Jump to content
FAS Goran
nestor

Fiat / Lancia / Alfa dijagnostika - adapteri, softver i primena (by Banetv)

Recommended Posts

Ja sam sad instalirao Multiecuscan, sve radi i piše da je registrovana verzija. Hvala puno Zvezdo!!! :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemas se zasto zahvaljivati!

Tu smo da jedni drugima pomognemo! :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, javljam da nista nisam uradio...Instalirao sam softvere, oba i deluje mi da su oni ok...

Mislim da imam problem sa drajverima za ELM 327, zbog drajvera koji su vec ubaceni zbog onog gore pomenutog kablica...

Device menager mi se cesto blokira, ne dozvoljava da ga ugasim/zatvorim, kao ni ScanMaster (kada probam da mu dodelim koji port da koristi)...

Multi ECUScan otvori, dozvoli mi da idem u setovanje, ali nesto nece...

Poceo sam da sumnjam i da li mi radi ELM, pa bih voleo da ga neko ko ima isti proba i kaze mi da li je u redu.Ne znam sta da mislim, imao sam bas volje, a sada sam kao iscedjena krpa...Idem u krpe, ne predajem se...Zvezdo, hvala puno, ni dovde ne bih stigao bez tvoje pomoci i podrske.

Edited by pedjabj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za početak (ako se to može nazvati početkom nakon svih pokušaja :) ), proveri da te antivirus ne blokira. Probaj da ga isključiš, restartuj komp (da se AV pritom ne pokrene) i onda probaj tako. Zatim, probaj na nekom drugom računaru. Ne mora biti laptop da ga kačiš na auto već samo da vidiš da li ti je problem sa kompom ili da tražiš dalje uzrok problema.

Što se tiče drajvera, svakako da moraš instalirati odgovarajuće, inače džabe pokušavaš bilo šta drugo. ELM v1.4 mora biti prikazan u delu Ports kao USB serial port (COM X), pri čemu je X neki broj. Dok to ne rešiš u Device Manager-u ne trebaš ići dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala covek...Sada cu da opisem dokle stignem...Kada udzekam usb od dijagnostike u laptop, u Device Menageru mi se pojavi u delu Ports kao USB serial port (COM 8).Kada startujem Multi ECUScan i idem na setovanje, ne uspeva mi...Drajvere sam skinuo sa sajta koji mi je Zvezda dao.A Multi ECUScan prepoznaje ELM, ne kao v1.4, vec kao 1.3, sa nekim slovom, da li a ili b, ne mogu da se setim, na poslu sam trenutno.

Dobra ti je ova da probam i na drugom kompu, to cu i da probam.Imam malo vremena zbog cerkice od 19 meseci, a bice jos manje kada stigne prinova u februaru, pa rekoh da probam sada dok jos imam snage, ali ne ide...Razmisljam da ubacim jos jedan operativan sistem, samo za dijagnostiku, pa da vidim kako ce se onda ponasati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj u MES-u da ručno podesiš ELM327 1.3+ i COM8. Kada radiš test moraš biti povezan na auto (sa kontaktom) da bi ti test prošao jer mu je potrebno 12v sa auta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj detalj nisam znao...Probao sam ovako test i on mi napise poruku Timeout, a negde sam procitao da to znaci da sam pogresno selektovao brzinu porta.Vodim malu kod doce posle, pa ako stignem, igracu se malo...

U MES-u mi pokazuje verziju 1.3nesto, a na samom uredjaju pise v1.4.Jel' to ok?Do cega je to..

Izgleda bas ovako

cxca941.jpg

Javljam sta sam uradio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam malo cackao, priznajem, uz pomoc kolege i test je prosao.Sa COM 8 smo prebacili da dijagnostika bude COM 2 i odmah je proradilo (u device menageru).Test je prosao.Danas cu probati da ga nakacim na Puntisu.Ako moze koja rec o tome...

Kojim redom? Koristio bi aktuelni Multiecuscan.

Scan Master mi se blokira.

Edited by pedjabj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam izvršio PROXI PROCEDURU na Puntu 2 . Više mi ne blinka km i sat . U izveštaju mi piše :

TRENUTNO KONFIGURIRANI CAN MODULI::

Body Computer (NBC):

Centrala Ubrizgavanja (NCM):

Elektro Upravljac (NGE):

Instrument Ploca (NQS):

Radio prijemnik/Radio Navigator sa mapama (NRR/RMN):

:

TRENUTNO DOSTUPNI CAN MODULI::

Body Computer (NBC):

Centrala Ubrizgavanja (NCM):

Elektro Upravljac (NGE):

Instrument Ploca (NQS):

:

UKLONI CAN MODULE::

Radio prijemnik/Radio Navigator sa mapama (NRR/RMN):

:

CAN MODULI ZAHTIJEVAJU EOL PROGRAMIRANJE::

Body Computer (NBC):

Instrument Ploca (NQS): .

Šta je to EOL programiranje i kako se vrši ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pre nekoliko dana sam probao da spojim bosch 540 na multiecuscan i nisam uspeo. multiecuscan ga nije uopste video ni opod kojim uslovima.

da li sam negde pogresio ili nece multiecuscan da radi sa bosch-om

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima na ovoj temi. Iako stari forumaš, ovde nisam zalazio, a sad sam se baš naložio da nabavim sebi dijagnostiku. Počeo sam da čitam iz početka temu, ali avaj, mnogo ima i mnogo poruka je pojelo vreme jet tema živi već više od dve godine.

Oko softvera mi je sve manje - više jasno, interesuje me nabavka kabla, tj OBD čitača (bilo serijski ili USB ili bluetooth). Pitanje je: šta je trenutno najpovoljnije, gde da tražim, šta da kupim ? Šta je aktuelno, kojim prodavcima da se obratim ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najpovoljnije ti je ovde na forumu...

Sto se mene tice, uspeo sam danas.Ocitao sam kilometrazu, igrao se malo da vidim kako sve to izgleda...Nije islo iz prve.Tek kada sam odabrao tip automobila, proradilo je.

Sada molim za jos jednu pomoc...Gde moze da se nabavi neko uputstvo, knjiga ili bilo sta drugo sa objasnjenjem multiecuscan programa?Sada tek vidim koliko ne znam. :-)

Zvezdi & ostalima HVALA na pomoci !!!

Edited by pedjabj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ljudi, ne znam sta bih bez vas :unworthy: ...Pdf skinut, videcu sta ima (kada mi mala da slobodno :p ), pa ako zatreba jos,molicu vas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta je to EOL programiranje i kako se vrši ?

Jesi saznao o čemu se radi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto sam procitao skoro celu temu shvatih da sam samo jos vise sludjen i da tek sada nista ne razumem, interesuje me konkretno moze li ko( i koliko to kosta) da mi se na Marea-i( stari model 3-pina) poniste greske airbaga i ABS-a. Naime, lampa od ABS-a je gorela i kada je auto kupljen, a airbag sam licno za.ebao prebacivsi na kontakt dok je jastuk bio skinut. Probao sam kod drugara koji ima elektricarsku radnju i koristi Bosch dijagnostiku, ali kao sto se vidi nista nismo uspeli... A lampe sa table tako bodu oci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz drugari,ja ne znam da lisam se na pravo mjesti javio sa ovim problemom al ako nista makar cete mi pomoci gdje da se obratim dalje...Imam alfu 147,JTD 1.9,2005 god. 110kW 150PS m-Jet 16V i imam problem sa dijagnostikom kada je prikopcam jedna od greski koju mi izbaci je (davac pritiska turbine -P0238)a drugu gresku samo mi izbaci (nepoznata greska P0704),e sad jel se ko od vas susreto kad s ovim problemom i sta ciniti?Unaprijed hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...