Jump to content
FAS Goran
acikota

Fiat Stilo - vlaga (voda) u kabini?

Recommended Posts

Pozdrav drugari (dugo me nije bilo-iliti do sad nije bilo problema)...Elem-danas sam otkrila vodu! u kabini-preciznije-na patosu kod suvozacevog sedista.Patosnica je bila mokra a kada sam je podigla imala sam sta da vidim-tapacir je bio gotovo po celoj duzini i sirini vlazan.Jedino sa cime dovodim u vezu jeste klima koja je sve vreme bila upaljena.Da li je neko imao slican problem i sta bi mogao da bude uzrok? :idea:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo sam imao prošlog leta. Kadica koja skuplja kondenzat od klime počela je da preliva unutra zato što je odvod zapušen. Kraj odvoda nalazi se ispod vozila negde ispred ručice menjača. Plastična cevčica debljine 1cm. Potrebno je skinuti pleh (zaštitni od auspuha) da bi se prišlo, zatim dunuti kompresorom. Krenuće voda i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 336

da, zapusen je odvod...

podigni haubu, uzmi flasu vodu i sipaj u onu resetku ispod sofer sajbne i gledaj gde ce da ovlazi na pozarnom zidu, rupe su obicno neupadljive sa donje strane...iscackaj to mesto koje je verovatno puno trunja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jugo nema klimu.

Pazi.. tebi nije zapušen dovod vazduha već odvod kondenzata. to su dve različite stvari. To možeš da otloniš samo kako sam napisao. Ne pomaže čišćenje lišća sa rešetkica dovoda vazduha.

Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaista Yugo nema klimu? :)

Samo sam se setila lepih starih vremena(dok sam vozila Yuga) kada bi mi se sva kishnica nakupljena u tom ventilacionom otvoru slila u krilo u svakoj manjoj krivini...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 336
Ne pomaže čišćenje lišća sa rešetkica dovoda vazduha.

ja to nisam ni rekao...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 3241
(dok sam vozila Yuga) kada bi mi se sva kishnica nakupljena u tom ventilacionom otvoru slila u krilo u svakoj manjoj krivini.

i kod Yuge sto to lako rijesi, dovoljno je procackati rupu na dnu kutije ventilacije, ispod resetke na haubi, vrlo jednostavna stvar :)

Isti princip je i kod Stila, samo da nadjes rupu ili rupice ili kuda vec voda odlazi van auta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

imao takav problem pre mesec i po. čišćenje klima majstori obično ne naplaćuju, ja častio majstora kad mi to završio. :)

a jest debilno, ja sam pomislio da nije negde bušno crevo, on me pogleda, ma daj iskuliraj i biće gotovo za 10 minuta.

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo sam se setila lepih starih vremena(dok sam vozila Yuga) kada bi mi se sva kishnica nakupljena u tom ventilacionom otvoru slila u krilo u svakoj manjoj krivini...

Ja pocrveneh....blushing.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i meni se ovo danas dogodilo. Zaštopao se odvod kondenzata i smočio se tapet suvozača. Išao sam od ispod auta vidti i tamo ima zaštitni lim koji je zavidan iznutra i nije ga jednostavno skinuti. Može li se iznutra to nekako srediti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Riješio sam vrlo jednostavno. Iznutra filter klime ima kučište i na dnu njega je spojeno crevo za odvod. Tu se skine i malo progura nekom sajlom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pojavljuje mi se voda u "rupi" :D gde stoji rezervni tocak. Moze li to biti od klime ili jednostavno neki "dihtung" na gepeku jednostavno ne radi svoj posao kako treba?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima! Kao sto naslov kaze, jutros krenuo na posao i u kabini auta primetio da je natopljen deo neba iznad gde se pale svetla,  pala je i koja kap vode, i kod suvozaca gore blizu neba. 

Naravno kisa je padala (i dalje pada)  cele noci u slabijem intenzitetu.  Zanima me da li je neko imao iskustva sa ovim problemom, kako je mogla voda dospeti do tih delova, i gde bi moglo biti resenje. Unapred zahvalan svima na odgovoru, bas sam nesto u bedaku, skoro uzeo auto, i ovo mi se prvi put desava. Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguće da voda ulazi na spoju od gepeka pa da je prošla do napred. Sigurno neka gumica ne dihtuje u spojevima..

Možda imaš i neku rupicu na krovu iznad tog dela pa da nekako kaplje, ali mi je to prosto neverovatno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre nego što oteraš negde auto proveri sam da li su ti sve gumice na svim spojevima dobre.

Proveri onu gumu gde ti žice iz gepek vrata idu u karoseriju, kao što kolega reče proveri antenu, itd.

 

Pogledaj ovu temu ako se odlučiš da ideš kod majstora:

Ako si iz Beograda, možeš da se obratiš i Goranu u njegovoj temi

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja verzija Stila je u pitanju? Da li je menjana soferka (mozda lose dihtuje)?

Nesto cisto sumnjam ukoliko je voda samo u prednjem delu neba oko prednje plafonjere a ima je u tolikoj meri da kaplje, da ima veze sa antenom ili necim drugim pozadi.

Panoramu pretpostavljam da nemas, moze sve da dihtuje ali se zacepe odvodni kanali pa krene da preliva?

Ako imas imalo afiniteta, lako mozes i sam da raskacis nebo i vidis gde je problem. Imas ovde moju temu pa mozes da pogledas:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo 1.9 JTD. Pa nije bas da kaplje, ali je bilo nekoliko kapkica. Pa ja mislim da lepo dihtuje soferka, ne magli, nista sto bi ukazivalo da je do nje. Imam krovnu antenu, nije mi palo na pamet da proverim to. Bas kod prednje plafonjere mali krug i tu je palo nekoliko kapkica, i kod suvozaca isto sa strane u blizini soferke na dva mesta.  To je bilo jutros, sad su ostali ruzni i prljavi pecati sto se kaze, jos je vlazno i ne smem cekati sneg ili opet kisu.  Iz  Beograda sam. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako imas vremena, demontiras nebo za 20 min i imas pristup svemu. Moguce je da ce biti dovoljno da samo "proviris" u prednjem delu i vidis odakle se pojavljuje voda, nije to malo ako je toliko natopilo da pocinje da kaplje.

Sorry za off, mozda i kompletno najsmesnija akcija je bila kada je moj drugar Nole menjao nebo, takodje na 3 porte. Pazario "novo" u Indjiji, ubacio u Stila i dovezli nebo "na glavi", a kod mene u dvoristu sam uz sokic gimnasticirao i zamenio staro nebo bez vadjenja novog napolje :D . Problem je sto uz lomljenje mora da se ubaci kroz gepek, pa da ne bi rizikovali da zeznemo to kupljeno, sa provlacenjem kroz otvor gepeka jos 2 puta.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pušta mi kišu na ovom ćošku?.. šta može da bude rešenje problema ? Ja da probam ili majstor. Fiat Stilo karavan?

 

2b89354b2d79738e99f68f838a4ef817.thumb.jpg.c866c9b0e4057dc865db623d1423ed19.jpg Untitled.thumb.png.950b48c44be0b70d7c12105b6dce85ec.png

 

Edited by Ivan
Spojeno, sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...