Jump to content
FAS Goran
arnage

Kupljeno je...

Recommended Posts

...nešto sebi zanimljivo. 
Šta je to što ste sebi kupili što vam je veoma zanimljivo?

 

Evo na primer, ja sam kupio vazdušnu pušku.

vzp.thumb.jpg.e91dbe720c837922b5205e0dc2d702c5.jpg

 

Kao klinac sam vucarao po selu komšijinu vazdušnu pušku i pocao po svačemu. Odavno želim da imam svoju. Poslednjih godinu dana sa se raspitivao, gledao YT video recenzije, i eto odlučio da je kupim.

Namera je, kao i do sada sa vazdušnim pištoljem, da se gađaju papirne mete...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa na kraju je odluka pala na Norconia B36F UnderLever. Za početnike. 175ms na izlazu, nije potrebna prijava policiji... Specifično za nju je što se ne nataže lomljenjem cele cevi, već polugom ispod nje. Pomislio sam da će na duže staze ravan puške ostati pravilnija zbog toga što nema prelamanja cevi...
Ako se pronađem u ovom delu streljaštva možda pređem i na PCP 5.5mm... Ali to je već investicija...

Edited by OmenVeritas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slicna prica i samnom. Pre dve godine kupio vazdusaru 4.5mm, gledao sam one od 300m/s, medju njima i jedna Norconia. Ali na kraju uzeh kao ti od 170m/s... Dobro bije za hobi gadjanje 10 / 15m... Nisam vala do sad ispucao vise od 600 dijabola... Mada fina zanimacija. Mete skines sa interneta, odstampas. Mozes i da napravis neke metalne, rotacione, kad je pogodis, zarotira i vrati se u isti polozaj, gravitaciona. Uzivaj....
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gađao jedno leto pre par godina limenku od farbe oko 50m nije loša zanimacija, i još zvuk pogotka.
Limenku malo probijem na dnu tako da kad se okrene stoji na sredini metalni klin koji je ubijen u zemlju, pa pri pogotku kao zvono se čuje 
Puška ne znam koja je bila, jednostavno sam je pozajmio od nekog lovca, izgustirao i vratio.

 

 

Edited by neshaoct
pismo Foruma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super, ima muškaraca na forumu... ;)

 

Sledeće što sam kupio je novu veš mašinu. U uputstvu piše da treba ključ 32 (!!!) da bi se podesile nogare. Ok, kupih jer nisam imao, platio ga skoro 1.400 din.
Ali šta se dešava - Kada krenem da okrećem ključ na nogarama mašine, one se uviju i obliznu. Prosto, nije moguće odvrnuti nogare jer se njihova guma uvrće!

 

I hajde recite (napišite) šta sam to kupio? :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar ne dođe neki odgovarajući ključ uz mašinu? 
Meni tako stiglo, ništa dodatno nije trebalo

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uz novu masinu bi trebalo da dodje tanak kljuc, ovi pravi mehanicarski su bar duplo deblji, jer je ovaj jednokratan. Ako ti se guma uvrce dok stoji na plocicama, mozes da je podmazes sapunom /sapunicom. Dobra je jer je klizava, a kad se osusi, vise nije klizava. To je i fora za namestanje one gume na vratima ves masine, mada ima i druge namene.

Sent from my POT-LX1 using Tapatalk

Kad bolje razmislim. Nesto ti radis pogresno. Na dnu je ta stopa sa gumom. Ali iznad obicno budu dve matice, glavna i kontra matica. Proveri. Sa jednom podesavas visinu, gore na masini stavi libelu, i gledaj da ti masina ne klacka, a posle pritegni kontra matice. I fiksirano je

Sent from my POT-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa hajde razmislite logično...

Da je već bio odgovarajući ključ u paketu, da li bih morao da kupujem posebni? :)

Jeste, ima jedna matica iznad gume. Pročitao sam uputstvo pre upotrebe ali problem je bio to što do te matice ne mogu da dođem... Videću kada kupim nove papagajke. Ove koje imam su stare i preskaču...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednom rukom gurneš mašinu da stoji na zadnja dva (ako nisi siguran u levicu ruku, podmetni nešto ispod prednje ivice) odvrneš tada i rukom nogice spustiš vaser vagom izmeriš gde šta treba, tako i zadnju stranu po predviđanju od merenja i to je to, ne trebaju ti nikakvi ključevi...

Kad je odigneš ide lako. Te sigurnosne matice takođe dovoljno rukom dotegnuti ako nisu stop matice, tada mora ključić.

 ima i ona caka kad čistite filter od pumpe, uglavnom se nalazi na prednjoj donjoj strani mašine iza poklopca.

Rukom skoro nemoguće odvrnuti, kombinirke u ruke naopako, tako da ručke upadnu u čep filtera i sila.

Послато уз помоћ ТT

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo receno. Da nam je dao fotku nogica i matica, dali bi konkretniji savet

Sent from my POT-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otišao već... :(
Glock replica BlowBack. Mnogo brzo je trošio co2 ampule. Nekih tridesetak kuglica i to je to...
Sada gledam nešto sa 4.5mm... Najuži izbor su Walther CP88 ili Legends S40.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...