Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Kod mene ispod pise na raznim jezicima. :D doduse benzinac je u pitanju i ulje je žuto. ode sad tema...

Edited by sale nacionale

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to je problem... što piše na svim jezicima... samo jedan jezik je onaj pravi :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Boja ulja u motoru zavisi i od toga kakve je boje ulje u startu. Selenija 20K je recimo mnogo svetlija (gledano na šipci kada je sipaju ali i kasnije tokom eksploatacije) nego Shell Helix, koji je primetno žući. Sa Selenijom sam imao maltene problem da utvrdim koliki je nivo na šipci, toliko je bila "bezbojna" kada je sveže sipana. No kod mene je svako ulje žuto i "svežeg izgleda" i na zameni jer vozim na gas.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, 

i meni na Puntu Classic 1,3jtd odmah pocrni posle sipanja. To je verovatno sto ostane neka kolicina starog crnogu ulja u motoru i ono ga odmah zaprlja. Nema sanse da se sva kolicina starog ulja izbaci kroz sraf od kartera pa da se cedi i par sati.  Inace koristim Mobil super S 5w-40. Inace menjam ulje dva puta godisnje ili do 10km maximalno. Sipam dizel gde je najjeftiniji, ne gledam to uopste vise jer je verovatno dizel sviugde isti. Letos kada sam isao u Grcku, sipao sam na Lukoil pumpi dizel i video sam da je Ecto i obican ista cena. Radnik na pumpi mi kaze da je to isto gorivo, samo ga (ecto) ovde kod nas skuplje naplacuju. 

http://www.lukoil.com.mk/mk/home

Share this post


Link to post
Share on other sites

U kojim ambalazama su prodavali Seleniu Gold i 20k ka fals?U metalnoj ili plasticnij?Posto sam presao 7000km od zamene ulja razmisljam da li da uzimam Seleniu ili da probam sa Syntium uljem koje je za nijansu jeftinije ali kazu da nema falsa.Selenia Gold varira sa cenom u limenci 2l je 1500din a u plasticnoj 1l je oko 670din a 20K je 2l oko 1900din u limenci a plasticna od 1l je oko 1000.Koju ambalazu bi trebalo izbegavati?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolege,

 

Ajd mala pomoc, od prvog dana od kada mi je auto u Srbiji sipano je Marly Black Gold Carat 10W 40

 

Ovo:

 

http://www.motomaxauto.com/marly-black-gold-carat-10w40-5lit.html

 

Zanima me da li da ostanem pri istom ulju ili da se vratim na fabricki preporucenu Seleniju 20k?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ,tu mi radi poznanik,drugar,kako god. On mi je i preporucio to ulje i najverovatnije na sledecem menjanju,sipam njega. Svi koji se imalo razumeju,kazu da je ulje vrhunsko.

Edited by Sale Fiat Stilo 1.9jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako ozbiljno ulje,pored mene,dosta ljudi ga koriste u mom okruzenju i svi su prezadovoljni,mala je razlika u ceni u poredjenju sa seleniom a velika u kvalitetu.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na savetima. Ostajem na Marly mazivu, mala je novcana razlika izmedju njega i Selenije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima.

Nov sam clan foruma.Vozim fiat stila jtd 59kw 2002god uvezen pre dve godine sa predjenih 230000 km. Prvi,drugi i treci servis sipano je selenia gold 10w-40.Procitao sam prethodne postove bukvalno niko nije sipao to ulje u jtd.Pitanje jel sam mu dosao glave.

Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

To niko ne moze da zna da li si mu dosao glave, ali to ulje svakako nije za njega, ako vec oces 10w40 onda selenia turbo diesel, ali mislim da je bolje 5w40 selenia wr. Ali kad sipas 5w40 i ako ga bude trosio tada ces znati da li si ga unistio.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na brzinskim odgovorima.Prvi majstor je rekao to ulje,onda sam nastavio sa tim uljem i kod drugog,medjutim odem pre dva dana u fiatino novi sad(KIT KOMERC SADA)kaze to je ulje za benzince,i preporuci selenia td.Od juce je u autu selenia td 10w-40.

Samo da naglasim isao sam na sajt Selenia ponuda ulja planeta gume,imaju specifikacije za citavu seleniu za gold pise da ide za sve benzin i dizel motore.

Da odgovorim MS PK,kad sam zadnji put merio nivo ulja pre nekih 2meseca bilo je 3/4,inace auto je kod mene presao za 2 god i 4 meseca tacno 30h

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pročitaj forum pre nego što bilo šta uradiš.

Osim Dejice, sumnjivog Igora većina sa JTD motorima voze na Selenia WR 5W40. Treća sreća.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma gold je za benzince cak je i zamenjen boljim 20k, a ,a za dizele pogotovo CR nije,jel ti auto sada promenio malo zvuk kada si sipao td seleniu?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno nisam primetio,obraticu paznju narednih par dana pogotovo ujutru kad upalim,nadam se da nije doslo do neke ozbiljnije stete.Sta preporucujete,mozda da zamenim za 5000km ovo ulje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pročitaj forum pre nego što bilo šta uradiš.

Osim Dejice, sumnjivog Igora većina sa JTD motorima voze na Selenia WR 5W40. Treća sreća.

tako je ja  koristim seleniju td i zadovojan sam i menjam na 7000km  jevtinije je  i nemoze da steti  boje njega da menjam na 7000 km i da ne razmisjam nego da sipam skupja uja   a falcifikat pa da menjam na 10 ili 15 000 km i srubim motor ovako je ipak bolje kako god da je  do 7 000 km je to ulje ekstra .

i nemoj da se varate ja sam koristio i wr i  sad td seleniju koristim isti djavo  isti rad jedino ovo  td  malo bolje pere motor iz nutra pa pre malo pocrni sve ostalo isto .

Edited by dejica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje peru sintetička ulja. Imaju puno jače deterdžentne aditive.

A ako ti puno brže pocni ulje znači sjebao si karike pa ti garež iz komore lakše prođe ka karteru i zagadi ulje.

Fakat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...