Jump to content
FAS Goran
saledelagano

Fiat Stilo 1,8 16v 133 ljutih konjeva !

Recommended Posts

-  Posle Punta mk1 uzedoh relativno skoro (avgust) jod jednog Italijana !

-  U pitanju je Fiat Stilo 1,8 16 v 133hp 2002 godiste,kupljen u januaru ne bliske 2002

  (pakovan 2001 sva stakla i plastike 2001) znaci medju pravim serijama...

- Auto je uvezen iz Italije i to od prvog vlasnika,malo planinsko mesto Lavarone opstina Trento,sa verovali ili ne predjenih 95000km !

 

Po papirima,racunima i eperu je Dinamic oprema

 

cxca99530.jpg

 

Aj da navedem nesto cega se setim da ima :

 

-16 felne

-Manulena kilma (chudno mi za dinamic)

-Obican kasetas

-ASR (esp nema)

-Naslon za ruku

-Zadnja klupa se pomera napred nazad,ono chudo za ruke i skije

-Fiokice ispred prednjih sedista

-Iza suvozacevog sedista,ono za rucavanje(ne znam kako se zove)

-retrovizori i rucke za otvaranje vrata u boji auta

-Enterijer onaj plavi :thumbdown:  ,ali izuzetno ocuvan,ne cepan,cist cak niej ni puseno u autu,sve piksle nove !

-x4 podizaca

 

Ako se setim jos necega dodacu kasnije :guitar:

 

Za sad sam zadovoljan autom,presao sam oko 4-5000 km znaci jos malo ce biti 100k km,od toga 90% na plinu,koji sam ugradio kod Makeda...

 

Do sad sam na njemu radio mali servis,menjao stabilizatore i prednje plocice...

 

Veliki servis je radjen u Italiji na 75000 km tako da kontam da sam miran,barem jos 25000-30000

 

Zadnje 2-3 god skoro da nije vozen,ali je blejao u garazi i povremeno paljen,

kad sam ga uzeo neki tockovi su po malo blokirali sto su provalili na tehnickom pregledu,auspuh ceo zardjao ali se ne chuje :help:

Oko navedenog nista nisam pipao,samo se razradilo mislim na kocnice :laughing: izduv rdjav ali ne i bucan,pa ne pipam nista jos !

 

Nije imao nikakve havarije,sem sto je napred poljubio nekog,pa je malo zagreban prednji branik i far,

al nista strasno niti lako uocljivo !

16ice njegove planiram da prodam samo da nabacim sve 4 zimske 15ice (sad 2 samo napred),

posto na prolece nabacujem 17ice :unworthy::smoke:  koje su vec u mojoj sobi i chekaju lepe dane,mozda i neko spustanje !

Eo i jedne njegove fotke,uslikano na nekom pecanju,vise normalnih fotki nemam al kad bude kacim...

 

cxca99541.jpg

 

Da imao sam i problem sa carinom,tj nije bio utvrdjen broj motora na carini,jer kako sam saznao na svakom drugom fijatu to rdja najstrasnije,pa cim vide na carini Stila pa jos ako je JTD (navodno se na nejmu tesko prilazi) napisu ne utvrdjen broj i cao niti gledaju,maltene ne dizu haubu !

 

Zbog te gluposti sam morao da idem u 29 na utvrdjivanje broja motora,koji stvarno jeste bio skroz RDJAV,sva sreca pa je decko na tehnickom prvo kad sam bio,smirglao i cistio jedno pola sata i skoro da se jedva video...

 

kad sam otisao u 29 sva sreca pa je uspeo da iscita (inace da je dosao sa ridjom ne bi ga cistio on sigurno) vec odmah salju na kucanje,sto je em jos para em zivaca i setelje po raznoraznim nama lepim institucijama,mupovima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitam sale, dace bog pa da moj bravisa preraste u ovako nesto kad se stvore mogucnosti. 
Kako ide stilac 1.8? 
i reci mi de je tvoj punto zavrsio, jesi li ga prodao ili je i dalje kod tebe, mislim da sam ga vidjao par dana zaredom na Karaburmi blizu Merkura. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka je sa srecom, da te dobro sluzi !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima na lepim zeljama,ja kazem da mu posluzi kao sto je jedan bivsi nemachki auto bicu zadovoljan :unworthy:  makar toliko ako ne i vise !

_______________

 

Matdjo slikano je u Sefkerinu reka Tamis,Sefkerinski most ne znam dal ima ime,mi ga tako zovemo :laughing:

 

_________

 

Totti znaci furam aviosnki stajl u Stidzi,nema sta sa stilom :guitar:

 

______

 

Miske pa tvoj Bravo jos malo i stize ga,tu je negde...

 

Sto se tice Stilindzera,fino chupa i lepo drzi u krivinama gume sasvim fino drze a tu je i ASR koji mi je na pocetkku bio chudan ali sad sam navkiao..

 

Najvise sto sam ga vozio oko 180-190 na auto putu i to konstantno nekih 30-50 km bem li ga,moze da ide i vise od toga,igracu se kad budem imao bas bas dobre gume ili nove...

Kad sam gledao klipove od kolege sa HGTom Milutina-ns izlosio sam se :unworthy: :unworthy: :unworthy:  pa sam przio posle mog Stila,ono iz mesta 1-2-3 sve 3 brzine do blokade 4tom vec poceo da luduje tj bas ima ubrzanje ali nisam terao do blokade...

 

Naravno motor je bio na radnoj temperaturi pre toga,a i pravac gde sam ga przio je bas dobar za to... Put kad se sa Zrenjaninca iskucis ka Sefkerinu...

 

Jbg malo je zeznuto jedino (to sam posle razmisljao koliko nisam razmisljao :thumbdown: ) poprecnih ulica nema,nema gde neko da izlieti,neki traktor,kola ili nesto trece ali zato ima zivotinjica poput zeceva,lisica :2guns:

______

 

Sto se tiche punta zavrsio je u istom dvoristu-kuci- nekad i garazi tj kod mog caleta :smoke:

Ne verujem da je bio on,jer ne zalazi u te krajeve barem ja ne znam,jedino ako matori vrslja negde levo desno jaoooo opaaasan je :laughing:

moracu da preispitam te tvrdnje ;)

 

Eo kako izgleda puntac

 

cxca99452.jpg

Do duse sad mozda i ne za oviliko blata :thumbdown:  i 13icamna napred zimiskim :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

pa sam przio posle mog Stila,ono iz mesta 1-2-3 sve 3 brzine do blokade 4tom vec poceo da luduje tj bas ima ubrzanje ali nisam terao do blokade...

Jos da je pored bo neki 1.9 jtd...kako bih to voleo da vidim ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

^Moja prva ljubav...samo bele boje, i sa malo drugacijim motorom :) 

Dakle to je taj stilo, lepo, lepo :D lepa boja, lepe felne, sve na mestu...

 

 

Hvala kolega :)

 

Lep je mk1 moze strasno lepo da izgelda,a i da ide...

 

Jeli milutine,jel bila i prva nevinost :harhar:

 

 

 

pa sam przio posle mog Stila,ono iz mesta 1-2-3 sve 3 brzine do blokade 4tom vec poceo da luduje tj bas ima ubrzanje ali nisam terao do blokade...

Jos da je pored bo neki 1.9 jtd...kako bih to voleo da vidim ;)

 

 

Uf i ja,al da je neki jtd do 133 konja ne neki mjet sa nekim bezobraznim chipovima ne bi bilo u redu :thumbdown:

 

Moz na nekom skupu da se dojram s nekim ja sam za :smoke:  ,cak sta vise bas bih voleo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ga Dante, samo u manjem pakovanju :) ovaj je jos i safe-cipovan

 

Dominacija :unworthy:

 

 

Uf i ja,al da je neki jtd do 133 konja ne neki mjet sa nekim bezobraznim chipovima ne bi bilo u redu :thumbdown:

 

Moz na nekom skupu da se dojram s nekim ja sam za :smoke:  ,cak sta vise bas bih voleo

 

Ja sam na umu imao Stila 1.9 od 115 konja,on je najcesci.

 

Nadam se da ce neki traktorista stati na crtu,a taj skup onda ne smem propustiti :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahah verujem :unworthy:  pa pusti nam da vidimo (ako vec nismo) :)

 

Eo jedna od letos posle belog pranja :laughing:  u nemackom drustvu

 

cxca99756.jpg
 
I ona prva samo krupniji plan
 

cxca99757.jpg

 

Kako je lepo fotkati sa dslr-om na 18mp posle mozes da seces fotke kako hoces :turned:

 

bas mi nedostaje aparatic

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je 7 konja vise ...

 

Jel se ti to kolega prijavljujes ? da se :scooter:

Ma ne :) nego samo kazem, greota je s onim od 115 konja...mada kad bi dolazio na neki skup sigurno bi probao, cisto da se proveri dal su konji na broju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kasnim, kasnim...
Klip je jos od ranije, bio je vec tu negde

http://www.youtube.com/watch?v=bBf175H2Kbw

Evo ga 1.8 16V protiv vrlo-cipovanog JTDm-a (140)...ovde me dobio, u drugom pokusaju smo u milimetar prosli 400 metara, ali taj klip nemam :)

Inace to je onaj stilo sto je prasio one fordove...ko se seca price od pre jedno mesec dana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...