Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Uskoro novi Fiat model iz Kragujevca?

Recommended Posts

fiat%20b%20compact%20car.jpg

 

Kako navodi predsednik URS-a, Mlađan Dinkić, iz kragujevačke fabrike Fiat bi uskoro mogao sliaziti novi model. To mi mnogo značilo za izvoz Srbije, gde bi se sa novim modelom gotovo u potpunosti neutralisao spoljnotrgovinski deficit. Italijanska kompanija trenutno razmatra novu proizvodnu lokaciju za novi model koji planira da proizvodi a naša vlada bi trebala da kontaktira Fiat, kao što je to učinjeno pre 5 godina, navodi Dinkić. Novi model bi doneo nova radna mesta, njih oko 2.000, a trenutni izvoz od milijadu i po evra bi se sigurno udvostručio dolaskom novog modela na proizvodne linije FAS fabrike. A upravo zahvaljujući automobilskom sektoru, Srbija ostvaruje rekordne izvozne rezultate ove godine, gde ova grana trenutno učestvuje sa čak četvrtinom ukupnog izvoza zemlje.

Ujedno, izvoz je danas duplo veći nego pre 5 godina, kada je oformljen FAS, ali njegovi potencijali nisu još do kraja iskorišćeni. Da stavimo na stranu lične interese, novi model bi svakako doprineo zapošljavanju, smanjenju deficita i opšteg poboljšanja po krhki finansijski sastav Srbije.

 



Share this post


Link to post
Share on other sites

Fino bi bilo da izbace neki gradski auto koji bi bio dostupan našem džepu i daju dobre uslove za kredit..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih se baš obradovao da krenu Brava da proizvode i da dobijemo 20ak procenata nižu cenu. Za te pare bi stvarno bio bestbuy. Mada ni noviji Punto ne bi bio loš :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako navodi predsednik URS-a, Mlađan Dinkić,

Bljuc

 

 a naša vlada bi trebala da kontaktira Fiat, kao što je to učinjeno pre 5 godina, navodi Dinkić.

a narvno on bi trebalo da ih kontaktira,jer eto on je taj koji doveo Fiat...

i naravno opet ovakav ugovor:

 

ugovor_sa_fiat_om.jpg

 

 

Ja bih se baš obradovao da krenu Brava da proizvode i da dobijemo 20ak procenata nižu cenu.

 

I po 1000 € od besplatnih akcija za gorivo :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta fali Puntu? Osim, naravno, cene... Možda bude neki jeftiniji auto...
Fićko je skup auto za naše uslove - očekivao sam daleko više prodatih 500l ali nema narod para


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne fali Puntu ništa, to je segment i model u kome / sa kojim Fiat može zaista ozbiljno da "igra" i uvek je igrao. Ako i taj model (tako bitan) povere Kragujevcu, to znači da zaista ozbiljno računaju na tu fabriku u dužem periodu. U stvari, već i samim 500L su to najavili, ali ovo bi onda bila definitivna potvrda. Pritom ne želim uopšte da ulazim u stare priče i rasprave šta mi/država imamo u globalu od toga. Jako puno, kako god gledali na to, i ko god da je doprineo tome.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat sada Grande Punto zove samo Punto. 

Dakle, prvo je bilo Grande Punto, pa Punto Evo i sada je samo Punto.

 

cxca97521.jpg  cxca97520.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jok, nego ako se razmatra novi Punto, onda to neće biti naslednik Z10, tj. Punta Classic, nego auto iz B segmenta, tj. zamena za Grande...Classic. :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego kako :D
Inace imace nekih inovacija na 500L-u za sledecu godinu,nova boja,nova sedista,novi motor (t-jet),zadnje kocnice drugacije,jos neke sitnice u enterijeru itd... toliko smem da kazem,samo da vam zagolicam mastu pa ce mozda biti i slika,ali prvo Fiat da ih objavi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi model u toj klasi bi bio super, da i mi što nam ne treba autobus možemo da kupimo nov auto po onako povoljnim uslovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se zaista nadam da će biti Bravo u pitanju. Za cenu od 12999e+ uslovi otplate kao 500L bi bio ubedljivo najbolja ponuda za nas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo bi valjda trebalo da izađe iz proizvodnje ili da izađe novi... ali... to nije model za naše tržište. To je model koji košta sigurno preko 15k € jer je to Golf segment tako da ono... Punto, sa cenom ispod 10k € je vozilo koje kod nas može masovno da se prodaje ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ Pa ni 500L se ne pravi u Srbiji da bi se ovde prodavao, zar ne?

 

 

Bravo bi valjda trebalo da izađe iz proizvodnje ili da izađe novi...

Znaci, novi Stilo  :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretpostavljam da novi model svakako neće ići kod nas. Mada uvek postoji nada da dođe Bravo s obzirom na to da je i Punto/Z10 došao kod nas sa pojavom  novog Punta.

Ali ne bih se žalio ni na Punta sa dobrom cenom i 1.6mjet-om :)


@Mel u pravu si, sad je red da Stila obnove  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...