Jump to content
FAS Goran
fiat500lddakula

Fiat 500L - vuče u jednu stranu / lupkanje preko neravnina prilikom skretanja

Recommended Posts

Da li je još neko primetio. Kod mene kad smotam desno i ako tad naiđe na neravninu, tad čujem neko lupkanje sa leve strane negde ispod haubedole pri dnu. Inače u pitanju je verzija 1.4. Prešao 8000km za malo više od pola godine.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma znam ja da je u garanciji. Pošto sam iz Vranja moram do Niša, tako da ću čekati servis u junu, ali me interesuje da li je još neko imao ovo. Lupkanje se ne čuje ako veoma sporo uđem u krivinu desno. Interesantno je što se čuje samo kad skrećem udesno.

Edited by sale7121

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Zvuči" kao da je nešto na trapu (spona npr)... ako jeste daj Bože da može da se prihvati reklamacija... loši putevi, velike rupe... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, ali je glupa priča da zvekne posle 8000km... ja sam moju menjao posle 225kkm, a druga je još fabrička ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa znam :) Ne verujem da je spona, i one naj naj gore pa duze traju. Jedino ako nije pogodio neki krater, u tom slucaju moze biti svasta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam do sada u nijednu veću rupu zgazio. Ne čuje se toliko jako za sada. Treba da se stiša muzika u autu da bi se čulo. Tako da ću najverovatnije tek juna kad idem na servis redovan, ukoliko ne bude bilo u međuvremenu problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu spone nego ramena. Levo je loše i ono se čulo, ali kaži da i desno nije dobro. trebalo bi da u ponedeljak šalju u FAS. Valjda ih imaju na lageru da ne moram da čekam jer ide letovanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu nešto ne valja,  za 8 000 km stradaju ramena. Pa najgora iz radnji izdrže do malog servisa. 

Imaš sliku tih ramena ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je normalno da u drugoj i trecoj kada dam jači gas, ako je volan ostao van centra pre toga, da ostaje u tom polozaju, da ga ne vraca na centar? Ako se vozi malo zustrije kao da se bacaka, zadrzava van centra pa moram da radim korekcije? Auto je presao 600km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki auto sa prednjom vučom ima tu osobinu prilikom davanja jačeg gasa. Proguglaj ''torque steer''. :) Što jači motor i jače stiskanje gasa, više se oseti.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wow, trippy.

Ovaj 1.4T ima bas dosta snage :D

Hvala neshaoct video je bas dobro objasnio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni to bas i nije normalno ponasanje. Vozim najvise raznorazne turbake sa prednjom vucom i cak i pri zustrijoj voznji, volan tezi da se ispravi pri prolazu kroz krivinu.

Kad pravilno odseces krivinu, od njenog temena do izlaza pod gasom samo popustam volan ka nultom polozaju dok auto ne izadje na pravac.

A ove korekcije su mi se desavale iskljucivo ako bas preteras sa brzinom ili na mokrom/prasnjavom putu ili naletis na neko ulegnuce usred krivine koje rastereti zadnji kraj, pa moras da odradis par korekcija.

Bar moje licno iskustvo je tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...