Jump to content
FAS Goran
Sreten91

Kalifornijski BMW e39 530i M sport

Recommended Posts

AAAaaaaaaaa.....!!!

 

Jbt. kakvu ti zanimaciju sebi nalaziš  :respect:

 

Ja sam ovde jurio jedan (na slikama) besprekoran 735i, i stvarno je mehanički bio u odličnom stanju ali je limarija popustila... rubovi, gepek, pragovi tu i tamo. Bilo mi jako krivo ali nisam hteo da kupim 7-icu i da sređujem limariju u Srbiji.

 

Ovo čudo te molim da središ, prodaj točkove, sredi motor i eto me krajem godine da ga kupim od tebe  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 hours ago, Sreten91 said:

Uzeo sam ga iz zezanja i da napravim neki profit od njega posto sam ga kupio za verovali ili ne svega 500$:lol: 

 

16 hours ago, Sreten91 said:

Razlog zasto je bio jeftin je, jer je istekla registracija u Aprilu i trebalo bi oko 300-400$ da se ponovo registruje i plate penali zbog kasnjena.

 

Ej zivote Mijatoviceva precko :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
29 minutes ago, Dante Bg said:

Ej zivote Mijatoviceva precko :D

 

:D:D 

 

17 hours ago, Sreten91 said:

Uzeo sam ga zbog opreme i stanja svega ostalog jer cu ga verovatno pretvoriti u kobasice. 

Mada jos razmisljam da se upustim u popravku jer je greota da se ne vrati na put, plus bi bilo i zanimljivo i dobro iskustvo, a i da sjebem nesto ne pravi nekakvu razliku. Jedino treba dosta vremena, prostora i pravi alat.

 

:construction::construction: 

 

Ako je ikako moguće nemoj u kobasice nego polako, lagano kad šta budeš mogao sređuj... :thumbsup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako zanimljiv autic. :) Sto ga vise gledam, to mi se vise svidja. Verovatno najlepsa 7ica ikad napravljena. 

 

Ovaj nema ni trunku rdje, jer je ceo zivot proveo u Las Vegasu i Kaliforniji. Farba mu je pristojna bez vecih mana ali sa ogrebotinama. Sve bi se to moglo srediti jednim dobrim poliranjem. 

 

Voleo bi da ga popravim, ali je u pitanju veliki posao i imalo bi sigurno vise od 24 sata da se radi na njemu sto bi u mom slucaju bilo sigurno mesec dana. :D

Treba da proverim koliko ima tacno u penalima da se plati pa cu sve staviti na papir i videti da li se isplati popravljati. Jer bi i za delove otislo oko 1.000$.

 

Sve u svema, kad sam video za koje se pare prodaje, nisam mogao da odolim. I dalje sam pod utiskom voznje od LA, avion! :smiling:

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, Markobgd said:

Nema lepše sedmice od te!

Meni lično možda i najlepši auto ikad:thumbup:

+1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drvo se lako resi.

Tupac-ov je bio crni. :D

 

Bio sam do DMV, auto se vodi kao non-operational sto je dobra stvar jer se ne gomilaju penali za kasnjenje. Da se ponovo registruje, dobije novi title ispalo bi totale 158$. Dakle mnogo manje nego sto sam prvobitno mislio. :) Za sad cu probati felne da zavaljam pa cemo videti, ne gori pod nogama. 

Ako se odlucim za posao spucao bi sigurno 1.000$ na nove delovi i jedno mesec, dva verujem da bi sve to trajalo ako ne i vise. 

 

Od ovoga

 

BMW_M62B44.jpg  

 

treba doci na ovo 

 

IMG_8627-vi.jpg 

 

Nisam dovoljno dugo vozio e38 da bi dao neko konkretno poredjenje, ali moram reci da tek sad shvatam koliko je moj 530i mazen i pazen auto. 

 

Da pocenem od motora, nisam ga pritiskao do kraja zbog stanja u kojem je, ali vec na pola papucice se oseti koliko V8 ima vise snage od sestaka. 

Voznja u e39 je izuzetno udobna, ali sa M vesanjem i sportska. Volan na e39 je dosta tezi i precizniji u odnosu na e38 koji je dosta laksi i podesen bas kako treba za jednu krstaricu. Jedino je stari cetvrokraki volan tanak i odvratan, M trokraki iz e39 i e46 mi je jedan od najomiljenijih volana. 

Odusevila me je voznja u e38 jer je iako cvrsta, neverovatno udobna pa cak i sa 20" felnama. Rupe se ne osecaju i naravno bolje upija put od e39. 

Sedista u mom e39 su sportska i pomeraju se elektronski u 12 smerova dok su kod transportera comfort sedista koja idu u 16 smerova. Mozda i najudobnija sedista koja je BMW napravio pogotovo kad se uzme u obzir da se ceo gornji deo sedista sa sve naslonom moze podesavati.

Meni licno vise leze sportska jer volim kad sednem da me sediste drzi cvrsto. U e38 je bila i sport opcija sedista koja se podesavaju u 18 smerova. :lol: Mislim da je to pun pogodak i jos idu sraf na sraf u peticu. 

Pozadi za prostor ne treba ni trositi reci, u sedmici je to kao dnevna soba. Unutra je manje vise sve isto, osim sto sam primetio da je dosta plastika u sedmici polomnjeno i dosta se stvari odlepilo, kao npr. nebo. Oba zadnja podizaca prozora su kaput inace. 

 

E38 je avion. Izuzetna kombinacija luksuza, snage, lepote i kvalitetne voznje. Voleo bi ga voziti bar neko vreme, klasik je auto, ali videcemo. S njim je lutrija, jako su nepouzdani i lako moze biti rupa bez dna. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U bre, pa malo je presao za takvo stanje kako ga opisujes. A sto da se menjaju lanac i lancanici na toj km? Neka specificna boljka konkretno za taj motor?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa unutra je onako, za tu km bi definitivno mogao biti ocuvaniji ali to je. 15 godina staro, ima znakove koriscenja. Najvise se poznaje na vozacevom sedistu. Plastike i ostala cuda se mogu izlepiti i prozori da se srede je oko 70$. 

 

Da, svi M62 motori imaju boljku sa lancem. Unutra imaju plasticne vodiče, oznaceni crveno na slici, kroz koje prolaze lanci i koji se vremenom i kilometrazom pocnu kompletno raspadati i onda lanac krece da lupa na sve strane.

Obicno odlaze na oko 150.000 milja, ali naravno ima i ranijih slucaja kao na ovom na 111.000 milja.

 

36.jpg 

 

Najlaksa se dijagnostikuje kad se skine karter i obicno nadje gomila plastike u njemu. Primer na slici.

 

IMG_20150316_174406_zpstk9nixkv.jpg

 

Kad se radi taj posao, onda se sve usput mora menjati, ukljucujuci dihtunge i gumice. Ima i dva Vanosa tako da je vrlo moguce da i to treba raditi. Mnoogo posla...

 

Kad sam rekao da radi kao traktor, to sam i mislio :D

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sređuj!!!

 

Imaš vremena, polako, prodaj te ogavne točkove i stavi serijske sa novije 7ice, nisi dao neko malo bogatstvo za njega i nemoj ga u kobaje PLS!!!

 

Eto, kad ga napraviš i kad ga se zasitiš, ne pitam za cenu...  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazalost, odlucio sam da ga ne sredjujem. Preveliki bi projekat bio i jednostavno bar sad nemam vremena za tako nesto.

 

Za sad prvo prodajem tockove ako uspem pa cu za ostatak videti, mozda u kobaje a mozda ga se i celog otarasim. 

 

Da je u celini bolje ocuvan i da mu cena nije toliko opala, trud bi mozda i vredeo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E38 sam utopio za 1900$, ja zadovoljan. :) Otisao je kod nekih BMW mehanicara koji ce ga srediti i vratiti na put tako da nece zavrsiti u kobajama.

 

U medjuvremenu sam se igrao sa mojim bimmerom. Zamenio spojlne mat lajsne sa high glossy lajsnama sa 540i MTech modela. Kad sam gledao na slikama nije mi se toliko svidela, posle sam video uzivo i jako mi se dopalo pa sam odlucio da kupim iste. Mislim da izgleda milion puta bolje sad! Bas dolaze do izrazaja i daju mu malo moderniji smek. Bice bolje slike kad ga sredim.

 

zza3100.jpgzza3101.jpg

 

Posto obozavam da vozim nocu i nisam bio srecan kako sijaju farovi, odradio sam i retrofit istih. Zamenio fabricke projektore sa Hella Evo X-R projektorima i stavio nove plastike/sociva Euro spec sa belim uglovima. Razlika je ogromna u odnosu na stare projektore. 

Levo su Evo XR i desno fabrika. Isti set up, fabricki ballasti sa Morimoto D2S 5500K XB sijalicama koje daju cisto belo svetlo.

 

zza3102.jpgzza3103.jpgzza3104.jpg

zza3105.jpgzza3106.jpg

 

Stari levo, desno novi. Unutrasnjost starog je dotrajala, hrom se izdeformisao.

 

zza3107.jpgzza3108.jpgzza3109.jpg

 

I kad sam sve sklopio. Takodje sam zamenio i LED za angel eyes tako da su sad beli.

 

zza3110.jpgzza3111.jpg

zza3112.jpgzza3113.jpgzza3114.jpg

zza3115.jpgzza3116.jpgzza3117.jpg

 

Jos samo da ih nastelujem kako treba. Sinoc sam isao do Malibu i odusevljen sam kako osvetljuju put. :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, sjajan auto, ali kao sto sam vec pisao, dosta komplikovaniji za odrzavanje od sestaka a tu je i veca potrosnja naravno. Taj ima isti motor kao onaj u e38 i taj famozni lanac sa plasticnim klizacima.

 

Kad smo kod e38 i V8, malo sam poludeo pa je stigao jos jedan. :D Isto 2001 god, Titan Silver 740i ovog puta u Sport varijanti. 130.000 milja, 2 vlasnika i puna fascikla servisne istorije i racuna. 

U dosta boljem stanju od prethodnog. Motor prede sve dok ga ne pritisnes i V8 krene da izbacuje fantastican zvuk. Vozio sam ga nesto manje od 200 milje kuci bez ikakvih problema. Odmah moram reci da ne moze ni prici iL-u i njegovim Electronic Damper Control (EDC) vesanju po udobnosti. Bar 10 puta je iL udobnij. Ovaj ima M sportsko vesanje.

 

Ima svojih mana, ali s obzirom da sam ga uzeo za samo 2100$ zadovoljan sam kupovinom. Farba mu je uzas, oksidirala i deluje kao da je neko pokusao da ga smirgla i zajebao stvar zestoko. Tako da cu to prvo da probam da ispravim. Ova siva mi je omiljena za e38 i kad se sredi izgleda jako dobro.

 

zza3118.jpgzza3119.jpgzza3120.jpgzza3121.jpg

 

Jedan detalj koji mi se svideo :D

 

zza3122.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ti ih iskopavaš sve bolje i zanimljivije. Ovaj je srećom manuelac kako vidim :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...