Jump to content
FAS Goran
Dimitrijus

Kupovina auta za loše puteve

Recommended Posts

Zdravo kolege, već duže se proteže ova priča oko kupovine nekog terenca ili nekog auta koji bi služio da izađe uz zemljanji put do sela na brdu... mesto se nalazi od bora 30-tak km, ne tako lakih 30 km. Inače auto bi služio od podnožja brda do gore i nazad ili i obrnuto.. što u tom slučaju govori da ne mora da bude registrovan ... ali šta ako dodje do kvara... prvih ideja je bilo oko lade nive... možda dizel ... e sad ja na forumu pročitah da nije bilo nekih dobrih dizela .... s obzirom da govorimo o budžetu od 2 000 e... da li sad juriti neku nivu klot benzin ili neki 4x4 auto nisam siguran ... bitno da je mehanički ispravan ... limarija i enterijer je nebitan... tako da bilo kakve sugestije i predlozi su dobro došli...hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba ti mazga a ne auto, znaci Lada Niva a i ta taj budzet svejedno po meni i nemas drugi izbor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma obična dvojka, ona je pravi auto za njivu. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda za njivu ali nisam siguran i za brdo... gledah danas ima i nekih žutaća 4x4 auta... ali verovatno je skuplje održavanje... tako da će izgleda biti niva .. samo da vidim sa kojim motorom...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to, nemaš neki izbor. 1.7i ima sa multi point ubrizgavanjem. Mislim da je najbitnije stanje auta, jer realno nema razlike u potrošnji između 1.6 karburatorskog i 1.7 motora. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uff kod Lade na sve brate :D Da li svira prenos a na svaku svira :D , da nije trula a poznata je skapotina :D probaj redukuj i vidi da li lepo radi 4x4, pogledaj da nije pretovarana, kada jeste kardan iznad zadnjeg diferencijala struze u patos, motor ko motor 1.6 dobar i prost, 1.7 ima malo problema, oce da zaglave podizaci i sl. Poslusaj da lepo radi, da ne zveci lanac, vidi da li duva, dize temperaturu i to je to otprilike :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za reli po brdima jeste slab :)

Pitanje je samo koliko je zeznut put.

Ako ima velike kolotrage onda Panda otpada jer je niska.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam malo gledao po netu ... odnos snage i mase je skoro isti za pandu i nivu... ali tu si upravi za kolotrage...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/12/2016 at 0:56 PM, Dimitrijus said:

Mislis na synhro?

 

Imao sam synhra i mogu da ti kazem da jeste dobar ali da znas potrosnja mu je ubitacna, najvise zbog mase vozila. Moj je ima 1526 kg, isao je lepo i sve ali ispod 12l u gradu nisi mogao da spustis potrosnju. Sto se tice odrzavanja ne znam sta da ti kazem, mene nije zateklo nista od ulaganja osim zamene ulja i filtera.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
52 minutes ago, Dimitrijus said:

Kakav je reno senik rsx4 kao terenac ? emoji6.png

Ima dobar klirens, ali ipak je on minivan a ne terenac, moje, možda i subjektivno mišljenje, je da je suviše mekan za terenca. Vozio sam ga godinu dana, doduše varijantu sa dva prednja pogonska točka, i bilo je mesta gde se nije moglo sa njim, a npr. Dačija Logan 1.6 je te prepreke uspešno savladala (veliki uspon sa lošim putem).

 

Neko je već pomenuo AR-55, pa zašto da ne Fiat Kampanjola. :)

Ima reduktora 4x4, recimo benzinac, sa varijantom ugrađenog plina.

Gledam na oglasima Fiat Kampanjolu sa ugrađenim motorom od Brave 1.9 dizelaš, i to u relativno dobrom stanju.

 

Čim je Fiat Kampanjola bila (zapravo i dan danas je) u sastavu mnogih oružanih snaga, onda ne vidim zašto da ne. Ne naručuje vojska tek tako vozilo.

Može se ona srediti da ima fensi izgled, što je uradio moj ujak sa varijantom benzin/TNG Kampanjolom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...