Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Steta,@bane1321 , zao mi je sto odmor zavrsava takvim pehom ali opet, to je zivot, nema vece stete i svi ste dobro.
Sto se tice seta za reparaciju, dabogda im svima trebao koji su ga izmislili a opet, ako znamo da se vecina kola prodaje na lizing i kompanijama, gde je ukljucena pomoć na putu, i da vecina procesnih vozaca u svetu i ne zna zameniti tocak, onda mu dodje i logično...
Eeeee...dobri stari Scenic

Послато са M2003J15SC помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bane1321 a možda taj neki ćopavac ali da probaš u gepek da ga smestiš i pričvrstiš sa strane, pritom ako imaš recimo taštu a da je vešta sa šivenjem da ti napravi neku "futrolu" u kojoj ćeš upakovati gumu. Ne znam koliko bi ti prostora oduzela da to imaš samo kad putuješ van grada. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, Siciliano said:

Eeeee...dobri stari Scenicemoji2960.pngemoji2960.pngemoji2960.png

Moj ex Scenic, inicijalno, nije imao rezervni, već kit, ali je vlasnik pre mene ubacio rezervni, za koji sam ja utvrdio da nije dobar (srećom ispred kapije) i u maju sam kupio "pravu" felnu.

9 hours ago, Axic said:

možda taj neki ćopavac

Gepek, odnosno udubljenje u koje je smešten alat, obavezna oprema i kompresor je plitak, otprilike polovinu ćopavca, pa kad bih ubacio isti ne bih nikako mogao da postavim policu na najniži nivo - bez toga je gepek manji nego u Jugu!

 

Juče baš gledah podvozje, da vidim da li ima štete - Hvala Bogu sve je ok! Idemo dalje...

 

Opet da kažem, da su Kleberke odradile dobar posao po snegu i ledu za vikend! :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scenic je imao prostor za rezervni, sto je najvaznije. Ja sam imao pravi rezervni tocak na Scenicu, srecom nikada mi nije zatrebao

Послато са M2003J15SC помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, da, kao i Bravo u koji sam ubacivao točak, kad god krenem na duži put! 

 

Inače Gospođa je 6kkm u mom vlasništvu! 

Čekamo servis 21. februara!:wub:

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti nešto znači, ja sam pre par dana u servisu u Radničkoj redovan (drugi) servis za Yarisa 1,5 od 125 ks platio skoro 32.000 dinara. Ulje + filteri (filter vazduha nije menjan), kao i zamena ulja kočnica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toyota kaže 160, zakazao sam u Toyota Touring na Smederevca, videćemo!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ako ti nešto znači, ja sam pre par dana u servisu u Radničkoj redovan (drugi) servis za Yarisa 1,5 od 125 ks platio skoro 32.000 dinara. Ulje + filteri (filter vazduha nije menjan), kao i zamena ulja kočnica.
Au brt, šta tu košta 32000din.

Mali servis za Yarisa 2014 16000 din69d2be0d3d7af75fae95289a4ec4028b.jpg

Sent from my SM-A546E using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tada je Jaris koštao od 9.000 evra, sada cena kreće od 18.500 (ispraviće me kolega @moronako grešim).

2014. sam za Bravoa plaćao mali 7-8.000, a veliki 250-260e!

Otišle cene u PM!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I sad je mali servis za Brava 9000 dinara a veliki oko 25000.

Ovaj račun iznad sam postavio za Yarisa proizvedenog 2014 i cena je od prošle nedelje, pa ne znam šta je to duplo skuplje, to me intesresuje, isto je u pitanju ovlašćeni servis.

 

Sent from my SM-A546E using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@knezevic76Praštaj, loše sam pročitao, umesto godište, ja sam čitao godine!:crazy:

 

Parni servisi su kod Tojote skuplji od neparnih! :ermm: A postoji velika razlika u radnom satu između servisa, navodno ovaj na Smederevcu je jedan od najpovoljnijih!

 

Ovo su preporučene za moj HB sa 1.2 turbo

IMG_20240129_105544.thumb.jpg.9e065c729cf539e9273e6c5c8a848198.jpg

 

I TS sa trocilindrašem 1.5

IMG_20240129_105601.thumb.jpg.31be04c0dae8a911e3ffc40af0ffc14d.jpg

 

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites

To su samo "preporučene cene". I ništa više. Veruj mi :)

 

8 hours ago, knezevic76 said:

Au brt, šta tu košta 32000din.

 

Slagao sam :)  Nije bilo 32.000, već 31.580 dinara. Evo ti račun sa specifikacijom, pa vidi ... :) 

 

viber_image_2024-01-29_13-23-06-455.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma znam, skoro je kačio lik na Toyota forumu račun za 90.000km, za SD (limuzinu) 1.5 preko 42.000 rad (preporuka 334e)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna Toyota zašto (produženu ugovornu) Relax garanciju reklamira kao navodno besplatnu. 
Kolega je Yarisa (prethodne gerenacije) terao na servis u ovl. servis na Smederevski put. I bilo je jeftinije možda 5% nego je pre toga plaćao u MAG-u.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, knezevic76 said:

ne znam šta je to duplo skuplje

Koliko vidim uporedno skuplje je ulje, u atmo  1.33 ide 5w30, a u turbo 1.5 ide 0w20 i izračunali su skoro dva sata u BG, naspram 1 sata u GoTa caru! Sad mi nije jasno @moronda li su cene materijala i ruku bez PDV-a? Jer ovako je zbir 26.324, a ukupno 31.580.

Ako su bez PDV-a, onda ispada da je radni sat 6000 rsd, naspram novosadskih 4800!

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skuplji je radni sat u BGu. Kad smo zvali za yarisa, oko 1200 je skuolji radni sat u BGu. A ovaj drug pošto je išao u NS kod familije a i u Goti kupio Yarisa, koji je tamo i održavan, odvezao ga i sad na mali servis.

Sent from my SM-A546E using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije džaba onaj DINO DIY što je imao kanal na Youtube odustao od sedmogodišnje garancije za svoj nov Kia Ceed auto. Dok je nov auto, daju ti garanciju, a deru te na servisiranju.... 32000din servis na 30000km...pljačka

 

mislim, mogu ja da pričam šta hoću, niti sam bio, niti ću biti u koži vlasnika novog automobila 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, moron said:

To su samo "preporučene cene". I ništa više. Veruj mi :)

 

 

Slagao sam :)  Nije bilo 32.000, već 31.580 dinara. Evo ti račun sa specifikacijom, pa vidi ... :) 

 

viber_image_2024-01-29_13-23-06-455.jpg

 

Sad gledam, pa mi nije jasno, zašto su sipali motorno ulje 0W-20, umesto 0W-16? 

Jeste da ovo 0W-20 košta manje (2.607 dinara po litri), ali, koliko ja znam, preporučeno je i kod Toyote 0W-16. I to baš odavno. A to su ranije sipali u ovl. servisima po BG, pa i u onog Yarisa prethodne generacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoć mi stiže poruka o potrebi prelaska na novu aplikaciju - skinuo, al' jok da mogu da se prijavim... Užas!

 

Uspeo sam da "kastomizujem" android auto i multimediju, da bude malo zanimljivija.

 

Za sada mi najviše smeta klimatizacija u zadnjem delu auta, zbog baš glomaznih sedišta vrlo malo vazduha dopire pozadi. Na žalost, samo HB nema otvore za ventilaciju nazad na centralnom grebenu. Zimi se toliko ne manifestuje, ali leti baš zna da smeta, tako da mi sleduje zatamnjivanje do leta! 

 

Sve u svemu, vrlo sam zadovoljan izborom, mnogo više pozitivnih stvari, na dosta stvari sam se lako navikao, a i porodica je zadovoljna. 

Gledajući cene auta, prošao sam odlično, za auto godinu dana star!

 

Čekamo servis da se šlogiramo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, pusti. Nebitno je da li će redovan servis koštati 200 ili 250 evra ili ... Sitna je to para, ta razlika. Ni ručak za dve osobe u nekom skromnijem restoranu, na žalost. Sve poskupljuje, pa i to, svake godine. Ja sam npr. prošle godine za Jazz platio prvi servis oko 21.000 dinara, a neki dan čitam na Honda forumu post prethodnog vlasnika tog Jazz-a (koji je potom kupio Civic hibrid), da je on sada za svoj Civic prvi servis platio 24.000.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma opušteno, ne nerviram se, kažem baš sam zadovoljan autom, a kad pogledam cenu-godište-motor-opremu-kvalitet, mislim da sam ubo džekpot!

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...