Jump to content
FAS Goran
Guest 11886

Savet pri kupovini Fiat Stilo

Recommended Posts

Pa i ja imam budzet do 2.5k, zato me je ovo i iznenadilo. 

Nije mi bas blizu a ni lako izvodljivo da odem tamo, ja sam iz BG-a i treba da se cimam autobusom..

 

edit: @Bane koliko sutra bih ga uzeo da se ne plasim da nije neka muljavina s papirima i da ga nije kupio tipa juce a sad meni slaze pricu o komsijama itd..:/

 

Ja sam iz Nisa po moj izao u Gornji Milanovac... Takodje sam bio ogranicen budzetom, otisao, pogledao, video sta valja sta ne valja, procenio koliko cu jos da ulozim, preracunao se i pazario :D Isto je placen 2000e samo sto je bio iz uvoza....

 

Ne znam, sam odluci, pogledaj druge po oglasima...Normalno da se ne isplati da svaki ides da gledas, napravi sebi neki uzi spisak.

Iz BG-a si, ima ih i tamo dosta. Ja znam kad ja gledao, najjeftiniji su bili gore po Vojvodini, Novi Sad, Subotica...Najskuplji, na zalost, kod mene u Nisu :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Organizujem ja majstora da odemo sutra, kad ono vise nema oglasa, sigurno je prodat :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jebiga, nastavljam sa refreshovanjem oglasa i cekam da se pojavi neki drugi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko zna za šta je to dobro :)

Mnogo je bio jeftin, a nije niko blesav da gotovo 30% jeftinije tek tako proda auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mora da znaci. Tih 30% (a nije ni toliko, max 20%) nije od vrednosti nekog novog auta, nego par stotina evra.

U danasnje vreme nije ni malo, ali ako je npr. neko nasao povoljno dobar novi auto ili mu je hitno za lovu, sigurno mu nece znaciti bas toliko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi.Jel moze neko da mi kaze sta misli o ova cetiri modela? Kako mu se cine na sta obratiti paznju i slicno.

 

Trazim da uzmem za sebe ovaj model sa troja vrata i motorom od 140 konja. Pa bih za vikend otisao da ih pogledam.

 

Hvala unapred.

 

1.jpg

 

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/6967758/fiat-stilo-19multijet-full

 

2.jpg

 

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/6926545/fiat-stilo

 

3.jpg

 

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/6845329/fiat-stilo-19

 

4.jpg

 

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/6972258/fiat-stilo-19mjt-6br-navipdc

Edited by SerAlex

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj prvi je spustio cenu oko 500e ukoliko me secanje ne vara.
Pre 2 nedelje je bio 3150, sada je 2800, a mislim da je pre toga bio i skuplji..

Iskren da budem, i meni su ovi zapali za oko, ali sam 500e kratak, tako da cekam jos malo :)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hajd ovako da iskomentarišem jedan po jedan:

 

Prvi ima na jednoj slici crne, a na drugoj sive lasjne. ili je popio zguza i spreda ili su ofarbane, ko zna :) Čipovan je u ProTuningu (pa gugluj dalje šta i kako i koliko), slike lošeg kvaliteta pa može svašta da se sakije. Prvi put vidim plava sedišta u Stilu koji je 2004. godište.  Deluje mi da se malo ljušti boja sa prednje desne lajsne (sa vozačeve strane gledano desna). U suštini ok za 2500e.


Drugom menjač urnisan previše za 250 000km (moj sa 210 000km jedva da ima ogrebotine). Volan isto loš. Farovi katastrofa, desni je skroz matirao, a levi magli. Čini mi se da nema rešetkicu u desnom delu branika.


Treći pristojan osim fara koji je matirao ili zamagljen.

 

Četvrti - definitivno pobednik. Abarth oprema što je za mene sasvim dovoljno da mi se mnoooogo sviđa + panorama, a i najočuvaniji je. Ako čita ovo ja mu odmah nudim 500e i registrovanog Stila sa urađenim velikim servisom i 8 guma za ovog :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ti.Ja sam gledao nesto ovako.

 

Ovaj prvi sto kaze somi je manje od 2 nedelje na oglasu i cena mu je spustena koliko sam ja video za 200 eura (onu cenu do 3150 nisam video) lose slike me odbijaju, malo informacija i to je ce cipovan me bas i ne privlaci (i ako cu ja da cipujem onog kojeg kupim).Prednost je ta sto neke slike nisu slikane u Srbiji nego negde na moru pa mi deluje da je kao suguran jer retko ko bi se usudio da ide negde sa losim autom i reg. je to polovine sledece godine.

 

Ovo za lajsne nisam primetio (barem na na ovim slikama, a evo vrtim vec 5-i put), enterijer mi nije bitan jer ako mi se ne dopadne bice menjan svakako (skoro sam prodao mog 1.6 koji je imao Sivi enterijer kao ovaj na drugoj slici pa takav i hocu da bude).Takodje devojka prodaje cipovan auto to mi bas ne ide zajedno.

 

 

 

Na ovom drugom sa primetio farove, volan i rucicu menjaca koja je bas izlizan mada u ovom mom benzincu sto sam imao 2002 godiste i presao je 198 000 je bio izlizan volan i rucica menjaca (kozni naravno) tako da ne znam sta da kazem za to.Farove cu i onako da radim (projektori/ksnenoni/zatamljivanje) pa i to nije nesto sto me toliko odobija.Prednost ovog je sto daje gume uz njega, a reg. je jos mesec dana.

 

 

 

Ovaj treci mi se od svih ovih najvise dopada po slikama.Deluje bas lepo spolja.Jedina mana sto je registrovan jos mesec i po dana. I on koliko vidim ima plavi enterijer tako da je ovaj drugi koji vidis sa plavim enterijerom.

 

 

 

Od svih navedenih ovaj cetvrti je najpotpuniji (opremom) i lepo izgleda ali izlazi mnogo skupo.Da ga ovaj proda za 200 eura manje opet mora da se registruje i odrade servisi i izlazi na cifru jacu od 3500 eur.

 

 

Ja konkretno gledam da je auto limarijski skroz zdrav (onaj moj 1.6 je bio ocaj) jer imam nameru da ga vozim duzi period i da je motor ok u ovom momentu jer kasnije ce ici cipovanje i sredjivanje.

 

Konkretno nisam upoznat sa ovim JTDM motorima sta su im mane i jel trose ulje (od zamene do zamene 200-300 ml mi nije nikakav problem)?

Edited by SerAlex

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj stav ti je da nema dobrog Stila ispod 3000e tako da se četvrti taman u to uklapa :)

 

Što se odlaska na more tiče ne mora da znači, imam ja drugara koji ide na more kolima sa kojima ja ne bih do posla :)

A i ostalo što kažeš za žensko i čipovanje ne mora da znači, ima i toga. Videh pre neko veče devojku u belom Puntu sa Abarth znacima i onako muški vozi.

 

A mjet motor je vrhunski kao i jtd. Mislim da tu barem nemaš brige. A nijedan ne troši ulje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja i hocu da izdvojim do 3100-3200 ali sa registracijom i ako trebaju servisi.

 

Da cetvrti nije na placu uzeo bih ga na keca ovako tesko da to finansijski mogu da podnesem zbog servisa koji verovatno moraju odmah da se urade.

 

Najverovatnije cu da odem prvo da pogledam ovog u Pazovi i kad se budem vracao ka BG ovog u Borci, pa onda onog crnog od 250k km i u povratku kuci taman tog na placu.Odmah cu da znam koji mi najvise odgovara.

 

Najvise me brine to sto sam malo upoznat da dizel motorima pa ne znam sta da slusam i da gledam. :crazy:

 

 

Ja sam onog mog benzinca pre 2  godine uzeo u Sloveniji na bum i dosao sa njim u Srbiju.Na kraju sam utvrdio da arci 300-400ml ulja na 1000km i imao sam uvek kanticu ulja u gepeku.Tako sam ga vozio bez i jednog jedinog problema (da me negde ostavio,rikno i slicno) i na kraju sam ga tako i prodao.Zato jurim tu potrosnju ulja jer ne zelim da ponovo prolazim kroz sve to.

 

Znam da ih ima i vidjao sam ih i ja ali opet teze mi je to da skapiram nekako mi ne ide to zajedno  :cat:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teško da ćeš proći za te pare. Da bi platio 3100 treba da te košta auto 2500e što je malo za dobar mjet. Ne kažem da ne može da se nađe, ali teško. Računaj da sve đuture treba da košta oko 4000e.

Ja bih pre sačekao još malo nego da uzmeš nešto bezveze.

 

A obavezno odvezi kod nekog majsora na pregled, da ne bude kao sa prethodnim Stilom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mjet nema sanse za 2400-500e koliko ti mozes max da platis. A i sto ti je toliko bitno da je mjet? Sta ti fali kod jtd-a? Jesi li nekad vozio jtd - mjtd? Mislim, imao si 1,6, za njega je i jtd pojam a kamo li mjtd :D

Kazem ti ovo iz razloga da mozda propustas neki dobar Jtd trazeci Mjtd za male pare, sto je neizvodljivo.

Dobar jtd je nekih 2800e prva cena, pa racunaj nesto i da spustis i taman se uklapas lagodno u celu pricu. Solidni 2300-2500, krsevi od 1500 e i tako :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledah jednog stila karavana mjtd 140ks...motor mjenjac zamajac turbina,kvacilo sve u top stanju...opreme nema navigaciju i panoramu ostalo sve ima...ali zato sve osim toga i losem stanju...dava mi ga na kraju kaze koliko ti valja...rekoh i za 1000e da mi ga das ne bi ga uzeo a na slikama izgledao extra. Dodjavola

Share this post


Link to post
Share on other sites

..ali zato sve osim toga i losem stanju...

Šta mu dođe to "sve ostalo" ? Najskuplje i najvažnije je u top stanju kažeš...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Unutrasnjost ofucana, limarija morao bi komplet auto farbati da bi licilo na nesto. Ima na prednju i zadnju obrvo ocesano, oba raga nasukana, blatobran nabijen na vozaceva vrata, hauba 30 tackica sa rdjom, zadnja vrata isprskana crnom bojom i jos tackica standardnih ima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mučenik, šta li je bilo sa tim autom. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvao ovo ljude gore i ukratko o svakom.

 

Ona prvi sto devojka vozi.Ok motor i menjac.Enterijer tu i tamo nisam ga bas detaljno zagledao.Limarijski nije los ima na nekim mestima sitna ogrebotine ali nista strasno i zadnji branik je cukan pa popravljan i to je primecuje iz ugla kad se gleda.Radjeni su mali veliki servis,druk lager,viljuske, zadnji sileni.Akumulator je u garanciji i klima je servisirana.

 

Treba da se odrade nosaci motora jer su bas propali i cuju se i ocecaju se bas.I da se zamene plocice jer skripe to je strasno.Ima glesku sa airbag-om.

Devojka ga daje za oko 2700 eura mozda jos 50 eura dole i nije vlasnik.

 

-------

 

Ovaj drugi crni nisam ni gledao zato sto vlasnik posle jedno 10 mojih poziva u roku od 2-3 sata se nije javio tako da sam odustao.

 

-------

 

Vlasnika ovog treceg jedva sam dobio i nije mogao da mi kaze sta je sve tacno radjeno jer je bio na poslu (vozi kamion).Ukratko sta mi je rekao da je uradjena jedna viljuska i da je zamenjena jedna opruga koja je pukla.Da ima uradjen veliki servis, a mali da treba da se uradi za 5000 km.Da je zamenjen MAP,MAF senzor, ventil turbine i protokomer.Gume solidne 16 michelin.

 

Tip nije mogao da mi pokaze auto ni u petak, ni u subotu, a ni u nedelju.Tako da auto nisam video, a mislim da necu ni ici.Inace spreman je da ga da za oko 2700 eura.

 

-------

 

Ovaj sa placa na NBG je negde u Milutina Milankovica.Kaze tip da sve radi od opreme osim panorame.Da kao ime servisnu do 140-150 hiljada.Da je bilo sta na autu radjeno ne moze da potvrdi ali kaze da mu remenica alternatora deluje kao da je nova tj skoro zamenjena.

 

Sto se tice cene nista nije mogao da mi kaze vec ocekuje neku ponudu kad se auto pogleda.

 

 

 

Ovim u opste nisam zadovoljan.Skoro nikakav izbor i neozbiljni ljudi.Izgleda da cu da sacekam neko vreme da sakupim jos para (sledece godine april ili maj) i da sa potraznje stila predjem na novog brava.Posto imam zamenski auto (Juga) od kad sam prodao onog mog benzinca nije mi problem.

Edited by SerAlex

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam zasto, ali odbija me zesce cim vidim ovu navlaku preko volana.

Je l' te to imenjak nalozio da uzmes karavana? :-)

Doduse on vozi 156-icu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U karavan se najbolje pakuju kolica i ostalo :)
Gledam samo da bude ispravan, da nema nekih skupih ulaganja, ostalo samo neka bude pristojno...

Mnogi koje sam gledao to godište i za te pare, imaju te navlake, šta znam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se ovaj baš sviđa.

Mislim da se vidi da vlasnik vodi računa o autu. Ugradio je čak i navigaciju. Znači nije mu služio za prevoz paprika i lubenica.

Svakako mislim da vredi da ga pogledaš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledao sam ga upravo.

Deluje OK, enterijer nije možda kao na slikama, ali to je to, za tu starost.

Čovek je uglavnom išao u inostranstvo, nije teglio ništa u njemu.

Možda kvačilo nije najmekanije, ali mi deluje da neće još da rikne.
Ne trese se pri gašenju, upalio je OK.

Na boardu mu stoji 8.0 za potrošnju, uglavnom vozi po gradu.

Vidim da ima nove zadnje diskove.

Letnje gume su diskutabilne, ali možda i mogu da prođu, dok su zimske skroz OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...