Jump to content
FAS Goran
Dragon

Fiat / Lancia / Alfa - dimenzije felni i guma

Recommended Posts

moze li neko da ispise koje se sirine i ET-ovi isli sa skorasnjim Fiat 15" celicnim felnama?

Recimo, 15" celicne su isle na Stilo, Bravo, Multiplu...

Fala u napred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jos jedno pitanje :)

ako neko ima gole celicne bez ratkapni, i subler pri ruci... Treba mi jedna druga dimenzija :)

precnik rupa za prostrujavanje vazduha

crtam felnu u aCAD-u, pa mi trebaju takvi podaci

edit: i debljina lima od kojeg su presovane :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je za punto mk2a na felne 15" 195/50 najveća dimenzija koja ne kači nigde ništa? 7j et32 su felne

ja mislim da jeste.. felne sto sam sad uzeo su 15ice i otisao sam kod vulkanizera koji je ''iskusan'' i kaze da mi je 195/50 jedino resenje.. pa i ona ce mozda kaciti na nekim rupama, kad je pun auto i bla bla.. samo moja felna je 25et i 6,5j..

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam cromu 2006 godiste koja fabricki ima 17tice felne.

hteo sam da stavim 16tice zimske gume, i nasao skinute sa zafire sa goodrich gumemam stvarno dobrim.

Medjutim centralna rupa na felni mi ne odgovara to jest ono srce na kolima je sire za milimetar dva u odnosu na centralnu rupu felne.

Koja dimenzija te rupe meni odgovara i da li je to J - ot oznaka?

Unapred hvala!

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

centralna rupa trebalo bi da bude 58,1 i nije ti to jot

Edited by pozarevljanin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čudi me da ne paše trebalo bi da paše bez problema jer je Croma većinski GM a ne Fiat pa je šasija ista. Da li su felne od Zafire A ili B???. Dobar strugar bi to mogao da proširi bez problema na strugu ali mora tačno da se odradi zbog balansiranja. Kada je rupa velika onda se radi suprotno prave se plastični prstenovi koji popunjavaju rupu do željene mere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa i meni je cudno...kao gume bile na zafiri....mislis da je pametno to sa strugarom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam konsultuj se sa 2 3 stugara pa vidi, zvuči kao da si već kupio tako da nešto moraš da uradiš. Ja sam kupovao u gume felne danko 16 čelične od vectre c i astre h bez ikakvih problema paše (a zafira b i vectra c je ista šasija). Ako ne može da se poveća rupa vidi da trampiš tamo za druge.

Edited by notorni

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa i meni je cudno...kao gume bile na zafiri....mislis da je pametno to sa strugarom?

ako ti je centralna rupa manja od 58,1, nije pametno da kačiš felne na strug i širiš ih, a ako je veća od 58,1, onda je najbolje da ti neko na strugu napravi biksnu sa centralnom rupom 58,1, ali ako se već radi o milimetar dva, nije pametno da se bilo šta radi..

Edited by SikterBre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima!

Pre par dana sam uzeo punta sportinga 1.2b i hteo bih da na leto stavim felne od stila abarta,pa me zanima koliko je to pametno,da li moze i koliko da skodi,i koja je cena kod nas tih felni???Hvala unapred

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima nas clan smeker192 upravo te felne na prodaju, pogledaj u oglasima na forumu, mislim da ih je ostavio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ti to pametno, odignućeš auto dosta od zemlje, pa će da ti se otvori dodatni trošak da spuštaš auto, jer će mnogo ružno da izgleda, a drugo, pored toga što ćeš morati da voziš niskoprofilne gume, pa će da ti bude neudobno, ima na svakoj rupi i kada god sedne neko pozadi ima da ti struže točak o šraf amortizera ili o rubove...

Nije to samo da staviš felne, to povlači još mnogo dodatnih stvari da bi to leglo kao dupe na nošu :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala NED pogledacu.

@Sikter bre

Pa bas zbog takvih nekih problema sam i pitao da li je pametno da to uopste radim jer sam video takvog punta i mnogo mi se svideo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može da se stavi. Lepo izgleda, baš. Ima slika u temi o okupljanjima na kojoj je baš takav Punto, samo je on bio čini mi se 1.8 16v HGT. Ne sećam se da li je morao nešto da prerađuje, doteruje, ili je samo morao dakupi baš, baš nisku gumu, tj. mali profil. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam u ponudi da uzmem 17-ice felne (Abarth od stila)...Kod mene na brav u je motor 1.2 16V 80 ks pa me interesuje koliko bih bilo stetno to za njegov motor menjac kvacilo i ostalo?:) Gume na njima bi bile 205/40...Trenutno imam 16-ice sa gumam 205/45 i ok vuce ne zapinje ali u udobnosti ima razlike u odnosu na celicne 14-ice...

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo uporedio sam sa 16-icama koje sad imam i sa 17-icama sa 205 gumom i sa 195 gumom dal je moguce da je tolika razlika?

Znaci kad bi stavio 17-ice sa 195/40 gumom bilo bi bolje nego sad sto vozim 205/45 :D

Gume.jpg Gume2.jpg

Samo tesko da cu da nadjem gume 195/40 R17 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se pohvalim da sam pre neki dan kupio Bravo 1.9JTD.

E sad, na njemu su alu felne petnajstice 195/50 i to ga čini vrlo niskim.

Pošto se moja ulica ne čisti od snega (kojeg još uvek nema) ja bi da kupim polovne čelične felne i neke zimske gume za napred.

Moja nedoumica se ogleda u tome što ne znam koju bi veličinu guma mogao da uguram u koševe, a da nigde ne zakačinje.

Vidim da su fabrički za njega preporučene 185/55/15 i 185/60/14

Verujem da bi mogao malo da ga podignem sa odgovarajućim gumama pa da spreman dočekam ovaj sneg koji nikako da padne?

Ako neko ima neki savet za mene, dobro bi mi došao.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas kalkulator velicina guma pa mozes da uporedis visinu tockova. Na moj Bravo sam stavio 195/55/15 sto ga je podiglo za nekih 19mm u odnosu na 195/50/15 i to je maximum a da tocak ne kaci o blatobran. Oseti se razlika...

Ono sto mene zanima jeste koje lance (njihova visina, mozda 7mm?!) mogu da stavim na 195/50/15 s obzirom da manual ne preporucuje lance za ovu dimenziju :veryangry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da referišem šta sam uradio. našao sam neke četrnaestice felne i na njih postavio 185/65/14 vinteru.

veličina ove gume je u rangu kao da sam stavio 195/55/15. Znači ima još mesta u košu. Ladno bi mogla da se stavi i guma 185/70/14 A i 195/60/15, ako bi nekome bila bitna visina auta kao što je samnom slučaj. :coffee:

Drugar mi je na ovoj adresi našao jako povoljne unirojal zimske gume ali je to meni nisko pa ko voli nek izvoli, 2400 din. džabe:

http://www.coningdoo.co.rs/putnicki-program/05039/Uniroyal/

Share this post


Link to post
Share on other sites

pregledao sam temu od slova do slova!

siguran sam da sam na forumu video za lanca i fiat automobile po modelima koje dimenzije guma i felni fabricki nose

a sad ne mogu da nadjem.

Interesuje me fabricke dimenzije za Lancia Y 2002 sa 14 i sa 15 fabrickim felnama alu ili celicne nebitno je!

izgubio sam se ko magare u magli! :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...