Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Ispravio sam post,pogledaj sta kazu za te tvoje vidno su losije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se sirine tice, manje-vise, ali 195 ti ima 6,5mm visi bok...

Vozio sam i njih, za mene prava balonjara - jedina prednost je sto je udobna i jeftina.

Sta ti po fabrickoj preporuci sve ide na GP u 15''?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispravio sam post,pogledaj sta kazu za te tvoje vidno su losije

Eto vidis da su lose, jedva 50% prelaze i to po negde. Uzivo su lose bas, malo jace pritisak na kocnicu i izlecem u raskrsnicu, i jos bih rekao i da su bucne, tj. bucnije su mi od zimskih Fulda sto nikako ne bi smelo. Cak ovw zimske mi imaju bolji grip po suvom i auto je sa njima u voznji kao po sinama!

Sent from my GT-S7560 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za širinu felge 6.5J idealna širina gume je 195 a po nekim kalkulatorima i 205.

Послато са GT-I8262

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se sirine tice, manje-vise, ali 195 ti ima 6,5mm visi bok...

Vozio sam i njih, za mene prava balonjara - jedina prednost je sto je udobna i jeftina.

Sta ti po fabrickoj preporuci sve ide na GP u 15''?

175/65/15

185/65/15

195/55/16 

205/45/17

Felge su  širine 6j, 6.5j i 7j  dok je  ET 43, na 17 coli 45

 

Po kalkulatorima najpribliznija dimenzija u 15'' bi bila 185/65/15 u odnosu na 16 i 17 cola.

Na GP u 15 cola idu 175 ice i 185 ice i to bez pravila. Kod mene su 175 ice ali Km/h sat pokazuje 8 kilometara vecu brzinu od stvarne.

Gledao danas na sajmu nazovi novi GP ima 185/65/15 i mesta u blatobranima koliko hoces.

 

Da podsetim novi letnji komplet bi isao na alu felge 15 coli 6,5J sirine a ET im je 38 (dakle malo su izbacenije, jako lepo stoje- ne moram razmisljati o distancerima! :laughing: )

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ove, nisu skupe a imaju na oko opasnu šaru. I nisu skupe 195/65 R15 5 878 din  http://www.coningdoo.co.rs/putnicki-program/02206/Semperit/

 

Speed_Life_0.jpg


175/65 R15    H=619 mm     O=1857 mm

185/65 R15    H=631 mm     O=1894 mm

195/65 R15    H=645 mm     O=1937 mm

 

195/55 R16    H=628 mm     O=1891 mm

 

205/45 R17    H=624 mm     O=1897 mm

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeste prelepa je sara ali iz dosta slucajeva sam cuo da guma nije nista posebno cak sta vise bas losa. sad koliko je to tacno ne znam ali izgleda vrhunski..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se izgleda tice Kinezi su neprevazidjeni! Guma za Yuga a sara ultra sportska, a kako se ponasaju? Kao i svaka plasticna "guma''.

Sto se kvalitete i ocena tice Dunlop Sport Bluresponse je medju najboljima (da nekazem samo najbolja) a sara sasvim obicna.

 

Cekam drugara da dodje pa da vidim kako stoji i vozi se Pireli P6 195/65/R15 na Grandeu.

 

Sve mi je jasno ali politika cena proizvodjaca u odnosu na dimenzije nije ni njima jasna.

Evo par primera vezano za Dunlop.

Bluresponse 195/65/15 kosta oko 6500 din. 185... kosta preko 8000 din?!?!

SP Sport 185&195 /65/15 kostaju isto (6400 din) a zamislite 175/65/15  preko 8500 dinara!!!!!

Takve varijacije u cenama su i u Bosni i Hrvatskoj samo sto su najskuplje u Hrvatskoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ultra high perfomance :D hahah i to za 9000 din, kakve li su one za 20 000 din :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Cekam drugara da dodje pa da vidim kako stoji i vozi se Pireli P6 195/65/R15 na Grandeu.

 

Ispostavilo se je da Opel ima felne sa 5 rupa pa nista od voznje.

Stavio sam jednu sa jednim vijkom. Nekako su mi bas previse mesnate. Odustajem, uzimam 185/65/15 verovatno Dunlop SP sport 01 ako netko nema bolji savet? Prioritet mi je kratak zaustavni put.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosta sam cuo prica o kvaliteti guma , njihovoj tvrdoci posle koriscenja nekoliko godina, gubljenju na kvaliteti samog materijala bez obzira da li je sara ok ili ne... Naime da li postoji marka guma , model koji se odlikuje najboljim kvalitetom u smislu udobnosti , mekoce i tisine? Kakve su PIRELLI  P ZERO  225/45 r17 , nasao sam kod jednog vulkanizera polovne sa 6-6,5mm sarom i sto je najvaznije 26 nedelja 2012 su proizvedene sto mislim da je skroz dobro... Pozdrav i hvala unapred

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

 

Razmisljam ovih dana o kupovimi 4 letnje gume za Stila, dimenzije: 195/65 15

 

U uzem krugu su:

 

1. Toyo Proxes CF2 195/65 R15 91H pxcf 2 TL

2. Goodyear Efficientgrip 195/65 R15 91H

3. Sava intensa HP

 

Da li neko ima iskustva sa navedenim gumama:

 

Pre svega mi je bitno da se guma "lepi" tj da ne bezi u krivinama, i da je tiha (nerviraju me bucne gume)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih mu stavio 195 i zbog cene ( 8000din nije malo) a i mislim da bi auto vizuelno bio lepsi.

 

Jel ima neko iskust va sa gumom Sava Intesa UHP ???

Za Uhp ne znam ali Hp imam i to mlade i ne valjaju nista! Pozadi imam neku intesu ali one su vec starijeg dot-a pa i necu da ih komentarisem. Ja bih od letnjih Sava bezao, cak ni na jednom ADAC testu nisu imale vecu ocenu od solidne, a ona SUV je cak ne zadovoljavajuca. Letnje trazi samo premijum pa makar i polovne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

 

Razmisljam ovih dana o kupovimi 4 letnje gume za Stila, dimenzije: 195/65 15

Blago tebi!!!

Ne moras razmisljati. Dunlop Sport Bluresponse! Kosta ispod 6500 dinara i na vrhu je u svim testovima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam hankook letnje, sve 4 iste, iskustva pocinju od veceras, a komentari svakog koga sam pitao za ventus prime 2 su vise nego pozitivni ;)

 

Prevalio nesto vise od 200km.... Gume ekstra!

Vozio sam do 140kmh, nema tresenja, nema lupkanja, drze odlicno, mozda su za nijansu mogle biti tiše, ali su sa bukom u rangu sa e.saverom ako ne i bolje. Drze bolje nego saver.

 

Malo sam testirao po kisi, ovo nije zdravo kako dobro drze!!! Ovaj put daleko bolje od e.saver ili primacy hp. Ovo su zapazanja nakon jako skromne kilometraze ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemas ih sta gledati. Ako cena nije problem (a ne bi trebala jer je veoma jeftina za ono sto pruza) uzimaj!

2 meseca proucavam gume i u svim testovima je najbolje ocenjena.


Eventualno ako se sad za ovu godinu ne pojavi neka jos bolja ali za sada je totalni vrh.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam na IPG cene guma Tigar Hitris i Prima u dimenziji 195x50x15 ,koštaju oko 4200,00 , isplati li se uzimati to ili polovne gume,možda je bilo reči ali nisam mogao da nadjem,na telefonu sam, šta mislite?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...