Jump to content
FAS Goran
bravodenisu

Fiat Stilo sa Opelovim 1.6 16v - troši ulje

Recommended Posts

Hehe da :smoke: !

 

Sto se tice motora dosta su mi napisali na private da je nemoguce da u Stilo imam Opelov motor! Po svim kodovima i svim dokumentima iz Nemacke koje imam ovaj motor moj jeste Opelov  Z16XEP (ECOTEC) 1.6 16v 1598ccm. 77kW 105KS -Motor slican kao moj- 

 

cxcb23070.jpg

 

Kako kaze nas clan Dusan Opel je dugovao Fiatu pare za neke dizel motore, i to su prebili tako sto su im da lideo u naturi (motorima i menjacima) a deo u novcu zato i kod mene Opelov motor.

Jedino ne znam koje ulje ovaj motor zahteva pa posle da sipam dal opet Castrol 10w40 ili neki drugi ili mozda 5w40 to malo ne znam sta bi bilo bolje sipati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

- Evo dalje da javim sta sam uradio oko motora! Danas sam odneo glavu motora kod Misic-Group(Zvezdara) na poravnanje i menjace gumice i vodjice ventila. Ventili su kao dobri ne treba ni jedan menjati i kostace me 19.000dinara to. Medjutim sto nisam toliko ocekivao jeste da gumice ventila jeste dosta stvrdnule ali ne bas toliko da bi samo one bile krive za toliku potrosnju ulja! Tako da druga varijanta mi je pala pa moracu menjati i karike. Oni tamo u Misic-u a i dosta mojih drugara mi kazu da moguce neka uljina karika je zapekla (kako se kaze) i pusta skroz ulje oko nje pa zbog toga tolika velika potrosnja.
> Kada smo skinuli glavu motora, od gore u motor hilzne i unutra koliko se moze videti izgleda kao da je motor sada izasao iz fabrike toliko je cist i bez ikakvih riseva ili ne daj Boze deformacija ili sta god. Ostaje jos ovih dana da otvorimo  i klipove pa da vidimo tacno kako stoje karike! E sad posto polako moracu da potrazim karike za mene, koje KARIKE biste mi preporucili da su dosta dobre i da idu na moj motor Z16XEP (ecotec) a da ne budu neke lose kopije ili ne znam...!!! Znam za (MAHLE) ali brate mili kostaju preko 20.000din. Majstor nesto pominjao neke (Kolbensmidt) da nisu lose i mekse su nekako pa samo da ih nadje. Pojma nemam! ;). Pa molim za pomoc oko karika!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za te pare si mogao da ga prebaciš u JTD i da te glava ne boli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

- Evo dalje da javim sta sam uradio oko motora! Danas sam odneo glavu motora kod Misic-Group(Zvezdara) na poravnanje i menjace gumice i vodjice ventila. Ventili su kao dobri ne treba ni jedan menjati i kostace me 19.000dinara to. Medjutim sto nisam toliko ocekivao jeste da gumice ventila jeste dosta stvrdnule ali ne bas toliko da bi samo one bile krive za toliku potrosnju ulja! Tako da druga varijanta mi je pala pa moracu menjati i karike. Oni tamo u Misic-u a i dosta mojih drugara mi kazu da moguce neka uljina karika je zapekla (kako se kaze) i pusta skroz ulje oko nje pa zbog toga tolika velika potrosnja.

> Kada smo skinuli glavu motora, od gore u motor hilzne i unutra koliko se moze videti izgleda kao da je motor sada izasao iz fabrike toliko je cist i bez ikakvih riseva ili ne daj Boze deformacija ili sta god. Ostaje jos ovih dana da otvorimo  i klipove pa da vidimo tacno kako stoje karike! E sad posto polako moracu da potrazim karike za mene, koje KARIKE biste mi preporucili da su dosta dobre i da idu na moj motor Z16XEP (ecotec) a da ne budu neke lose kopije ili ne znam...!!! Znam za (MAHLE) ali brate mili kostaju preko 20.000din. Majstor nesto pominjao neke (Kolbensmidt) da nisu lose i mekse su nekako pa samo da ih nadje. Pojma nemam! ;). Pa molim za pomoc oko karika!

 

Za Kolbensmidt karike mozes da pozoves firmu Automaterijal u Sapcu. Uvoze KS. Tel. je 015-310-049

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci KOLBENSMIDT karike po vama su dobre! Znam da nekad su bile na prvom mestu a sad nesto su izgleda malo pale. Ne znam dal su one originalne ili neke falsifikate pojma nemam ali kostaju otprilike 11~12 hiljada koliko sam razumeo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitao sam u AUTOMATERIJAL Sabac Kolbensmidt-7900dinara i Mahle-6500dinara.
 Ne znam za KolbenSmit te ali za Mahle verovatno su neke kopija kopije :) Ako ne potrazicu Kolbensmit neke jer mi nekako zvuci da su OK ali ...Opet kazem mozda su neke kopije pa onda mozda ni ne vredi staviti. Mislim ne znam ali mi cena kaze nesto da je jakoo niska. :turned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Karike nikad nisu bile skupa stavka. Stavi te koje su preporucene za taj motor ili ako radis i hilzne onda stavi koje ti majstor kaze

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hilzne kaze da su odlicne a klipovi treba da ih nosim u Beograd da dacno izmere precnik i da mi kazu dal su OK ili one bi trebalo da se menjaju. Sada ih operem u nafti malo da odstranim taj tzadz crni i kako vidim marke su MAHLE 79L68 e sad videcemo! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sada upravo sam stigao iz Beograda iz Misic-Group gde mi je glava na poravnanje! Te bregaste u mojoj glavi nisu bile dobre.Bile su ipak ostecene gde su oni rukavci. Oni su mogli da obrade sve tu ali po meni nije to to. Tako da sam nasao druge polovne bregaste u jakom dobrom stanju za 150eura i danas odneo njima i kaze sve lepo pase. Odneo sam i klipove sto su mi bili malo sumnjivi da pogledaju oni i kad izmere nisu toliko dobri ni klipovi.

- Klipove u kompletu sa karikama marke "KOLBENSMIDT" u standardu vec narucio za 29.000din. tamo u Misicu. Kazu originalne i do sada nisu nikakve primedbe imali. E sad kaze moj majstor standardne 79mm. zato sto pogledao vise puta i pokazao i meni. Hilzne ne treba da se buse nista jer su u extra stanju i bas nema potrebe da se uopste nesto diraju.E da narucio takodje i letece lezajeve! Za sad toliko :) Javicu dalje sta i kako!

Share this post


Link to post
Share on other sites

U jbt pa ti si ladno mogao birani jtd za te pare da roknes unutra :-)

Sent from my Lenovo P780_ROW using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmisljao sam ja ali ako bi neki drugi motor iz inostranstva primer treba brojeve te pa ocariniti sve izaslo bi to dosta plus sta ako i taj bi imao neku manu motor tako da se nadam da ce ipak biti dobro do kraja sa mojim motorom jer vec danima mi je dao glavobolje i eto nadam se da ce biti samo to do kraja. Da ne treba jos nesto... Inace znate iz teme kako sam sve krenuo od motora! Jako fino sve radio:miran,tih jako lepo vukao nije puno trosio benzina pa cak nije ni dimio u voznji primetno vise osim sto je jako mnogo trosio ulja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nek je tebi srecan rad i da ga rijesis da bude kako treba ali mogao si udarenog naci jeftino i zavrsiti sve za mozda malo vece pare. Jtd rijetko koji je sa manom(nekom vecom)

Sent from my Lenovo P780_ROW using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jbg bilo bi skuplje ali i bolje. Jeste pausalno ali bi na gorivu ustedio za razliku...

Sent from my Lenovo P780_ROW using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm ali kad krenu kvarovi na dizelu izacice skuplje nego ja cela generalna  :construction:

 Bas zato su mi svi preporucili nemoj i nemoj dizel jer ja vozim max do 5.000km godisnje ne vise i onda bi bio ipak bolje benzinca. Ali ako neko predje i preko 20.000km za takve i ja licno preporucujem dizela pogotovo cuveni JTD motor :guitar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahahhah, samo ti radi generalnu i tesi se da si ustedeo jer te nisu strefili svi kvarovi na dizelu. Moram ovo da ubacim u onu moju temu o mitovima u Srbalja.
Realno, strefio te maler. Taj motor koji imas je sasvim prosecan, ali sluzi. Ko zna sta je mucenik preziveo pre kod prethodnog gazde. Uradi geshu sa najboljim delovima kod majstora koji je dobar. Po meni je najbolje da majstor nabavi delove, da ti racun i garanciju - napismeno. Ako vec jedes govna jedi do kraja, plati geshu koju stotku € vise, ali da si miran, da ne bi opet kroz 20000km otvarao motor. Pricam iz licnog veoma loseg iskustva sa Batom dizel centar u Krnjaci, odmah ispod Pancevackog mosta.

Edited by neshaoct
rečnik

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Evo ovako! :) 

Meni je auto je jako lepo isao pre, jedino sto je potrosio preko litru ulja na 500km. Nosenjem glavu motora na poravnanje kod Misic-Group bilo je potrebno menjati vodjice ventila, gumice i bregaste su bile malo pohabane na rukavcima pa sam nasao polovne (kao nove) i menjale ih. 150eura bile bregaste a Misic-Group uzeli 19.000din za sve ostalo.Posto gumice ventila jesu bile malo stvrdnute ali ne toliko koliko sam ja ocekivao da bi bila potrosnja samo od nih. Pa smo polako krenuli da otvorimo i klipove da vidimo odakle ipak toliko veliku potrosnju ulja! Auto ocuvan(CASA), malo vozen a papa ulje ko lud. Jesam znao da ovaj auto jako dugo stajao i nije bio jako dugo vozen u Nemackoj ali cudno sto nisu samo gumice ventila bile uzrok. :construction:
 

Otvaranjem klipova imali smo sta da vidimo. Na dva klipa od cetri strugac ulja bio zapekao u klipu(blokiran) i umesto da struzi ulje nazad on je popustio ulje i tu kolicinu je izbacio i meni potrosnja ulja ogromna. Uljne i kompresjone Karike su bile kao nove zato je i pre imao dobru kompresiju.Naravno i cilindri (hilzne) takodje kao nove pa nije trebalo apsolutno nista dirati.  Umesto da menjam samo karike ja sam hteo da menjam i karike i klipove u kompletu (KOLBENSMCHMIDT) 29.000din. jer ne otvara se motor svaki dan. Radilica je bila OK jedino sto je imala jaaako male rezove tek povrsinske pa je rekao majstor da ne treba nikakva obrada nego je on dugackim i jako finim smirglom i uljem to nekoliko puta prosao pedantno-profesjonalno pa posle masnom krpicom takodje i ispale fabricke. Kupio sam i Leteci Lezajevi da se i to menja.Kostale oko hiljadu i nesto dinara.

 

Ocistio mi je kako treba i EGR-ventil a sonda i katalizator bio cist i nov kao suza. Mogu reci da sam naisao na pravog dobrog majstora u Pancevu koji su mi skoro svi moji drugari bas njega preporucili ali ne bi javno da ga reklamiram.  Sve u svemu na kraju sve lepo zatvorio,zapakovao,uzubio kajs, povezao ECU kompjuter svu elektroniku,proverio racunarom i upalio motor uz konstantnu proveru zvuka,vode,grejanje,grejanje kabine,ulja,ukljucivanjem klime itd... Ruke mi je uzeo 100eura sto i nije toliko mnogo a i pustio me je da budem pored njega svo vreme dok je radio na mom autu  :smoke: .

 

Od onda sam vozio vec skoro 500km. Mogu reci da motor je znatno tisi i mirniji. Vec od tri metra skoro se ne cuje da radi auto. Jos jace vuce i skoro ni ne dimi a ulje za sad nije potrosio ni kap a pre vec bi pojelo preko jednu litru.

 

 - Zahvaljujem se svim clanovima ovog foruma koji su mi jako puuuno pomogli informacijama i idejama pa cak nas clan neshaoct potvrdio malo predjenih kilometara da je malo vozen i dugo stajao moj auto iz direktnih informacija sto i dokazuje da je auto kao nov i spolja pa pogotovo unutrasnji deo.

Ja sam snimio svoj auto istim telefonom i iz istog ugla zvuk rada motora i dim iz auspuha PRE i POSLE otvaranje motora.  HVALA svima jos jednom! :unworthy:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...