Jump to content
FAS Goran
Dragon

Fiat / Lancia / Alfa - dimenzije felni i guma

Recommended Posts

Narode, jedno pitanje. Naime, imam punto mk2 1.9JTD sa 195/50R15 i bravo 1.6 195/55R15 gumama. Da li neko zna koliki su optimalni pritisci za navedene pneumatike? Ne mogu nigde da nadjem adekvatne podatke, dobijam oprecne odgovore gde god da sam pitao...

Za 195/50 napred 2.4 pozadi 2.2bar. 195/55 mozes i 2.2 napred,a 2.0 pozadi. Ja tako praktikujem :)

Koliko je ovo sigurno, je furam 2.1 napred 2.0 pozadi, malo mi mnogo ovo 2.4, jel' to zvanicno ili onako, sa Interneta? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citao sam temu ali mozda nisam video. Da li je neko na Bravu vozio 195/45 15", i da li je to mozda malo za brava ?

Moze i slika ako neko ima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je 195/50/15, GT felnice...

Razlika od 0.5cm ce dati vecu neudobnost, vecu sansu da iskrivis felne (ne daj Boze) i izgledace prilicno bezveze... I sa 15" felnama izgleda "nepopunjeno", sa 45 profilom bi tek bilo prazno... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citao sam temu ali mozda nisam video. Da li je neko na Bravu vozio 195/45 15", i da li je to mozda malo za brava ?

Moze i slika ako neko ima

Mislim da ti je to niska kombinacija za bravo,ja sam na bravi vozio 195/45 ali na 16-icama i to je prava mera,imao sam negde i slike,ako te zanima potrazicu

Meni je 195/50/15, GT felnice...

Razlika od 0.5cm ce dati vecu neudobnost, vecu sansu da iskrivis felne (ne daj Boze) i izgledace prilicno bezveze... I sa 15" felnama izgleda "nepopunjeno", sa 45 profilom bi tek bilo prazno... :thumbup:

Da ne bude zabune razlika izmedju profila 45 i 50 za sirinu gume od 195mm iznosi 195x0,50x2-195x0,45x2=195-175,5=19,5mm,odnosno guma profila 45 je niza za cca 2cm od profila 50 ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
U nekoliko postova korisnici kažu da je minimalna 16ica (fabrički), ali nisam uspeo da skapiram na osnovu čega su to zaključili.

Pa nisu zaključivali, već pročitali korisničko uputstvo proizvodjača, gde piše

"205/55 R16 91V" - najmanja

"225/45 R18 95Y" - najveća

Ako je 16v ne moze na 15-ice, ako je 8v moze

E, a ovo ne piše u uputstvu

Ja mislim da 15 ne može ni na jednu Cromu, prvenstveno zbog kočionih diskova. Diskovi na 16V su 305mm a 8V je 292mm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li može da se navuče cipela od 235 45 17 na Crominu felnu 17 od 7 jota. 215 50 17 je standard, 225 45 17 može, ali ne znam za 235?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citao sam temu ali mozda nisam video. Da li je neko na Bravu vozio 195/45 15", i da li je to mozda malo za brava ?

Moze i slika ako neko ima

Mislim da ti je to niska kombinacija za bravo,ja sam na bravi vozio 195/45 ali na 16-icama i to je prava mera,imao sam negde i slike,ako te zanima potrazicu

Meni je 195/50/15, GT felnice...

Razlika od 0.5cm ce dati vecu neudobnost, vecu sansu da iskrivis felne (ne daj Boze) i izgledace prilicno bezveze... I sa 15" felnama izgleda "nepopunjeno", sa 45 profilom bi tek bilo prazno... :thumbup:

Da ne bude zabune razlika izmedju profila 45 i 50 za sirinu gume od 195mm iznosi 195x0,50x2-195x0,45x2=195-175,5=19,5mm,odnosno guma profila 45 je niza za cca 2cm od profila 50 ;)

:thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da niza pa sam zato i pitao sa ne bude nepotpuno kako kazete.Inace sad vozim 195/50 15, pa sam naleteo na jos jedne petnaestice felne sa 195/45 pa me zanimalo da li je neko to vozio.hvala na odg :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta mislite, da li je pametnije na bravo 1.6 staviti 195/50R15 ili može da gura (imam ih trenutno ali moram da menjam na proleće) 195/55R15? Felne su sa HGT-a..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

Trenutno imam 195/50/15 dimenzije guma. Koju jos dimenziju guma mogu staviti (neku malo zastupljeniju) umjesto ove. Kontam kupovati zimske gume pa da potrazim mozda neku zastupljeniju/jeftiniju/pristupacniju itd dimenziju.

Hvala

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ovako. Na bravisi imam 15ice alu felne i 195/55R15 letnje gume. Kupio sam winteru 185/60R14 i danas 14icne alu felne i to me je jeftinije izaslo za 2-3k dinara od 195/55R15 zimskih guma. Zakljucak-2 kompleta tockova,ne treba premontiranje guma i placanje istog svake sezone i + 2x alu komplata! :))

Najjeftinije i najbolje resenje. Nego, jel mnogo 100e za 14ice alu (titan sestokrake) felne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa ovako... imam sve 4 nove letnje gume... pa sad planiram da kupim dve gume 205 ili 215 50 ili 55 profil... pa me zanima dal moze da stane na zadnje tockove dal nece da cese... Dal ima neko iskustva o tome...? Napred bi ostavio 195/50 a nazad te dve dimenzije ako mogu da stanu... :)

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto sam trazio celicne felne za svog GP-a za zimske pneumatike, dobio sam ponudu coveka koji je prodao Renault Lagunu i ostale su mu 4 felne 4*100 (renaultov pecat na njima, i sve ostalo, fakticki nove). Felne su 15 cola i promera 4*100. Skinuo sam tocak, stavio felnu pasuju na srafove. Sve izgleda taman.

Da li da uzmem ove felne ili treba da obratim paznju i na jos nesto drugo?

Hvala Vam puno na odgovoru.

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Celicna felna za grande punta 6J x 15" ET 43 a to zahteva gume 175/65 15....moze i 185/65 15

Obrati paznju Na J(jote) i na centralnu rupu pisalo je negde na forumu koja je sirina centralne rupe jer ako ona ne pase moraces da pravis prstenove koji su doadni trosak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znao sam da ne moze sve da bude idealno :( A legle su mi ko budali samar.

Pogledacu kada stignem kuci. Znaci na primer 7j ne mogu da montiram na 6j.

Za GP treba 4X 100 , ET 45, SREDNJA RUPA 56,5 mm , 15 coli , 6jota

A manje vise na netu za Renaultove modele pise:

RENAULT

Model P.C.D. Offset C/Bore

Clio, Megane, Laguna, R19, R21, Espace 4 x 100 35...38 60.0

Znaci mrka kapa? :( Da ih vratim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa po tvojim podacima nije centralna rupa ista. To je veci problem nego fizicki sama velicina felne, jer grande ima mesta koliko hoces

Inace grande fabricki ide sa 6Jx15" ET43 , 6Jx16" ET45 i 6.5Jx17" ET46

Share this post


Link to post
Share on other sites

Utisnuto na rubu felne

Znao sam da ne moze sve da bude idealno :( A legle su mi ko budali samar.

Pogledacu kada stignem kuci. Znaci na primer 7j ne mogu da montiram na 6j.

Za GP treba 4X 100 , ET 45, SREDNJA RUPA 56,5 mm , 15 coli , 6jota

A manje vise na netu za Renaultove modele pise:

RENAULT

Model P.C.D. Offset C/Bore

Clio, Megane, Laguna, R19, R21, Espace 4 x 100 35...38 60.0

Znaci mrka kapa? :( Da ih vratim.

Koliko sam citao na netu izgleda da mogu od Opela:

Astra Mk 2, Corsa, Nova 4 x 100 42...45 56.5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...