Jump to content
FAS Goran
vicent

Presvlačenje volana kožom u kućnoj varijanti

Recommended Posts

Možda će nekoga interesovati, a nikako ne može da škodi. Volan kod Fiata zna da se prilično ofuca,a presvlačenje kožom je papreno (60-70eur),navlake koje se prodaju su (meni) užasne, i ja nadjoh solomonsko rešenje! Na buvljaku "Bubanj potok",subotom,u 5-6 redu od glavnog ulaza,prodaje gotove,iskrojene,prošivene,sa izbušenim rupicama,kožne (prava koža) obloge,raznih prečnika. U kompletu ide još i konac i kriva igla za prošivanje! Ja nisam hteo da šijem crnim koncem iz kompleta,već sam u farbari kupio klupko crvenog,zidarskog konca (za obeležavanje). Obloga se nakvasi u mlakoj vodi,nategne se i navuče na volan, i zatim prošije.

Ja sam prošivao paralelno, a drugar je na svom išao cik-cak. Obloga košta 1000din., a ko hoće drugu boju konca,još 200din. Nije profi, ali je pristojno!

Pozz.

cxca5581.jpg cxca5582.jpg cxca5583.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemojte da se ljutite, ali meni je ovo skroz bezveze.

Zanatski je loše odrađeno (amatarizam je više nego očigledan) ali posebno "bode oči" nesklad gumirano / plastičnog volana sa kožnom navlakom.

Mislim da bi sve izgledalo mnogo, mnogo lepše da su kožom obloženi i kraci volana. Na primer kao što je odradio ovaj lik na Dačiji http://www.dodaj.rs/f/2E/35/4wick34q/oblaganjevolana-uputstvo.pdf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemojte da se ljutite, ali meni je ovo skroz bezveze.

Zanatski je loše odrađeno (amatarizam je više nego očigledan) ali posebno "bode oči" nesklad gumirano / plastičnog volana sa kožnom navlakom.

Mislim da bi sve izgledalo mnogo, mnogo lepše da su kožom obloženi i kraci volana. Na primer kao što je odradio ovaj lik na Dačiji http://www.dodaj.rs/...na-uputstvo.pdf

Pa gde si bio do sad???

Ali jako zeznuto, treba ti i mašina za šivenje!

Edited by sone

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odavno sam naleteo na ovo uputstvio. Mislim da može da se odradi i bez mašine za šivenje, posebno ako se ne ide na dvobojnu varijantu. Onaj jedan šav od 5 cm može da se odradi i ručno.

Ja na lanči imam kožni volan, ali redovno koristim navlake. Može da se obriše / opere, a kad se ofuca baciš i kupiš novu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na lanči imam kožni volan, ali redovno koristim navlake. Može da se obriše / opere, a kad se ofuca baciš i kupiš novu.

Meni su sve te navlake :thumbdown: . Ne kapiram za sta cuvate kozne volane, valjda je poenta uzivati u svemu sto auto nudi, naravno uz normalno odrzavanje :) ? Treba bas da se izgazi kilometara i kilometara da bi se kozni volan pohabao.

Ja sam pre neku godinu uzeo nov kozni volan za Stila (zbog ugradnje MF komandi), i dalje je maltene u istom stanju. Na Xsari je takodje koznjak, koji se odlicno drzi.

I na kraju krajeva, i da se volan bas toliko ofuca, a niste vicni da to uradite sami (kao sto i sam to ne bih radio, pretpostavljam da bi se provalilo sa kilometar da je amaterski rad u pitanju) - evo npr. Smeker na forumu radi presvlacenje u kozu za 30 EUR. Kod Sove vec da se izivljavas, za tih 60-70 EUR koje gore pominjete...

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

navlaku stavljam na propao volan,nov vozim! isto tako nisam razumeo kevu kad u kucu stigne nov kauc! prvo bira dezen 100god, a onda ode i kupi neki prekrivac, naravno uzasan! na pitanje sta ce ti odgovara, pa da sacuvamo kauc, znas, bolje da habamo prekrivac! pa kome bre cuvas kauc?! za sta ga bre cuvas??? za deponiju? kad ga bacis da bude najlepsi???

to isto mislim i o presvlakama za sedista! ja da trljam bulju o kartonsku presvlaku, da bi onaj posle mene mogao da se baskari u skoro pa novim sedistima??? aaa pa ne moze to tako!

Share this post


Link to post
Share on other sites

To vazi i za volan :) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na daciji je odradjeno sasvim ok stim sto je u pitanju skaj takozvana eko koza koje je mekana i vrlo lako se sije i zateze.

Sa pravom kozom pogotovo debljom stvari su mnogo komplikovanije, onaj deo oko uzimanja mera je bas dobro objasnjen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim isto sto i kolega.jankovic. pogotovu kada kupis nov auto.valjda sam ga kupio da ja uzivam u voznji a ne da cuvam volan i sedista za buduceg gazdu

Share this post


Link to post
Share on other sites

navlaku stavljam na propao volan,nov vozim! isto tako nisam razumeo kevu kad u kucu stigne nov kauc! prvo bira dezen 100god, a onda ode i kupi neki prekrivac, naravno uzasan! na pitanje sta ce ti odgovara, pa da sacuvamo kauc, znas, bolje da habamo prekrivac! pa kome bre cuvas kauc?! za sta ga bre cuvas??? za deponiju? kad ga bacis da bude najlepsi???

to isto mislim i o presvlakama za sedista! ja da trljam bulju o kartonsku presvlaku, da bi onaj posle mene mogao da se baskari u skoro pa novim sedistima??? aaa pa ne moze to tako!

Moram da dovedem kevu da procita ovo. Objasnio si ga u par recenica !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...