Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Biciklizam

Recommended Posts

Nemoguće je pobeći psu, osim da pas sam odustane :)

Može se pokušati, ali, to je unapred izgubljena bitka  :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

često me pojure, ja smo kuliram i vozim tempo, znam da je sve to "sporta radi" s njihove strane, tj vole točkove. Da hoće da napadnu, ne bih mogao da im se suprostavim.

Volim da vozim po selima, malo je auto saobraćaja, ali ima dosta pasa... mada su cool.. pojure, polaju, i obrnu se....srećom :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lep opis, sporta radi, pojure, polaju i vrate se :) Put nije njihova teritorija tako Da ne cuvaju i ne napadaju. Mislim da su opasniji oni psi bez vlasnika u gradovima. Obicno su stacionirani na jednom mestu, to dozivljavaju kao svoju teritoriju i mogu da budu agresivni.

Jedino ako u nekom selu ne naletite na odvezanog sarplaninca :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I tu je resenje ne paniciti, lagano ici svojim putem, ne bezati sto bas i nije lako. Pogotovo deci, starijima-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja supruga je pre par godina išla biciklima sa našom decom na trening. I našili su na pse u jednoj veoma pustoj i dugačkoj ulici (kroz koju smo pre toga prošli 100 puta). Koji su počeli da ih jure. I uspaničila se, počeli su jako brzo da voze bicikl, a pasa je bilo dosta, sa svih strana i moja supruga je na kraju pala i baš gadno se oderala. Do te mere da mi je posle maltene "razbila bicikl o glavu". I dosta dugo posle i nije htela da vozi bajs.

 

Kada god sam ja sa decom tuda išao biciklima (i pre i posle toga), kada bih video te pse, uvek sam tih 100 metara  pored pasa vozio brzinom pešaka. Ne brže od toga. I psi se ne bi ni pomerili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo ih kulirati.... Ono... Opusteno... Bez panike

Naravno ko moze, ne panici

Mada, ima gi svakojaki. Neznas na kakvu budalu ces naici

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam dokumentarac iz dvadesetih godina proslog veka. U Becu, i Minhenu ili Berlinu ne secam se, ciste ulice lopatama i nekim strugacima iza idu kola koja vuku konji, tovare sneg na njih i u Becu voze u Dunav a ovamo isto u neku reku. Ejjj,pre sto godina :) Ovde i kad prodje ona grtalica nagura sneg ka trotoaru pa se ljudu na pesackim prelazima penju preko gomila snega :( 

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, moron said:

Gradska vlast se nadčovečanskim naporima trudi da "sačuva sneg" gde god je to moguće :) 

moraćeš da stavljač lance na pogonski točak,misim da ti je pozadi pogon;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoć sam pao sa bajsa. :) 

Mrak, kiša, hteo da „naskočim“ na neki trotoar (pod oštrim uglom), a išao sam suviše brzo i ... BAM !!! Nisam izgleda baš maksimalno bio posevećen onome što sam radio ... :) 
Lepo se isprevrath (po trotoaru) i sav se isprljah jer sam najpre pao u lokvu (moja supruga se užasnula kada me onako prljavog videla po ulasku u stan ), ali, baš neverovatno, nigde se nisam udario, niti je ostala neka modrica ili slično. 
Sve u svemu, još jednom se pokazalo da je  u životu ključna stvar – sreća. :) 
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuti, dobro je :) Poznanik je pre par godina vozeci sa zenom pao kod Sava centra, one staze u Milentija Popovica, ravne, lepe. Slomio je kuk i posle toga morao vestacki. Tada je ima cetrdeset i nesto, nije uopste debeo, aktivan bio.

Samo, trebao si da najavis zeni da si samo prljav, ko zna sta joj je u trenutku proslo kroz glavu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, moron said:

Sinoć sam pao sa bajsa. :) 

Mrak, kiša, hteo da „naskočim“ na neki trotoar (pod oštrim uglom), a išao sam suviše brzo i ... BAM !!! Nisam izgleda baš maksimalno bio posevećen onome što sam radio ... :) 
Lepo se isprevrath (po trotoaru) i sav se isprljah jer sam najpre pao u lokvu (moja supruga se užasnula kada me onako prljavog videla po ulasku u stan ), ali, baš neverovatno, nigde se nisam udario, niti je ostala neka modrica ili slično. 
Sve u svemu, još jednom se pokazalo da je  u životu ključna stvar – sreća. :) 
 

Dobro si prošao, važna je pokretljivost / gipkost.

 

Ja sam se skoro na nekom plainarenju  sapleo, napravio kolut napred po kamenjaru, sa rancem. Svi me gledaju i prilaze, videli iz daljine koliko je zapravo moglo nezgodno da bude. Ali, gipkost me izvukla, brzo sam reagovao. Inače bi se polomio, i to daleko od ikakve civilizacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, city said:

Samo, trebao si da najavis zeni da si samo prljav, ko zna sta joj je u trenutku proslo kroz glavu

Ako je očistio kolena, ne bi trebalo da bude problema! :D

 

@moron

Man' se tih ekstremnih sportova, izlaze novi cenovnici! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...