Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Recikliranje je cool! / Novo je cool

Recommended Posts

Nešto nisam gledao ali koliko znam keš krediti su skupi tako da se ne isplati. On se čovek taman ponadao da se otarasi krša jer ulaže u njega da bi bio u voznom stanju a tasta kaže više ne zanima taj auto jer je čovek u penziji i nije ni sposoban da vozi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za keš će dobiti popust na auto kojim će prebiti (bar veći deo) kamatu.

 

I kakva onda korist od popusta kad ga prebijam preko kamate?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod kupovine auta i uzimanja kredita treba otići do nekoliko prodavaca i do nekoliko banaka i raspitati se za konkretan slučaj jer se tu može dosta pregovarati. 

 

Kod kupovine auta se može spustiti cena u nekim slučajevima čak i do 10%, a ako izvadiš keš na sto i još više jer prodavci uračunaju kamatu u cenu vozila pa ti onda daju kao "beskamatni" kredit, a kad izvadiš lovu na sto onda te lože da su ti da lineki popust a zapravo nisu već su ti da liredovnu cenu. 

 

Slično i krediti. Na flajeru piše jedno, a onda odeš u banku pa pregovaraš da ne platiš troškove obrade, da ne platiš "proviziju za puštanje kredita" i sl. E sad, jbg što duži kredit veća kamata, ali se i u bankama možete raspitati za kredite za auto, ne mora da bude keš kredit... odete i kažete šta je ideja da se uradi, pa ako naletite na dobrog savetnika smisliće on već nešto pametno i povoljno ;) 

 

Jbg sve je to sport ali ako čovek hoće da iskoristi ovu akciju onda svakako vredi truda jer je ponuda dobra. 

 

@srdjos

Koliko sam shvatio on svakako hoće da uzme auto na kredit. Zbog problema kreditne sposobnosti tasta, onda ide na varijantu da dobije popust "za keš" od prodavca automobila, a da onda sa druge strane uzme kredit od banke i da onda prebije tu kamatu kroz popust koji je dobio od prodavca i na kraju izađe na isto (ili slično). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije mu peripetija oko kredita nego oko kreditno nesposobnog tasta i žene :) On je (koliko sam razumeo) kreditno sposoban, ali nema staro vozilo u svom vlasništvu duže od 6 meseci pa ne može da dobije popust za reciklažu... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tek sad videh da zamena staro za novo važi i za druge modele.

 

Npr za Juliju daju 2500e + vrednost vozila. Kada bi mi da libeskamatni kredit i 3000e za Stila mislim da bismo imali dogovor :) Mada nisu baš toliko ludi :rofl:

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada bi mi da libeskamatni kredit i 3000e za Stila mislim da bismo imali dogovor :) Mada nisu baš toliko ludi :rofl:

Pazi Igore šta pišeš. Deda sve čita :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

On je u pregovorima sa tottijem oko zamene već duže vreme. Mučni pregovori kao Grčka i EU. Deda stalno pojačava pritisak i ubija cenu. Prati svaku Igorovu reč.

Igor je Grčka a deda je EU a Stilo su grčka ostrva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

On je u pregovorima sa tottijem oko zamene već duže vreme. Mučni pregovori kao Grčka i EU. Deda stalno pojačava pritisak i ubija cenu. Prati svaku Igorovu reč.

Igor je Grčka a deda je EU a Stilo su grčka ostrva.

 

Ako je takva podela snaga (deda EU, a Igor Grčka) svima nam je jasno gde to vodi i kako će se završiti :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

On je u pregovorima sa tottijem oko zamene već duže vreme. Mučni pregovori kao Grčka i EU. Deda stalno pojačava pritisak i ubija cenu. Prati svaku Igorovu reč.

Igor je Grčka a deda je EU a Stilo su grčka ostrva.

:laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

On je u pregovorima sa tottijem oko zamene već duže vreme. Mučni pregovori kao Grčka i EU. Deda stalno pojačava pritisak i ubija cenu. Prati svaku Igorovu reč.

Igor je Grčka a deda je EU a Stilo su grčka ostrva.

 

Ako je takva podela snaga (deda EU, a Igor Grčka) svima nam je jasno gde to vodi i kako će se završiti :)

 

jedino da ne uleti Rus.....da ne navodim ko je to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada mi nije baš najjasnije da li hoćeš da obezvrediš Stila, kažeš kako ja nemam za nov auto ili da kažeš kako je Grčka u problemima? :D

 

 

 

Kada bi mi da libeskamatni kredit i 3000e za Stila mislim da bismo imali dogovor :) Mada nisu baš toliko ludi :rofl:


Pazi Igore šta pišeš. Deda sve čita :)

 

 

 

Ja sam prilično izgubio željui za zamenom Stila za manje star auto.  Verovatno će Stilo ostati u širem krugu porodice kada dođe vreme za zamenu jer je prilično dobar tako da mi je šteta da ode, a i lakše je trgovati sa kešom u ruci nego sa ključevima u džepu čak i ako ključevi više vrede od tog keša.

 

Jedino kako bih menjao auto je staro za novo pa da mi daju 4-5000e popusta, ali svestan sam da to može jedino ako se uzima auto od 20ak hiljada pošto nešto sumnjam da bi za 500L neko dao toliki popust dok je za Jeep-ove u startu 4-5000e bonus za staro za novo :)

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma zna Igor da se ja zajebavam, to je jedna forumaška fora :) Odličan mu je Stilo i to misle svi sem dede. Zapravo i deda misli ali neće prizna :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro Totti ti porediš ulazak Stila na GFG kao ulazak Hitlera u Moskvu? :D

 

 

Ma zna Igor da se ja zajebavam, to je jedna forumaška fora :) Odličan mu je Stilo i to misle svi sem dede. Zapravo i deda misli ali neće prizna :D

 

Hvala za Stila :) A manje-više je prosečan, možda malo utegnutiji od proseka jer je dosta uloženo i to je to. Iskreno ne smatram da će mi to biti neki benefit pri prodaji.

 

@City mogao si da me pitaš :) Ja računam da bi za onu A3 1.6 3000e popusta bilo jako lepo po mene :)

A da menjam za nov automobil svađao bih se i za više iako znam da Stilo toliko ne vredi, ali računam da ovlašćeni dileri imaju dosta lufta da spuste cenu i još zarade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidiš koliko je Stilo dobar auto kada se pominje u kontekstu Grčke, EU, Nemačke, Hitlera, Staljina :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...