Jump to content
FAS Goran
Semi

Ford Focus mk3 1.6tdci

Recommended Posts

Cao svima, 

 

Red je da predstavim i ovde svoj novi prevoz. Iako sam ganjao neku 159-ku, na kraju sam odustao jer ono sto sam zeleo, a da bude i finansijski prihvatljivo, nisam mogao da nadjem.

Onda sam sveo izbor na Astru J i Focusa i na kraju kupih Forda :)

 

Dakle, Focus iz 2011, u klaj klaj verziji od 95 konja sa 6 brzina.

Kupljen od vlasnika sa 124.000, redovno odrzavan u grantnom roku u Grandu, a posle u Pinosavi. 

Mehanicki deluje super, limarijski ima ogrebotina i ostecenja koje cu resavati.

Oprema neka osnovna sa dodatnim zimskim paketom, odnosno grejacima sedista, soferke i retrovizora. Naknadno ugradjen Parrot bluetooth. Ima i start-stop sistem, eto.

 

Auto preuzeo u subotu i prvi utisci su sasvim dobro. Udoban, lepo se vozi, utegnut, cak i ne ide toliko lose obzirom na snagu. Potrosnja smesna.

 

Trenutno je u Pinosavi gde ce se sutra odraditi veliki i mali servis i detaljno pregledati auto, pa da vidimo gde smo :)

 

Za sad samo jedna slika, a ovih dana bice jos, kao i vise utisaka.

 

 

20180519_095309.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako imas grejace sedista, verovatno imas i grejac kabine sto je ekstra jer taj motor jako slabo greje preko zime i u gradskoj voznji

inace, smesno mali potrosac ali motor je 'nak, ja nezadovoljan s njim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videcemo jos oko tog zimskog paketa, mada ne znam ni kako da proverim??

 

@srdjos

Cime konkretno nisi zadovoljan? Neki problemi sa njim ili ti jednostavno ne pase?

Share this post


Link to post
Share on other sites

odes na Ford Etis ili neki drugi vin decoder sajt

http://www.etis.ford.com/vehicleRegSelector.do

i ukucas broj sasije i pokaze ti sta imas u paketu

 

Pa motor je malo kilav, drugo, po gradskoj voznji se greje nikako. Fiatov dizel sa vecim blokom mi je pre dizao temperaturu motora nego ovaj

drugo, da bi predupredio da rikne turbina, morao sam izvaditi neka dva sita kroz koja prolazi ulje 

trece, sta god radio na njemu, imas brdo podloski, matica, gumica koje moras kupiti, moj majstor pizdi od tog motora

 

Dobra stvar je sto je tih i prijatan za usi i kabini

takodje, za taj motor ima delova na svakom cosku jer nije bas poznat po pouzdanosti.... Bukvalno, uzmes isti takav motor iz Peugoeta i stavis  u Forda i teraj

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Semi

 

Ooooo, gde si Semi... :D:welcome: Šteta što ne nađe neku 159-ku koja bi ti odgovarala. 

Al' ovaj Focus sa malom kilometražom, poznatom servisnom istorijom... :thumbup: jedino je malo ''klaj-klaj'' što kažeš...ali ako toliko zatreba valjda i ti Focusi mogu da se malo čipuju.  :D:whistle: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, gde si Neso :)

Kad vec nisam nasao 159 po meri, onda odlucim da gledam mladje i sa poznatom istorijom. Jedan od razloga zasto bas ovaj konkretan.

 

Uradjen veliki i mali servis danas, auto pregledan detaljno i sve je ok po recima Dragomira iz RSD servisa. Inace, sve pohvale za servis - brzi, uredni, druzeljubivi :)

 

Danas ga i malo stisao po uzimanju, fino ide sasvim. Do 140-150 dodje prilicno lako. Trazi cesci rad menjacem, ali u pravom stepenu i ne vuce lose.

Da se uverim jos neko vreme da je auto ok, pa cemo na remap :)

Edited by Semi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si siguran u kilometražu, nisi morao da radiš veliki servis pre 180.000 km (112.000 milja), al' gotovo sad...

Ovo je iz Ford Etis-a za Focus mk3 1.6 Tdci:

 

210705b23c958a6027fbccc66c48a75a.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Siguran sam 99,9% :)

 

Ja sam nailazio na razlicite podatke, od 140 do 180kkm, ali mi sve to deluje mnogo za kaiseve.

Ne kazem da ne bi izdrzali i da bi se nesto desilo, ali je za moj pojam to mnogo i ne bih imao mira :)

 

Na prethodnim autima sam menjao na 50 do 80kkm, tako da ovih 124 ili na sledecih 100-120kkm je premija :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav negativizam :)

Taj Ford ti se bas ne dopada.

 

Videcemo. Servis je dao garanciju i zakazao naredni za 100.000km.

Ako ostane kod mene tad ce ici, mada cisto sumnjam da cu ga voziti 5-6 godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 hours ago, Semi said:

Kakav negativizam :)

Taj Ford ti se bas ne dopada.

Ford je ok, motor je nak, doduse, ti imas laksi auto nego ja a i noviji, pretpostavljam da ces biti zadovoljan

Kao sto je rekao @neshaoct, moze to da se cipuje na 115 ks, onda je druga prica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sad sam zadovoljan autom. Jako se lepo vozi, stabilan, utegnut. Nije neki sprinter, ali nije bas i da se vuce.

 

Inace, za vikend se malo igrao i ugradio led dnevna svetla. U pitanju su dual led sijalice koje idu umesto zmigavca u faru. Ostao je fabricki izgled, bez budzenja sijalica i traka negde po braniku.

Meni se svidja, jos samo da prodje kao drl kod policije.

 

Inace, hvala @yuhica za par saveta oko ugradnje :rolleyes:

 

20180527_201606.jpg20180527_201625.jpg

 

Inace, na slici bas bljeste, u stvarnosti nije toliko jako.

Zamenicu uskoro i oborena svetla jer je sada malo sareno. Neka preporuka za sijalice H7? Neki Philips, Osram?

U planu su uskoro parking senzori, kao i tempomat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshaoct

 

Neso, ovo ide na 159-ku samo tako. Plug&play varijanta. Ja sam ih i uzeo potencijalno za 159, ali eto :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima već jedna druga ideja za 159-ku. :D 

 

Halogena sijalica (koja daje malo pojačano belo svetlo, kažu 130%):

http://www.silverauto.rs/index.php?route=product/search&search=platinum

...na mesto dugih ili oborenih, koja bi se koristila kao dnevno svetlo ali sa 40% svoje snage. Ima mali uređaj koji to omogućava, baš juče video kod Kuvalje.

Ako sam ga dobro razumeo, onda se to poveže tako da se iskoristi senzor za svetla, pa npr. kada uđeš u tunel odmah prelazi automatski na 100% snage i imaš klasična oborena svetla dok prolaziš kroz tunel...čim izađeš automatika bi po danu ugasila svetla, ali ovako će ostati na 40%. Naravno, kad je mrak, automatika ih pali u full režimu na 100% snage.

Radom na 40% u funkciji dnevnih svetala se produžava radni vek sijalice, a svetli dovoljno jako da Policija to ne vidi kao problem. Faktički sve što treba je da se jednom svetla postave na A, i više se ne pipa. B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, da, znam za tu varijantu. Proko bese? :)

Super prakticno ako postoje senzori za svetla.

Ali, ima neka fora da tih 40% ostvaruje konstantnim seckanjem napona, sto opet nije dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Semi said:

Proko bese? :)

Super prakticno ako postoje senzori za svetla.

Ali, ima neka fora da tih 40% ostvaruje konstantnim seckanjem napona, sto opet nije dobro.

Ih, ne znam... @Kuvalja će bolje znati da pojasni. :) 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da bas tako, nije napon smanjen na 5-6v nego ga isecka u impulse, ali ne vidim da je tu nesto lose, svakako halogena ne stigne da se ugasi, a sto se tice trajnosti sijalice, do sada mi nisu crkavale od tog impulsnog napona.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislio sam da ce im radni vek biti skracen bas zbog takvog napona, ali ako nije, onda super.

 

@neshaoct

Neso, kakve su ti ove Powertec Platinium sijalice? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi malo duzi put - bili do Temisvara, presli ukupno oko 400km. Lepo se ponasa, nije naporan za voznju... Potrosnja oko 4,2-4,3 litra.

 

Zafali malo snage ponekad, tako da cemo za koji mesec na remap verovatno, taman posle letovanja :)

 

Uspeo sam da razbijem soferku menjajuci brisace tako da ce ti brisaci da me kostaju 30k, ali dobro, idemo dalje :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije.

Kako mi sad istice registracija, ide i prenos odmah i svakako cu ih osigurati.

 

Nazalost, ni prethodni vlasnik ih nije osigurao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moracu ovih dana malo da ga uslikam, a da postavim jos koju fotku :)

 

Vratili se iz Grcke, presli ukupno nekih 1500-1600km. Potrosnja po bordu smesnih 4,6 litara. Kroz Makedoniju, od cepa do cepa, cak i manje kad se preracuna. Voznja oko 120-140 po autoputevima.

 

Generalno sam bas zadovoljan, fali mi tempomat i zadnji senzori, posto sam na nekoj pumpi overio neku nisku kantu, bas nisku, bez posledica :)

 

 

 

Edited by Semi

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Semi said:

...posto sam na nekoj pumpi overio neku nisku kantu, bas nisku, bez posledica...

Pa, nije Focus baš toliko nizak :P:D:D 

 

On 6/10/2018 at 12:37 AM, Semi said:

Neso, kakve su ti ove Powertec Platinium sijalice? 

Tek sada vidim ovo. :wallbash:

Nisam ih još uzeo, znam iz Kuvaljine priče i iskustva da su jako dobre. Video sam uživo kako rade na njegovom Stilu, daju skroz belo svetlo, taman kako treba. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...