Jump to content
FAS Goran
shuxx

Stara planina Dojkinci

Recommended Posts

Kopaonik je odavno postao "dno dna" za ljude koji bi da uživaju dok skijaju. Nivo uživanja dok skijaš na Kopaoniku je isti kao da npr. uzmeš neku baš besnu sportsku mašinu i voziš je po gradu tokom najvećeg saobraćajnog špica, u režimu "kreni-stani". Nema razlike.

 

Bio sam inače par puta na Staroj planini i ostala mi je u veoma lepom skijaškom sećanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/8/2022 at 2:24 PM, neshaoct said:

emisijaSATyoutubelogonovi.jpg EmisijaSAT: Stara planina 

 

Budući da je jedna deonica puta obnovljena pre par godina videćete kako se najlakše stiže do ovog ski-centra, a po prvi put će biti predstavljene i skijaške staze.

Naravno, detaljno je pokazan i hotel ''Stara planina" sa svim sadržajima koje nudi. Saznaćete i kako izgledaju drugi smeštajni kapaciteti, ali i koje sve zanimljivosti čekaju turiste:

 

 

"... Najlepša stvar u vezi "Stare planine" je što ovde nikada nema gužve ..."

 

E moj Alviroviću ... :) Ja sam poslednji put bio na Staroj planini pre neku godinu, za Sretenje, malo produženo.

Čim smo došli, uzeli ski pass za 4 dana, za sve nas.

Već prvoga dana skijanja, gužva na žičarama je bila takva da smo na gondoli čekali u proseku 25-30 minuta svaki put.

Totalno sam bio izludeo prvoga dana, da sam ski pass vratio (za preostale dane) na početku drugoga dana i ostatak boravka na Staroj planini sam proveo hodajući po planini, po snegu ...

Ostatak porodice je najpre bio ostao da skija, ali i oni su izgubili entuzijazam zbog gužve na žičarama, da smo se odozgo vratili dan ranije totalno isfrustrirani gužvom.

Na žalost, godinu pre toga smo imali isto crno iskustvo sa gužvom na žicama i stazama na Kopaoniku za Sretenje.

I posle i ove "Sretenjske epizode" na Staroj planini, rekao sam sebi "više nikada" za Sretenje.

I zaista, van termina tih sumanutih gužvi, Stara planina je prelepa. I svi superlativi za skijanje. I ski staze Sunčana dolina i Konjarnik su mi zaista omiljene staze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, da iskoristim ovu temu za jedno pitanje. Gost iz našeg apartmana putuje motorom kroz srbiju Ide u pravcu Bugarske, iz Arandjelovca, pita za preporuku lepih piteva za vožnju i mesta za obići na tom pravcu, hvala ako imate savete. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gomila je podpitanja da bi mogli baš kvalitetno da mu pomognemo, ali pošalji ga iz AR na Dunavsku magistralu. Neka je odvoza celu pre ulaza u Bugarsku.

U zavisnosti gde ide, može kod Negotina da uđe u Bugarsku a ako hoće još da se švrćka po Srbiji, posle Negotina neka ode u Rajac (pimnice) pa Knjaževac - Kalna - Pirot - Dimitrovgrad. 

Ma može kako hoće, što Jevta kaže - nema greške. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, jako čudno i neobično. Postoji puno objašnjenja ali ni jedno nije čvrsto utemeljeno.

Nekada (kad su postavljani) su svi ti spomenici bili obojeni jarkim bojama...

 

Baš vredi videti, meni podjednako fascinantno kao i same Rajačke piMnice    :unworthy:      :thumbsup:

 

 

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

U istocnoj Srbiji je svako groblje interesantno na svoj nacin :) 
tacno samo da ides i da se krstis... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...