Jump to content
FAS Goran
skile86

Opel Astra J 2.0 165ks

Recommended Posts

Konacno sam se nakanio da predstavim moje novo prevozno sredstvo.

U pitanju je Opel Astra J 2,0 sa 165ks u Cosmo opremi.

Oprema je bas fina i manje-vise jedino sto mi nedostaje je navigacija, ali i pitanje je kako funkcionise kod nas.

Za sad sam kolima bas zadovoljan.

U odnosu na Deltu je udobnija, iako ima 17" felne. Bolja su i sedista. (doduse ne znam kakva su u Delti u jacim opremama)

Motor tj verovatno menjac mi je najveca enigma, posto auto u 2 i 3 brzini znacajno bolje povlaci nego u Delti, iako je na papiru slabiji.

Da li je moja Delta bila losa ili ne to ne znam, ali razlika je bas primetna.

Nisam uspeo da iskopam na netu prenosne odnose u menjacu, moguce da se razlikuju, ali je menjac isti tj F40.

 

Mane su joj to sto ima manje mesta nego u Delti, naravno i fusarenje na pojedinim delovima instrument table.

Negde je uradjeno perfektno, a negde su toliko jajarili da je to neverovatno. ( Recimo plastika iznad cajgera )

 

Od ulaganja ima veliki i mali servis i letnje gume.

Stigla je sa novim zimskim gumama, ali ce letnje da me isprazne, posto ima kretenski profil 225/50/17.

Mogu da stavim i 225/45/17, ali se plasim da ce se bas osetiti na udobnosti.

Da ne duzim vise evo i par slicica. :-)

20170417_115323.thumb.jpg.5b2dc833ee18e3447d0dc4b746b1c836.jpg20170417_115347.thumb.jpg.9f1fb2bb6c47ad582818c87212acb856.jpg20170417_115359.thumb.jpg.6357a5d9630ba00d78e136baea20b898.jpg20170417_115500.thumb.jpg.e2b4e8caf45bf815f19c318fcd9bef04.jpg20170417_120210.thumb.jpg.e505d4d237005042d9b3f7080b2d487a.jpg20170417_120221.thumb.jpg.6d33ae9d57489dbf0d985768e8b49421.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

De si Skile do sad:D

Lep auto i želim ti da te tako lepo i služi!:thumbsup:

Dalje neću ništa pisati jer ću biti pogrešno shvaćen verovatno:D uživaj u novom-starom 2.0mjet;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo kolega, lepa astra. Nek te dugo i lepo sluzi.
Moja gtc ima isti motor i bas sam zadovoljan i sa snagom a i potrosnjom u odnosu na prosli bravo 1.9 150ks. Ja sam na 235/45 r19 i sa eibach oprugama 30/30 i opet je skroz ugodna za voznju.


Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, takodje. :-)

Mislio sam da ce vise da lupa sa vecim felnama, ali sam bas zadovoljan.

 

@Markobgd

Eto me. :D

Hvala Mare. :-)

Pretpostavljam na sta mislis. :D

Veruj mi da uzivam. Eventualno bih voleo da probam onaj twin, koga ima i u Astri. :D

 

 

Zaboravio sam da dodam da me nervira i naslon za ruku, koji ne moze da se fiksira u krajnjem polozaju.

Recimo ako je izvucen ka napred, a date malo jaci gas, vrlo lako se vrati nazad. (Ako je ruka na njemu naravno)

Nisam bas najsrecnije objasnio, ali ko razume shvatice. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Navigacija ne služi samo da ti pokazuje gde da ideš, već i da se vidi iz busa kad stane pored tebe... S' tim što je u Opelu visoko pozicionirana, pa se vidi i iz kola. Dakle služi i za kurčenje, nek' se vidi raskoš
Dobra je Astra, sviđa mi se od kad se pojavila

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da da u pravu si u potpunosti za naslon za ruku. Ja jos mislio da je moj raznjakan pa da zato seta napred nazad :)

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala. :-)

I ja sam prvo pomislio da je polomljen, ali mi rekose da je sve u redu. :-)

Edited by skile86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imenjace, pre svega da cestitam, da te nova masina lepo sluzi i da nemas bubica (o kojima smo u par navrata zajedno mozgali) kao sa prethodnikom.

Sto se tice dimenzija gume, mislim da ce 225/45 pre biti vizuelno tanja i sa malo vecim prostorom do ruba (posto ima oko 1.1 cm nizi bok od 225/50), nego sto ces imati problem sa udobnoscu.

Trenutna 225/50/17 ti ima maltene istu visinu kao recimo 205/55/16 (oko 11.2 cm) i svrstavam ih u balonjare :) , tj. korektno udobne. Dok se 225/45 odavno izdvojila kao standard za 17'' i u nekom mid-range moze se naci sasvim korektna guma za povoljnu cenu.

 

On 2017-5-22 at 6:16 PM, totti said:

Dobra je Astra, sviđa mi se od kad se pojavila emoji106.png

+1 . I boja mi je jedna od omiljenih. Sa srecom, jos jednom !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala imenjace. :-)

Bas je fina razlika u ceni guma, tako da cu videti jos.

Zao mi da cepam ove zimske posto su bukvalno nove.

Sto se tice boje ova mi je favorit, pored one OPC plave.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za moj ukus tamne varijante sive ("mis" siva), bordo, kao i uzas za odrzavanje zvana crna :) .

225/45 je danas u neku ruku standardna dimenzija za 17'' na mnostvu modela (kao 195/65 za 15'' ili 205/55 za 16''), samim tim je prilicno jeftinija.

Kada sam svojevremeno sebi gledao dimenziju koja mi je apsolutno odgovarala, u vidu 205/50 za 17'', pa jos neka kvalitetnija guma - vrlo brzo sam se predomislio :D (jos su sada cene i dobre kakve su bile). Ista politika cena vazi i za 205/55 u 16'' colazi (koje odavno taljigam).

Estetski, na ovom autu nema mnogo prostora za igranje, za moj ukus je vec fabricki lep i "dovrsen" tako da i mala eksperimentisanja lako mogu da odu u gedoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

225/45 je oko 40-ak e jeftinija od 225/50, ako gledam samo premium gume.

Estetski, eventualno bih samo zatamnio stakla .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos cu razmisliti, ali sve vise naginjem ka 45 profilu.

Hvala. :-)

Sledece nedelje veliki i mali servis, plus prednje plocice.

Odgovara set zupcenja sa fiata. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali update...

Odradjeni mali i veliki servis kao i prednje plocice.

Mislio sam da se zbog istrosenosti istih javljalo skripanje prilikom kocenja, ali je problem bio u zadnjim plocicama tj neki majstor ih je lose montirao, pa se tu nesto pokrivilo. ( Ja sam razumeo neki klip, zarez, bla bla. :D )

Imao sam srece sto se disk nije sjebao ili celjusti ili sta vec...

Elem, sad je sve kako treba. :-)

Cimao sam se koje ulje da sipam, pa sam na kraju uzeo ono sto fabrika preporucuje tj GM Dexos 2.

1l kosta fantasticnih 600din, to je ono sto me je i brinulo. :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U AK Kole su mi rekli, ma gde ces to GM ulje to je bzv, sipaj Seleniju i Bog da te vidi. :D

Razmisljao sam se izmedju Motul, LM i Shell ulja, ali me na kraju mrzelo da vise lupam glavu oko toga i sipao sam ovo GM ulje.

Ako su ga sipali pre mene i nije mu nista falilo, ne vidim razlog zasto bi mu sad bilo lose...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...