Jump to content
FAS Goran
nestor

Fiat / Lancia / Alfa dijagnostika - adapteri, softver i primena (by Banetv)

Recommended Posts

Posto je u pitanju Bosch, uz njega ide i obuka za rad, tako da nemas sta da brines za rodju, posto prodavac ima obavezu da da obuku za rad na uredjaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmisljao sam dal da otvorim novu temu ali posto vec postoji ova tema a mislim da ova dijagnostika radi i na Fiatu rekoh da pitam

Jel imao neko iskustva sa Bosch kts 540 dijagnostikom, da li je koristio ili zna nekog ko je koristi?

Planira rodjak, automehanicar da kupi ovu dijagnostiku ali posto je duduk za racunare meni je predlozio da u pocetku ja radim dijagnostiku taman da zaradim koji dinar i njega da naucim. E sad ne znam koliko je koplikovan rad i snalazenje sa tom dijagnostikom, meni najverovatnoje nece biti problem da se naucim i snalazim ali je problem ako rodji treba jedno godinu, dve da nauci da radi na njoj samostalno, ako ja u medjuvremenu nadjem posao u svojoj struci i tu nastaje problem jer ce me stalno cimati da dolazim i pomazem mu oko nje. U dilemi sam dal uopste da se u pustam u sve to.

Ja radim sa njim. Mora samo znati da se licenca obnavlja svake godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za licensu znam da se obnavlja, rodja naso nekog u Novom Sadu prodavca opreme i kao taj obezbedjuje i obuku al me opet brine kompleksnost rada na dijagnostici posto je rodja stvarno mnooogo veliki duduk za racunare

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka rodja zaposli nekog deckica koji nije duduk za racunare i neka njega obuci i resice problem.Normalno, ugovor i svi ostali uslovi......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema sanse, skrt je na parama a i cisto sumnjam da bi imao poverenja u nekog drugog, ja ovako mogu da svog fiata stavljam na dijagnostiku kod njega i dobijam popust prilikom popravki a i nesto da naucim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha,jesi kralj!

Ako rodja procita kako ga "hvalis" dobices otkaz i pre nego sto si poceo da radis! :2guns::laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema sanse, skrt je na parama a i cisto sumnjam da bi imao poverenja u nekog drugog, ja ovako mogu da svog fiata stavljam na dijagnostiku kod njega i dobijam popust prilikom popravki a i nesto da naucim :)

To je izgleda neko k'o Andjelko iz serije "majstorska radionica" onaj servis od preko puta :laughing:

Edited by Dragan G

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem oko kkl diagnostike za fiat naime nije direktno sa time problem nego u podesavanjima portova mi ne izbacuje "latency timer" vec samo podesavanja u advance settings tj ovo i nista vise? Gde gresim? isto sam podesio u FES na odgovarajuci port ali ne prolazi test i izbacuje mi kao gresku "Testing latency with 200 bytes of data...

The operation has timed out."

cxca10703.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci mora biti prikacen na auto da bi testirao? Koristim windovs xp, ima li veze sto mi ne izbacije podesavanje latency timer/ da lije dovoljno smanjiti vrednosti na ovim podesavanjima sto su mi dostupna?

Edited by Dragan G

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, mora biti na vozilu. Samo smanji Bit per second na 9600 i čim mu daš 12v neće izbacivati više problem sa latency.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam mogao da primetim sve je bilo ok osim FES-a imao sam neku ogranicenu verziju. Sem toga juce sam imao problem sa drajverima jer mi se vezivali odmah neki drajveri iz sistema kako ubacim usb ali sam to uspeo da resim. Dovla je sve to lepo prekontrolisao preko team viewer-a i instalirao dobar multiecuscean i sad radi.

Sad sledi modifikacija ako budem uspeo jer je sve nabijeno tamo gde treba da izvrsim "hiruske zahvate" :fun: Dosta je teze nego na ELM mislim konstrukciski. :ph34r:

Edited by Dragan G

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super što radi.

Što se modifikacije tiče, meni se čini baš obrnuto... KKL ima 4-polni DIP, a ELM ima 8-polni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam koliko se vidi ali na ovome je ploca smestena izmedju pinova i tu je vezana tako da samo carobnim stapicem mogu prici da ga modifikujem :laughing:

Napravicu nesto nadam se. :smoke:

cxca10704.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto Autocom podržava ecu na mom bravu (1AF), da li je neko uspeo da poveže laptop+autocom+vagcom 409.1 usb i da to radi?

Taj ecu ne podržava ni Multiecuscan, nii FES stariji, a ni IAW... a kupio sam vagcom usb, imam laptop, imam auto i volju da to proradi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje je samo kako će i da li će Autocom videti KKL. Onda je drugo pitanje da li mogu sarađivati. Lično mislim da to neće ići baš tako jednostavno kao što zvuči, ali ne vidim prepreku da se proba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao sam i vidi ga kao... vdc (ili nešto slično), pa traži update testera i tu staje saradnja jer ne prolazi update...

Kod pokušaja konekcije izbacuje da nema komunikacije.

Možda je neko uspeo da poveže tu kombinaciju, pa da kaže postupak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Autocom ima određeni firmware sa kojim radi i čisto sumnjam da postoji način da se spoje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li nekog da je probao ovo: http://www.alfaobd.com/ ja se ozbiljno razmisljam da kupim. Aplikaciju + BT OBD konektor. Ponajvise sto nameravam da kupim nesto iz Fiat programa. Tako da sa ovim i mobilnim telefonom na placu direktno mogu da vidim sta me zanima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...