Jump to content
FAS Goran
Dragon

Fiat / Lancia / Alfa - dimenzije felni i guma

Recommended Posts

Centralna rupa 56,5 za GP na renou 60,1.

Može i prst u oko al boli.

Opelove felne idu na GP Astra ,Corsa...

ET par milimetara gore dole manje više nebitno kad stavljaš zimske gume.I prporuka zimske gume za broj uže od letnjih.

Edited by jevta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bitna stavka je i pogledati cene određenih dimenzija... na primer, uvek mi je bila fascinantna razlika od 30-40% pa i više u ceni recimo između 195/50/15 i 195/55/15. Rekao bi čovek nikakva razlika, ali u ceni nenormalna... zato kad birate gume za zimu pošeljno je izeti za jedan broj užu i jedan broj višu da bi koliko-toliko ostao isti obim točka, ali obavezno proveriti i cene ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, nego umesto 185 staviš 175

Momci hvala Vam puno na pomoci, juce sam obisao glavne radnje u ZR i cene guma su katastrofalne u odnosu na BG i NS, u jednoj su mi 165 15-tice nudili Sava Eskimo za 6700 a u drugoj neke Fulda za 7800, ko da imaju i ugradjen MP3 player ili uzimaju marzu da se ne zna. Cini mi se da su u FIAT-ovom servisu negede oko 6500 neke strane ali ne mogu da se setim koje.

Sada bar znam da treba da trazim 175/65 ako ne gresim? (175/65 je original Michelinova letnja koju sam dobio uz auto).

Pomozite mi dok ne poludim sa ovim ciframa :) I preporucite neki pneumatik (a da ne potrosim celo bogatstvo).

Hvala Vam unapred.

Edited by Mirke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomozite mi dok ne poludim sa ovim ciframa :)

Pogledaj preko puta crvenog krsta u dvorištu.

Dimenzije pneumatika koje se smatraju standardne za određenu veličinu toča su dosta jeftinije.

Znam za ove veće:

195/65-15

205/60-16

225/45-17, zanimljivo je recimo da je uži pneumatik 205/50-17 skuplji skoro 30%

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio video (konacno prava cena, radnja, ljubazno osoblje koje sve lepo objasnjava i u ZR), ostaje samo da skupim novce i da ih namontiram kada malo opadne ova temperatura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako zanima me da li neko zna da na punta klasika sa fabrickim celicnim felnam ET35 mogu da se stave celicne felne sa punta mk1 koje imaju ET48, i jedne i druge felne su 14 inca, bojim se da ne kace o amortizer ili o sraf amortizera.

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li na punta mogu da se stave alu felne 4*100 umesto 4*98,i ako da,pod kojim uslovima,i da li se to preporucuje uopste?

Edited by neshaoct
prebačen post

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da mogu i mislim da vise ljudi vozi sa felnama koje imaju raspon rupa 4*100, zato sto ne mogu sve felne da se nadju sa rasponom 4*98, jedini uslov je da stavis druge srafove, mislim da se zovu plivajuci srafovi, onaj konus im nije fiksiran za telo srafa nego stoji tu kao neka podloska. Cuo sam da neki stavljaju i obicne srafove, ali ovako si siguran, i ja vec 5-6 godina vozim na felnama sa 4*100 i nemam bas nikakav problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo sam felne 15" pa planiram da stavim nove gume, i da ih ostavim za leto, e sad, planiram da stavim distancer 15mm najviše i da kupim gume do 190 široke, pa me zanima, šta je najveći limit visine gume, a da mi ne kači nigde ništa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li pasuje 195/60 na Bravo, tachnije da li kachi guma za plaobrane? Felna je fijatova standardna aluminijumska. Mislim da je 5J. Hvala

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pasuje i 195/65 - cepaj i ne misli ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

kada smo vec kod toga,meni su cetrnaeske na bravu,ja razmisljao da stavim 185\70,ili \80(ako postoje),da bih ga malo podigao.da lice one kaciti ili necemu smetati?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motor-menjac je konstuisan na osnovu odredjenog obima ili ti precnika tocka. Tako da je problematika: ''Da li ce stati???"" po meni potpuno :thumbdown:

Postoje kalkulatori guma ma netu pa bacite pogled na to. Neko prihvatljivo odstupanje je 3% od fabricki deklarisane dimenzije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas tako, ja samo pricam iz prakse, malo smo zaobisli teoriju. Probao sam i 205/55/16, ali nece da moze, fabrika kaze 205/45/16 max i tako je sada.

Sto se tice 65 visine, to je pravi balon od gume, ali moze da stane i da nekaci nista.

A 195/55 ili 60 je bas lepa i prava mera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U autodati propisane dve varijante od 15 cola, a to su za bravo sa JTD motorom.....

6X15.....195/55R15 84V

6X15.....205/50R15 86V

JBG! Nista od malo dizanja auta.

FantomX> Jesi ti probao varijantu 195/60 R15??? Kakva su iskustva? Hvala.

Edited by spoonman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vule vozi bravu sa zimskim 185/60, sto je skoro pa isto, malo je uza.

Profil 60 savrseno popunjava rupu i rekao bih da je prava mera za pristojnu i udobnu voznju. On je bar zadovoljan, meni je bilo skroz OK, daleko udobnije od 195/50/15 po fabrici ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

195/60 i 185/60 ne mogu nikako biti iste visine!!! Guma 195/60 je za 12mm veca u precniku.

Razlika u visinu izmedju guma 195/55 i 195/60 je 10mm i to je na granici da kazem dozvoljenog.

A,ako je fabricki 195/50,a ti hoces 195/60 onda mi je to malo previse. To mu dodje 40mm veci tocak,previse je to.

Edited by saleTIPO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...