna ima li nekakve razlike?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno priželjkujem da svako ko svesno skine katalizator bude i kažnjen.

 

Ako nemaju para za tih 0,5L goriva ( ako je uopšte ta priča tačna ) uzmite slabiji motor ili idite peške.  Dabogda ih prva saobraćajna patrola poslala na vanredni tehnički

 

 

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zastavnik, ti bi trebalo vec da kupis nov za tvoj Punto, odsvirao je on svoje odavno, sad ga vuces kao obican lonac i trujes okolinu na prevaru :D

 

 

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje je ispod 100 kkm, 6 god, od prvog vlasnika kupljen , sa servisnom knjižicom u ovlašćenom servisu... skeniran , pregledan, održavan, nema frke. 

A da zatreba, stavio bih nov katalizator. Ako se nema para , ići će se busom, nije problem.

 

 

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti staviš nov katalizator, fabričku ugradnju za tvog Punta, ja odma ugrađujem turbinu od 1.6 mjet na moju Ideu 1.3mjet. 

 

 

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

Molim te da mi detaljno da objasnis po kom zakonu i po kom clanu je prekrsaj na javnom forumu ohrabrivati skidanje katalizatora. 

Mi kad bi imali para, mi bi svi kupili nove audije, skode, bmw-e i mecke, ali bi i njima skinuli katalizatore! 

 

A sad idi cinkari kod komunalne i saobracajne policije :D

 

 

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zastavniče - sve ovo što mi radimo, radi se svugde - remap, blokiranje egr, vađenje katalizatora.....;)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...