Jump to content
FAS Goran
Srkii

Fiat Grande Punto - dotezanje/štelovanje ručne kočnice

Recommended Posts

@Srkii

 

Verovatno ima u ovoj knjižici za servisere:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/38863-uputstvo-fiat-grande-punto/&do=findComment&comment=667793

 

--------------------

 

Iako si pitao pre mesec dana, ako tebi više ne treba info :) , trebaće nekom drugom ko bude čitao ovu temu.  :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Menjao sam pakne na ručni.. 

Sada me zanima kako da znam da je dovoljno i dobro nastelovana da ne struže dobos itd kako da najlakše znam.. Hvala 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se tocak lako vrti rukom onda je dobro :D Kako si znao da zamenis pakne a ne znas da li je pretegnuta ili nije?

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 hours ago, MS PK said:

Ako se tocak lako vrti rukom onda je dobro :D Kako si znao da zamenis pakne a ne znas da li je pretegnuta ili nije?

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
 

Ma ja zamenio i dostelovao otprilike da češa malo dobos i jednu i drugu stranu prvi put menjam sam ali nisam siguran da li je to to, kada npr idem 20kmh i potegnem ručnu auto ide nisu zablokirali to me buni da li treba tako.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dali je neko obratio paznju koliko su zagrejani pozadi dobosi pri voznji u lokalu.Saumnjam da mi greju pozadi kocnice.Stavljeni pre par meseci novi paknovi i sajle rucne kocnice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada se podigne auto lako se okrecu oba tocka,vrlo malo strugne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa onda nema sta da greje dobose, to sto malo strugne je ok ali jesi siguran da ti se greju dobosi?

Share this post


Link to post
Share on other sites
38 minutes ago, OMP said:

Pa onda nema sta da greje dobose, to sto malo strugne je ok ali jesi siguran da ti se greju dobosi?

Zato pitam dali je neko obratio paznju koliko su vruci.Mozda je ovo i normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

svojevremeno mi je na jednom autu blokirao jedan dobos i grejao se ali drugi kad pipnem bude skoro pa hladan, znaci ne treba da bude topao sem ako je auto bio na suncu, prosto nema logike da bude iole vruc ako paknovi ne dodiruju dobos pa i mikronski da dodiruju to nece ugrejati dobos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre nego sto si stao si usporavao,kocio. Jesi li uzeo tu cinjenicu u razmatranje pre opipavanja? :D
Podigni tockove opet, zavrti. Ako ne struzu, ne pruzaju neki otpor, pritisni jos kocnicu par puta i podigni - spusti rucnu kocnicu. Ako i posle toga nema otpora onda je sve ok.

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako resiti ovaj problem da se sajle tj ovaj zatezac poravna?

 

slika je ilustrativna, kod mene sajla nije labava niti pukla, ali mi stoji ovako koso zatezac samo suprotno od slike i levi tocak mi ne koci kad povucem rucnu, kao da sajla ne moze da povuce dovoljno , kad je skinut tocak sa auta povucem na 1. zub i ne mogu rukom da okrenem disk ali kad stavim tocak okrecem ga rukom i kad je rucna do kraja podignuta...sajla normalno ide, ne glavi, pipak na klestima takodje, stelovanjem nista ne postizem, ostaje ovako ukoso kako god, kao da se sajla istegla, bem li ga sta da gledam

 

e83d5aa289171a27bed77218fce393ed.thumb.jpg.2ae1e8d547adef0ab4c3fcd2079bc94b.jpg

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nije duza ? :D Probaj ako ima mesta da podbacis neku maticu, nesto..

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije duza, nisam ja tu nista dirao, kad je stigao auto radila je rucna ok do prosle god kad su klesta pocela da zezaju, samo sam klesta zamenio... da li moguce da se sajla vremenom istegla nekako?? mada mi nema logike ali ...???

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad smo ih montirali nisu zaglavljivala i namazane osovinice, sta je moglo da se desi za 20 dana da pocnu da glave, rukom lagano mrdam pipak na klestima, lepo ide i vraca se, vazduha nije bilo

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...