Jump to content
FAS Goran
Dragon

Fiat / Lancia / Alfa - dimenzije felni i guma

Recommended Posts

U prvom postu je ta slika, ali se ona trenutno ne prikazuje. Postavljena je na imageshack, iako piše u pravilniku foruma da se slike postavljaju preko PostImage, ali ljudi nekada pomisle da ja smaram sa postimage zato što nemam preča posla :D , a ne zato što su svi ostali debelo manje pouzdani, i tako se sada ta slika ne može videti.

Možda sutra proradi, možda prekosutra...možda nikada. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, 'ajmo ovako. Imam trenutno na bravu 1.6 letnji komplet sa 195/55R15 gumama zrelim za zamenu na proleće. Cene su, u odnosu na 195/50R15, dosta veće za 4 gume a i promer točka prelazi 3% toleranciju u odnosu na 185/60R14 fabrički preporučene. Šta je najbolje uraditi-kupiti 195/50R15 koje su za nijansu manjeg prečnika od 185/60R14 ali i manjeg profila i potencijalno krivofelnena.ebenerupaste ili kupiti skuplje 195/55R15 koje su većeg prečnika+laže brzinomer+dosta skuplje, ali udobnije? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje je kupiti 195/55R15. I nemoj sad da kukaš kako su skuplje, pitao si šta je najbolje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

moze ako se poklapa promer rupa,i ako shrafovi nekache opruge u doboshima,al njih mozesh da skratish al morash da pazish da ne preterash (da ne bi doshlo do nekih nezeljenih sitvacija) ili ti cheljusti na diskovima, zavisi kakve su, za neke imaju caure pa se namesti da odgovaraju :coffee:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu za jedno pitanje (na koje je odgovor verovatno kratko i jasno NE)

pitacu ovde: Da li na starom bravu mogu da se voze 195/65 R15 i 205/55 R16 gume?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja dimenzija guma moze da ide na celicne 15-ice za stila ?

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

195/65

Da li ide i neka druga, verovato ima navedeno u vlasničkom uputstvu:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=38944

Generalno, nema razloga zašto ne bi moglo i npr. 195/60, ali i sa ovom 65 ''zjapi'' rupa, zamisli sa gumom još manjeg profila koliko bi to ružno izgledalo. :thumbup: Opet, šira guma će biti i skuplja, a realne potrebe za širom gumom i ostajanjem na 15-cama i nema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili sam glup ili stvarno ne znam da koristim ove kalkulatore guma. Imam jednostavno pitanje. Zanima me da li mogu montirati 165/70R14 na felne širine 6J? Ta veličina guma, po fiatovim specifikacijama, ide na felne od 5.5J, ali našao sam odlične alu felne od 6J pa bih hteo da znam da li tih 0.5J razlike mogu predstavljati problem jer već imam dobre gume gore pomenutih dimenzija i ne bih sebe dovodio u situaciju da moram kupovati nove gume. Prema nekom mom polu-laičkom mišljenju, to bi trebalo da odgovara, ali bih ipak hteo da čujem šta misli neko stručniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene interesuje da li mogu staviti felugu sa rasponom rupa 4x100 na punta 2 bez nekuh dodataka?Ako moram promjeniti vijeke ako nije problem da mi pokažete slikom kako izgledaju :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može, samo staviš plivajuće šrafove ili konusne podloške...

Koja je mera 1 ET u cm? Meni su felne ET36, pa bih stavio pozadi distancere, ali me zanima koliko bi najdeblji smeli da budu sa obzirom da su gume 195/50 R15

Share this post


Link to post
Share on other sites

To na slici su obicni konusni srafovi i matice. Plivajuci izgledaju ovako:

parts_image_14twelve_1.jpg

A nece ni trebati ako se ide na 4x100 aftermarket felne, pricali smo o tome vec 100x :) Ako se stavljaju fabricke 4x100 sa uskim rupama, onda moraju.

1ET = 1mm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citam ranije postove, ali ne mogu da nadjem da li moze na bravo 2001 guma 185/60R15? :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tu felugu 4x100 mogu staviti na auto i zavrnuti vijke ali se bojim da će se iskriviti od opterećenja jer sa druge strane ima lufta i onda ih više nikad neću skinuti sa auta.Moji vijci izgledaju kao taj treći na predhodnoj slici.Trebam li onda tražiti ove plivajuće ili ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ima lufta? Koji ti je promer centralne rupe? Ona mora da nalegne na osovinu pozadi knap, mora da bude 57,1 mm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...