Jump to content
FAS Goran
speedster

Fiat Stilo - ne rade podizači stakala

Recommended Posts

Proveri osigurače pa ako nije to proveri žice u zglobu vrata moguće da je došlo do kratkog spoja ili se žica prekinula.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad bi napisao odakle si verujem da bi se nasao neko da ti preporuci, to moze da ti pogleda svaki auto elektricar u svakom gradu u Srbiji ... samo jos da kazes odakle si

Share this post


Link to post
Share on other sites

110% je jedan od osigurača u konzoli ispod volana levo - identičan problem sam imao letos. To je osigurač od 20A na poziciji F47 (poziciju osigurača možeš videti u uputstvu za Stilaća ili, miislim, da imaš šemu osigurača na samim vratancima konzole za osigurače). Sve u svemu 1 minut posla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam malo drugaciji problem... Imao sam peh sa granicnikom vrata i puklo mi je staklo sa vozacke strane. To je uticalo i da mi se jedan od klizaca (prednji) izgleda ostetio pa se staklo ne podize ravnomerno i jednostavno se zaglavi na pola. Vidim da libre i alfe imaju problem sa ovim dok je kod stila to retko pa me zanima da li se ovaj klizac moze kupiti odvojeno i zameniti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari da ne otvaram novu temu imam slican problem.

Zadnji desni podizac na vratima radi normalno,ali na centralnoj konzoli

dugme za spustanje ne radi, vec na dugme za podizanje prozor se i spusta i zaustavlja i podize.

Skroz zbunjujuce ako neko nesto zna nek pomaze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno misli na prekidace u vozackim vratima. I kod mene zadnji desni bangavo radi, jednom sam hteo da kupim polovan ali je prodavac rekao da zadnji desni zeza..sad cujem da zeza i tebe, valjda je tako negde zapisano :)
Inace, do prekidaca je..kad se rasklopi i skine gornji deo prekidaca sve radi, ali ne mrzelo da se zanimam time pa nikad nisam resio to do kraja..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ta na vozacevim vratima.  Znaci na zadnjim desnim normalno radi, a kod

vozaca sve se radi sa tasterom za podizanje i spustanje i zaustavljanje i dizanje.

To je samo na tim vratima sve ostalo je ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mijailovicu, bas ste lepo prikazali rastavljanje za model sa dvoje vrata viska :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ajd da se i ja ovde obratim

ja imam mali problem, na vozacevim vratima ne mogu da otvorim desni zadnji prozor a mogu da ga zatvorim, na zadnjim desnim vratima radi sve normalno, ali znaci na vozacevoj strani mogu zatvoriti ali ne mogu otvoriti :S 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Cojara

Verovatno malo losiji kontakt na prekidacu koji je izrazeniji zimi. Ako sumnjas na nesto drugo i imas nekog Stila u komsiluku (kao sto ih je kod nas gde god se okrenes) mozes i da se zamenis i probas drugi prekidac, skida se za sekund.

Imao sam slican problemcic, resen ciscenjem, pisao sam vec (a moj dragi kolega vec okacio slike):

+1, malo je krenuo da me zeza bas taj na vozackim vratima, trazio je malo jaci pritisak. Skinuo i ocistio oba, rade kao sat na normalan dodir, ima sigurno 2-3 godine.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokusao sam da otvorim ovo gdje su dugmici na vozacevim vratima ali ne ide mi od ruke, a ne smem jace da ne bi puklo sta, pa jel ima neko neku slicicu kako skinuti ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kud ces jasnije od slika na prethodnoj strani ;) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne mogu da skinem nikako :S Nesto tesko i ne smem da guram nazor :S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...